Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius - майстор
пет юни 08, 2018 9:31 amlov написа:
Като си я правиш сам какво ти пречи да я засилиш.
Обикновено замазката не си я правиш сам.
пет юни 08, 2018 9:31 amlov написа:
При мен бетонобъркачката в стаята и се бърка на място и освен пластификатор слагах и фибри. :-D
И аз слагах, но те са по-скоро срещу микропукнатини, не да не се сцепи през средата на стаята.
пет юни 08, 2018 9:31 amlov написа:
При огромната площ която има и достатъчно тръба е безсмислено да спорим колко отнема от тръбите и колко няма де е ефективна щото била пореста и не знам какво си. То и според същата логика и под ламината няма да топли щото той е изолатор. :lol:
Площта може да е огромна, но това не пречи да се отнема по-малко топлина от тръбата, което си е проблем. Да не говорим, че тази порьозна замазка, най-вероятно е и кофти проводник на топлината. За ламината не е уместно да го намесваме, защото той не е никакъв изолатор, но това ти е ясно. Аз съм ламинат и подово на целия втори етаж.
пет юни 08, 2018 9:31 amlov написа:
Заебал съм всякакви теории :) и съм си го направил както знам и доказано работи.Споделил съм с останалите и повече нямам какво да казвам или убеждавам някого.
Къде видя теория в моите подозрения? Просто на мен не ми е достатъчно, че работи, а търся как да работи по-добре.
lov - майстор
пет юни 08, 2018 10:17 amradius написа:
Обикновено замазката не си я правиш сам.
Е аз пък си я правя сам и то на самото място се бърка. Технологично и заради хаямалогията по ме устройва така. За цената няма да говоря не е фактор който да ме притеснява.И на мен ми се щеше да е готова ама не става.
:-D
пет юни 08, 2018 10:17 amradius написа:
И аз слагах, но те са по-скоро срещу микропукнатини, не да не се сцепи през средата на стаята.
Казх че даже съм сложил втора скара и фибри и също не е заради носеща конструкция а точно заради пукнатини. Щото загряващия елемент в случая замазката винаги ще има неравномерно загряване а това с годините води точно до това да се обарзуват микропукнатини и докато на края станат истински.. :)
пет юни 08, 2018 10:17 amradius написа:
Площта може да е огромна, но това не пречи да се отнема по-малко топлина от тръбата, което си е проблем. Да не говорим, че тази порьозна замазка, най-вероятно е и кофти проводник на топлината. За ламината не е уместно да го намесваме, защото той не е никакъв изолатор, но това ти е ясно. Аз съм ламинат и подово на целия втори етаж.
Ти го казваш че е поьозна моята не е. :-D Пластификатора освен че намалява количеството вода което не е без значение с чакането после да изсъхне но намалява порьзноста.И колкото да е такава то освен ламината имаш и подложка под него която е още по голям изолатор. Има разлика и то доста.
пет юни 08, 2018 10:17 amradius написа:
Къде видя теория в моите подозрения? Просто на мен не ми е достатъчно, че работи, а търся как да работи по-добре.
Ти ги намесваш теориите. Всеки зане че ако е порьозно ще има намарено топлопредаване. Ама колко е и дали си заслужава е съвсем друга тема която влиза пак в теориите. Сигурно ще се наложи да ползваме пясъци от специални породи скали с по добър коефициент. :lol: Е за теб най добрия вариант е изцяло меден под че нищо да не се забавя в топлопредаването :lol:
.Аз нямам повече мераци да я накарам да работи по добре. Вкараната топлина си е там тя няма на къде да избяга освен през външните стени заради техните загуби а също и необходимостта да се проветрява. Не мисля да живея изцяло в изолирана среда. Калпава или каквато е да е замазката тя топлината първо ще се отдаде в стаята.
п.п. А щях и да забравя че е и вибрирана щото ми беше по лесно да я изравня с вибромастара. :lol:
:partyman:

Шопе верно това със сезала става ама за 5-6 лева на пакет дето е за кубик бетон няма кой да се разправя да реже с ножицата. За това време дето ще се правя на даракчия да режа и чепкам ще изкарам пари за едни чувал. Дай да не се връщаме във времената дето се чакаше ред по бръснарските салони за коса или по кожарските фабрики за чоп. :shock:
radius - майстор
Lov, късогледо виждаш нещата. Ти хубаво си правиш замазката сам, но това не е масовия случай. Явно си правиш някакъв тип слабоармирана плоча :wink: . И за други неща не съм съгласен - като например, че не е проблем отдаването на топлината от тръбите към замазката. Голяма част от топлината може да си остане в тръбите, при слаб топлообмен.
lov - майстор
Само ще допълня последното ти намекване и спирам да пиша в темата.. Като остава в тръбите тя не е изгубена ще си стои там докато в помещението не стане о студено за да се използва. Не напразно написах че точно по тази причина контрола на температурата е на изходящата вода. Като си е топла да си стои там не е нужно да циркулира. А ако имам излишък тя да си заминава в буфера и да си го грее. А дали съм ползвал замазката като допълнителна плоча си е моя работа въпреки че отдолу имам 16 санта изолация. :lol: . Не съм я измислил аз а едни глупави майстори дето се наложи да им оправям простотиите. Бяха насипали сипица че да изравнят нивото.. Та плочате са остискала и няма нужда да армирам чак толкова ако го смяташ за това.Правена е по причини за които писах по на пред. Линейни разширения и голяма енергоемкост за да остане достатъчно инертна системата и резки смени на въздуха в помещението да се компенсират без да се налага да давам зор на котела. То най лесно завивам тръбите с чергата и викам имам подово.Пефектно топлопредаване :-D
И реално аз не измислям нови неща а съм гледал правено по времето когато тука у нас се топлехме с кюмбетата. :) А интересното че и сега така ги правят и това означава че нещата са отработени пък ние философстваме и се опитваме да преоткрием лимонадата. :lol:
Като и въпросите по горе. Как да изчисля каква мощност ми трябва. Ма колко ще да са ми отстоянията и колко тръба да навия. Да слагам ли под мебелите и т.н. Какво има да се умувам навиваш тръбата на цялото помещение с минимално отстояние че да не стане после пода на зебра като си на рядко.Принципа на мечо пух. :-D За останалото се грижи автоматиката. Няма какво да го мисля дали пясъка ще ми е дунавски или искърски както и цимента от коя фабрика е излязъл.. Армираш да не се напука и това е какво като съм сложил по още 30-40 лева за скара в дадена стая. Повече ми струват цигарите на седмица. А някой като си е решил да икономисва не можеш го спря може и маркуч за поливане да си сложи. :lol:
На теб като ти е порьозна замаската да не би да се засили да я изкъртиш и да сложиш нова дето не е такава. Щото по съжденията ти за подобряване друг вариант няма. Кат вземеш да къртиш викни ме ще помагам. :lol: Само си чешем пръстите по клавиатурата.
radius - майстор
Ако се топлиш с ТП ще ме разбереш(там борбата е за всеки градус), но в случая само си пишем. Гледаш от собствената си камбанария, а нещата не са общовалидни.
А това го пишем за другите, за нас вече е късно :snakeman:
a.iliev - специалист
Тръбата, която ще ми инсталират е UPONOR COMFORT PIPE PLUS,PE-PEX-A ЗА ПОДОВО PN 6BAR, 17X2,0 MM, не знам защо бях разбрал valsir. Да смятам, че тази е по-добра като е Pexa. От друга страна нормално ли е в апартамент с чиста отопляема площ около 90 кв.м. да се използват 1120 м тръба? През какво разстояние ще се слага тръбата?
filmatoplo - майстор
:) нов рекорд -аз побирам 800 м
a.iliev - специалист
Да считам ли, че се опитват да ме измамят, защото и аз смятам, че е много?
filmatoplo - майстор
Нямам предвид че ще те лъжат ,може и толкова да ти навият щом е необходимо ,на колко кръга ще бъде разпределена .
a.iliev - специалист
Днес се надявам да получа информация, тъй като ги питах на колко кръга ще бъде и какво ще бъде разстоянието между тръбите.

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: