• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 18
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Абе и аз не съм скандалджия, ама като попадна на искрена простотия и дебилизъм в администрацията, директно избухвам.. Те пък се вцепеняват, понеже не ми личи да съм от "тоя модел" и буквално блокират. Причината е, че мързеливите или некомпетентни служители си мислят, че интелигентните хора обикновено не създават проблем и гледат да те пратят за "зелен хайвер" :x В такива случаи, след як скандал в съответната администрация, скорострелно намират решение на "проблема"ми и се отношенията ни стават перфектни .. Фатката е, ти да си прав, а те да са "сгазили лука".. :axe:
KingLin - майстор
Благодарение на архитекта (не знам дали е редно да го споменавам по име и затова няма) имаме вече развитие и започнахме с плана за къщето. Първоначалната идея беше за 2 етажа по 100 квадрата ама тая година съм на вълна "като ще е гарга да е рошава" и малко се увеличиха квадратите. Принципно начина на разпределения е по моя идея. Аз клоня към трафопост ама архитекта се опъва и стои зад името си и залага някакви чупки :) Напълно го разбирам че не е учил толкова време да чертае правоъгълници само :) Пускам за коментар двата етажа като разпределение:
Изображение
Изображение
Уточнения:
Пералното на етаж 1 ще е котелно с входове отвътре и отвън. Дрешника ще е с вход от към спалнята.
Голямата спалня на втория етаж ще си има собствена баня и тоалетна, а малката тоалетна ще стане перално.
Терасата ще има стълбище към двора.
Посоките са почти спазени като север се пада малко по към горния ляв ъгъл. Двора е от юг.
nikolov333 - майстор
+100 за спалните със самостоятелна баня...
radius - майстор
Посмали малко, да не живеете на първия етаж до старини :wink: .
-100 за спалните със самостоятелна баня - единия спи-другия пърди :evil: . Влага, миризми...
Chefo77 - майстор
+101 за спалните с бани или поне родителската да е с отделна, останалите на етажа - с обща.
И в родителската - двойна мивка! :)
Лъчо, за да няма влага и миризми навремето са правили нужниците външни :wink:
radius - майстор
Абе на мен в тоалетна не ми се спи, пък кой както е модерно да си го прави :razz:
nikolov333 - майстор
Моя вариант за +2000.. :-D :lol: :lol:

Прикачен файл

SPALNIA.jpg
SPALNIA.jpg (59.38 KиБ) Видяна 1372 пъти
KingLin - майстор
Абе и аз като радиуса бягам от банята да е близо до спалнята. То си личи по това как съм ги пльоснал в северния ъгъл :) Ама като се получи тази голяма детска и жената почна да мърмори че за момиче било по-добре да си има нейна баня и мън мън. Пък наистина може да се направи без проблем една баня 5-6 квадрата.
Утре ще идват да ми баят за вода. Малко съм скептик щото комшиите казаха че във вилаета излизала на 90 метра което при 160 лева на метър си е твърдо НЕ :lol: Ама да видим кво ще покажат багетите утре. Имам оферта за около 120-130 лева на метър ако е до 35 метра. Ама не съм търсил на други места още та ще видим как ще са цените.
Чефо аз и външен нужник ще правя :) Жената няма да минава с калните галоши през хола за едно пикане я. Иначе аз от райграса съм лесен, тя да му мисли с доматите и кокошките дето иска да гледа. :-D
radius - майстор
пет юни 15, 2018 7:30 pmKingLin написа:
, тя да му мисли с доматите и кокошките дето иска да гледа. :-D
Еее златна жена имаш! А това за външния кенеф е много умно, така или иначе лятото си по двора.
KingLin - майстор
Именно. Аз, преди да обзаведа втория етаж, мисля да направя лятната кухня, защото мен това ми е мечтата и кефа от обитаването на къща с двор. И естествено, че ще е по-удобно да пусна едно метър на метър нужниче. Така или иначе ще съм с яма, пък и ще вадя ВиК за лятната кухня, та няма да е никакъв проблем. Даже него мисля сам да си го иззидам, макар до сега никога да не съм редил две тухли една върху друга.
А жената златна не, ами платинена малко ѝ е :) Иска трето дете да ми ражда, къща да води, двор да гледа. Пу, пу да не ѝ е уроки, ама аз съм си доволен. :prayer:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 18

Тема "Моята къща - от идеята до (надявам се) края" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: