Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
ср юни 06, 2018 3:07 pmnautilus33 написа:
:-D Явно водата е много варовита :)
За няма година и половина. В събота или неделя ще действам. Най ми е мъчително поставянето на фланеца, т.е. да прокарам нагревателя с фланеца през дупката. Бях му хванал цаката предния път, но съм забравил под какъв ъгъл беше. Дано само уплътнението да влезе по-лесно :)
За две години да се натрупа толкова котлен камък ,че да прави проблем ми се струва съмнително.Потърси първо другаде причината ,терморегулатор, връзки, монтаж компоненти т.н.
Ел .дома и дипломата са лесни за всякакви манипулации(за разлика от фламина там трябва да си фокусник от ранга на Копърфиилд..Аз сменям нагревател за не повече от половин час.Като вадиш нагревателя свали първо гумата както е вътре,после като го монтираш първо го вкарай без гумата и след това вътре я надени по лесно е.
Източването въобще не се занимавам да развивам възвратния клапан и меки връзки. Направо през фланеца като му махна скобата и навивам леко гайката на шпилката и с клещите като го разклатя и бутна навътре и водата се източва за една минута само ,че ако е в банята. Ако не е ...мъки!
Последна промяна от valentino76bs на ср юни 06, 2018 3:41 pm, променено общо 1 път.
valentino76bs - майстор
ср юни 06, 2018 3:29 pmnautilus33 написа:
Ами не знаех, че и гарнитурата пак ще трябва да сменям.
Глупости...ако си я сменил преди две години и си я монтирал както трябва нищо и няма.
plamen6703 - майстор
ср юни 06, 2018 3:29 pmnautilus33 написа:
Ами не знаех, че и гарнитурата пак ще трябва да сменям. Благодаря.
Водата е в монтанско, но по принцип и аз знам, че не ние толкова зле, ама ...
По принцип, който я кара през "просото" може да не я сменя, но заслужава ли си глупостта за едни 2 лв. да си отваряш двойна работа, ако се окаже, че пропуска :)
zz_stefanov - майстор
Като отварям сменям всичко което е вътре в балона, труда ми е по скъп от частите.
Възможно е да има и друг проблем, с времето защитата може да е нагоряла и сама да си грее, терморегулатора също да е зле.
valentino76bs - майстор
нед апр 02, 2017 8:34 pmnautilus33 написа:
Мисля, че беше между уплътнителя и фланеца. Но вече го смених :) И наистина ми дадоха кръгъл в магазина, при това доста по-малък.
Това е твоята гарнитураИзображение
Каква е тая кръгла ,че и по малка да не е от друг модел?.
Вчера сменях на друга марка бойлер и ми дадоха кръгла за елипсовиден но малък фланец такава имаха за този модел(абсолютно менте) общо взето далече от оригинала и ядове естествено. При свалянето старата(14годишна) се сдроби на парчета.
Та когато отварям бойлер и купя гарнирура и видя ,че новата е по голям кенеф от старата си слагам старата.
А тея безполезните там дет мяукат "просото мросото" я са отваряли я не бойлер.....
ср юли 27, 2016 7:16 pmnautilus33 написа:
Здравейте,
става дума за бойлер на Елдом, който е на 10-ина години.
Охооо той пътник вече...ориентирай се към нов на този живота му е свършил вече.
allen - напреднал
Здравейте, ако мога и аз да попитам за моят терморегулатор. Преди 2 години сменях всичко (нагревател, регулатор,гарнитура,кабели и копче). От тогава го ползвам предимно на слънчеви панели и към парното. От началото на отоплителния сезон не съм го включвал към тока изобщо.
Днес ми се наложи и не тръгна. Видях, че защитата на терморегулатора се е задействала, но я натискам и пак не тръгва.
Терморегулатора е TERMOWATT , бойлерът е е хоризонтален със серпентина и мантел и за да сменя терморегулатора трябва да го свалям защото е на 20см. от стената. Мога ли да сложа регулатор с по къса сонда? Давайте идеи?
valentino76bs - майстор
Кофти ситуация!
Не си прави експерименти сложи си такава каквато трябва да е !!!
Ако беше някакъв друг уред иди дойди но тука....не!

Тема "Защитата на бойлер Елдом се задейства често" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: