• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 26
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
a_stoev - майстор
Имам четири стари джанки, силни дървета, пред входа. Стеблото 15-20см. Дали ще може да са ашладиса кайсия на тях?
hidrazin - майстор
Ми аз присадих слива на праскова - що да не може? Джанката е силна като подложка.
Само дето няма да стане на основния дънер. Ще трябва да подбереш сравнително млади клони с дебелина до 3-4 най-много 5 сантиметра.
И да не са много стари - гледай още да имат свежа и млада кора.
Присаждането пролетта - началото на март на разцеп а калемите си събери месец по-рано и ги дръж в хладилника.
Аз им увивам краищата със салфетка и я намокрям.
После в целофанов плик и в хладилника.
Вадя ги ден преди присаждането и ги натопявам във вода.
Тая година ми е 50/50 - сравнително слаба работа. Половината калеми не се хванаха но слагам по два.
Така че няма празно... :-D
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Освен на калем (пролет и есен), може да се присажда и на пъпка. На спяща - цялото лято. Потърси информация в специализираните форуми.
Djack - специалист
пет юни 15, 2018 4:08 pmKrass написа:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z2XwvRKfHqA[/youtube]
Ха, много интересно! Сефте виждам някой да ашладисва с винтоверта! Ще го пробвам!
Mumko - помощник
Здравейте,
Аз пък се чудя следното от няколко дни... Понеже двора ни е малък (по-скоро тесен, от къщата до оградата са 4-5 метра на 24 дължина) и няма много място за дръвчета, ми е дошла една идея: вместо да ашладисвам, мога ли да купя няколко различни овошки наесен (бяла череша, друга тъмна череша и вишна) и да ги засадя заедно, една до друга? Да ги привържа стегнато с лико, а въховете да ги разделя да сочат леко в страни. И така да си си врастнат едно в друго, та да се получи едно дърво с три вида плод. Та така и ябълки два три сорта, може сливи, или круши...
На някой идвала ли му е подобна щуротия в главата?
Djack - специалист
Може, що да не може! Само че, вместо да ги омотаваш с лико, можеш да насееш около тях краставици или боб, те ще ги пристегнат, като се покатерят! ;) :partyman:
user223 - напреднал
пет юни 15, 2018 6:00 pmMumko написа:
Здравейте,
Аз пък се чудя следното от няколко дни... Понеже двора ни е малък (по-скоро тесен, от къщата до оградата са 4-5 метра на 24 дължина) и няма много място за дръвчета, ми е дошла една идея:
Може да ги направиш като жив плет. :supz: Напиши в гугъл "палмети" и действай
Mumko - помощник
Както пееше Тодор Колев "как ще ги стигнем американците"
Оказа се че в Америка хората го правят, и било много готино. Много е разпространено с фикусови дървета, но и с овошни се получавало. Написах braided fruit trees и...
Наскоро отрязах една доста стара джанка която беше израстнала от няколко стъбла врастнали заедно сами с годините, ако не беше залепена за терасата нямаше да я махнем, а беше здраво и силно дърво.
Та ми беше интересно дали някой го е правил за да сподели, ама...
Djack - специалист
Аз съм го правил това в интерес на истината но с нар! Дадоха ми да сея три издънки на нар! Аз изкопах една дупка, сях ги трите заедно и ги усуках! Може би 2 години бяха усукани и превързани за да не се разплетат но после наистина се срастнаха! Сега е един нар но с преплетено стъбло!
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 26

Тема "Ашладисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: