• 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Препоръчайте ми потопяема помпа моля, която да ми свърши работа за капково 100м2, 15 линии по 10м, през 10см, 1л/ч като оптимален вариант. А какъв филтър да сложа след помпата? Водата от кладенеца ми е направо песъчлива на моменти.
doobref - специалист
вт май 01, 2018 7:44 pmzinizaga написа:
Препоръчайте ми потопяема помпа моля, която да ми свърши работа за капково 100м2, 15 линии по 10м, през 10см, 1л/ч като оптимален вариант. А какъв филтър да сложа след помпата? Водата от кладенеца ми е направо песъчлива на моменти.
Вземи си по-добре хидрофорна помпа, като преди нея сложиш филтър с мрежа, а след помпата дисков филтър -
https://www.mtd.bg/list/47/0/Filtr/
Аз съм с капково и поливам 100кв.м. зелечук плюс 80кв.м. райграс плюс 2 градини за цветя от по 20 кв.м.
miroki - майстор
Колкото и да е смешно, комшията за 3 то лято пусна помпата Raider RD-PK60 за 40 лв. Покрива твоите 25 литра на минута:
https://pompa.pazaruvaj.com/raider/rd-pk60-p51519923/
Моята бе италианска скъпичка, но бе затегнала и се наложи развъртане, а райдера не.
vlax - майстор
ср юни 13, 2018 4:04 pmmiroki написа:
Колкото и да е смешно, комшията за 3 то лято пусна помпата Raider RD-PK60 за 40 лв. Покрива твоите 25 литра на минута:
https://pompa.pazaruvaj.com/raider/rd-pk60-p51519923/
Моята бе италианска скъпичка, но бе затегнала и се наложи развъртане, а райдера не.

Що да е смешно,моята е същата само,че 500W и я ползвам 4 години и съм доволен,даже мисля да си взема още една такава.Е има и по хубави...
шоп - майстор
ср юни 13, 2018 4:04 pmmiroki написа:
Колкото и да е смешно, комшията за 3 то лято пусна помпата Raider RD-PK60 за 40 лв. Покрива твоите 25 литра на минута:
Никак не е смешно. Имам същия райдер ( навремето цената му бе 50 лв) и го експлоатирам зверски. Не по предназначение и за всякакви цели. Жив е и няма признаци за амортизация.

П.П. ползвам помпата за изпомпване на вода и антифриз до 3 бара и с температура 80-90 градуса. Жиклично.
Въпреки ненормалните условия на работа помпата е на 100% като нова :idea:

П.П.П. помпата не може да вдигне 3,5 бара както е по тех. характеристика! :idea:
вт май 01, 2018 7:44 pmzinizaga написа:
Препоръчайте ми потопяема помпа моля, която да ми свърши работа за капково 100м2, 15 линии по 10м, през 10см, 1л/ч като оптимален вариант. А какъв филтър да сложа след помпата? Водата от кладенеца ми е направо песъчлива на моменти.
От 2 месеца съм пуснал ПОТОПЯЕМА ВИБРАЦИОННА ПОМПА MTD VMP/280 от "Практикер", 80 лв. От 17 м. сондаж вади по 10 л. за минута, изпомпва сондажа за около 40 мин. Вдигнал съм бидон 1000 л. на 1,9 м. Използвам два нивостата - единия следи нивото в сондажа и изключва помпата когато водата достигне 0,5 м. над нея, включва я на около 4 м. воден стълб.
Другия нивостат изключва захранването на първия когато бидона се напълни и подава захранване когато нивото спадне с около 0,4 м. Нивостатите са електронни, по 13,75 лв. Клапана е "Рейн", 24 V, сработва на 0,1 bar. програматора е 26 лв. Филтъра е след клапана, при теб трябва да е преди него.
Напоявам около 400 кв. метра зеленчукова градина.
:cool:
Krass - майстор
Махай тая вибрационна помпа. Вместо да разработва сондажа, тя сляга дамарите.
нед юни 17, 2018 9:33 pmKrass написа:
Махай тая вибрационна помпа. Вместо да разработва сондажа, тя сляга дамарите.
Сондажа е експлоатиран над 30 г. само с такава помпа, в скала е, беше "замразен" за няколко години. и не е създавал проблем. На времето нямаше други сондажни помпи и баща ми работеше с такава, но СЪВЕТСКА. Мястото е рисково, няколко пъти разбиваха къщата и не смея да влагам много пари. И на мен ми харесват многостъпалните помпи, но ако я откраднат, ще ме боли много повече! То и последните, които разбиха къщата ги боля и сега има спокойствие, но ... глада епо-силен от тока! :axe:
straga - специалист
Здравейте, може ли да ми дадете идея за капково напояване.От кладенец мисля да пълня бидон, от когото излиза магистрална тръба, която мисля да вкопая в земята.За целта може и да се наложи помпа на изхода на бидона.От вкопаната тръба вече повсеместно излизат гъвкавите маркучи.Та единия ми въпрос е каква помпа мога да сложа, гледам че има вариант да е на 12V.
Благодаря предварително!
yanko78 - специалист
нед мар 31, 2019 10:40 pmstraga написа:
Здравейте, може ли да ми дадете идея за капково напояване.От кладенец мисля да пълня бидон, от когото излиза магистрална тръба, която мисля да вкопая в земята.За целта може и да се наложи помпа на изхода на бидона.От вкопаната тръба вече повсеместно излизат гъвкавите маркучи.Та единия ми въпрос е каква помпа мога да сложа, гледам че има вариант да е на 12V.
Благодаря предварително!
Е как от из под земята ще излизат гъвкавите маркучи? Сложи си го полегнал на земята и от него капковите маркучи по лехите. Вода ли няма в кладенеца, че мислиш и за бидон? :?
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: