Най - вълнуващия въпрос зимно време.
syncho - майстор
Това със скобите и фибрана не става. Фибрана се деформира точно по скобата и няма как да "заключи" и излиза след това.

Много зависи това със свинсите опашки. Ако искаш да ти стане добре опъната тръбата с добри завои ще глътне доста свински. На последния обект, на който се съгласих да правя така (повече надали ще се навия) за около 1600м тръба отидоха някъде към 5000 свински опашки.

Най-лесния и пазещ здравето вариант е панелът с пъпките. Да, малко по-скъп е, но ако времето ти е ценно ще ти излезе по-добре.
filmatoplo - майстор
:lol: И мен ме боля кръста след подобен обект но няма как -с такива материали избра клиента :wink: .
шоп - майстор
чет юни 07, 2018 12:24 pmsyncho написа:
Това със скобите и фибрана не става. Фибрана се деформира точно по скобата и няма как да "заключи" и излиза след това.

Много зависи това със свинсите опашки. Ако искаш да ти стане добре опъната тръбата с добри завои ще глътне доста свински. На последния обект, на който се съгласих да правя така (повече надали ще се навия) за около 1600м тръба отидоха някъде към 5000 свински опашки.

Най-лесния и пазещ здравето вариант е панелът с пъпките. Да, малко по-скъп е, но ако времето ти е ценно ще ти излезе по-добре.
Тц, не съм съгласен.
Нищо лично, но 12лв за м2 за подложка с пъпки е меко казано извращение! Има подложки с цена над 20лв м2 :x
Не продавам, не монтирам и не си изкарвам парите с подово, но кажете ми една причина да купя този продукт на тази цена?
Това е направо картел! Даже съм се замислил да инвестирам в производство на система за полагане и изолация на водно подово. Всичко с цена над 160м3 за мен е пари хвърлени на вятъра.

Относно скобите: държат си и още как :)

Снимките са от руския форум. Кове се тръбата със скоби и отгоре мрежа. Така вече мрежата се явява армираща и работеща. Който разбира от съпромат знае в каква посока работи бетона и в каква посока армировката.

При замазка 5-6 см и армировка на ниво 16-18мм от кота нула-армировката носи максимално на опън.

Прикачен файл

DSC_2244.JPG
DSC_2244.JPG (96.68 KиБ) Видяна 2517 пъти
шоп - майстор
пост със снимки

Прикачен файл

DSC_2269.JPG

Прикачен файл

DSC_2263.JPG
syncho - майстор
Това фибран ли е и ти опитвал ли си номера със скобите, че не ми стана ясно, или говориш на изуст? Защото аз съм го тествал и ако ти успееш да ми направиш един кръг с чиста pex тръба с тия скоби на фибран, аз повече тук няма да пиша никога.
Virtex - майстор
Да, на мен също ми е интересно това от снимките фибран ли е ? Прилича на някаква плоскост, като гипсокартон.

Иначе за другите методи - просто питах, не че имам адекватна алтернатива или нещо. Старая се да се образовам преди да дойде момента с питането, затова от време на време се включвам с въпроси :)
filmatoplo - майстор
Пеноплекс е :wink: руснаците го ползват мн често XPS.
шоп - майстор
@syncho, дали е фибран, фоамборд, пенолекс, технониколь, карбон и тн. няма никакво значение. Всички тези търговси наименования са едно: XPS пенополистирол

Това, че в България първата търговска марка бе фибран, не означава, че това е продукта.

Фибран е търговска марка. Има няколко продукта с друга търговкса марка и доста по-евтини. Който ме е чел знае:-)))
https://www.google.bg/search?q=XPS+%D1% ... 80&bih=685

https://www.google.bg/search?rlz=1C1KMZ ... MudbtOp260


Та отговор на въпроса Ви, дали това е фибран- Да

Дали съм го правил -Да много пъти!

Снимки на мои от обекти от обекти мои приятели не правя, защото веднъж пуснах тук такива и си развалих приятелството с един човек желаещ лично пространство и свобода..

Учудвам се, че не знаете за системата със скоби на голяма марка в подовото отопление. Друг е въпроса, че това може да се направи 10 пъти по-евтино.
radius - майстор
Да не забравяме, че и XPS-a има плътност, и може там да се крие ключа за успеха със скоби.
Иначе явно съм в нормата - за 600м тръба изхабих 1800 св.опашки, демек качествено съм работил :lol:
filmatoplo - майстор
Знам за скобите ,не съм ги ползвал защото 95 % само на скара вързвам тръбите ,случва се да ползвам стиропор с висока плътност но не държи скоби :wink: .

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: