Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
crez - майстор
пет яну 13, 2012 2:10 pmTsilkov написа:
И аз ти препоръчвам сандвич панелите - изпитано и ефикасно точно за такива случеи.Като цена и време също са ти по-евтини.Тухлите освен от топлоизолация се нуждаят и от противоземетръсни пояси и мазилка от вътре.Ако искаш ми прати мейл да ти пратя снимки.
Ето ти и няколко линка да видиш за какво става въпрос:
http://paneli.kingspan.bg/sandvic-paneli-18930.html
http://www.technopanel.com/
http://www.trimo.bg/produkti/
http://www.strimona.net/
Това далеч не са всички фирми които се занимават с панели - псукам ги защото сайтовете са им по-подробни.
+1Това е най-евтиния качествен и топлинноизолиран вариант при строителството на такъм тип постройки с такива р/ри, а и узаконаването е много по-лесно. Проверено в практика.
шоп - майстор
+ 1 за сандвич панели.

Обаче едно наум от мен. :idea: Панела да е пълен с каменна вата. Особено за помещения и производства с повишена пожароопасност.

П.П. Много грозно изглеждат всички сгради след пожар, когато пълнежа е полиуретан :idea:
То няма сграда напрактика! :lol:
BLUEPUPIL-2 - специалист
пет яну 13, 2012 12:59 pmshadowman написа:
=== Имам малък цех и съм под наем, та се замислих какво трабва да се направи колко ли би струвало това удоволствие, бихте ли ми казали как излиза най-евтино, дали ще се строй с тухли или с готови панели?
съб яну 14, 2012 2:26 pmboreto1 написа:
Говорим за най-евтино и не ми се спори кое е по-евтино (панели или б.тухли). Имам приятели които си направиха цеховете така и им излезе с 5-6000 лева по-евтино това е. С панели е най-бързо не е евтино.
чет юни 21, 2018 11:57 amcrez написа:
=== +1Това е най-евтиния качествен и топлинноизолиран вариант при строителството на такъв тип постройки с такива р/ри, а и узаконаването е много по-лесно. Проверено в практика.
Термопанелите нямат почти никаква звукоизолация- това е техен основен недостатък. Тъй като, иде реч за най-евтиното решение, пропускам дебата, зидария срещу термопанели и преминавам към най-евтиното конструктивно решение за хале. Ст. бет. колони без ст. бет греди, към които са прикрепени стоманени ферми. Може да сложите отгоре дървени или стоманени столици, а над тях каквото ви душа поиска. Отстрани към ст. бет. колони захващате стомана и редите панелите. Ако искате зидария, няма проблем. И не давайте да ви плашат с огромни бет. пояси над стените, защото има и решения, при които те са символични или пък, може да няма нужда от тях.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
1.jpeg
1.jpeg (10.52 KиБ) Видяна 3351 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
2.jpeg
2.jpeg (8.42 KиБ) Видяна 3350 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
3.jpeg
3.jpeg (11.24 KиБ) Видяна 3348 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (74.8 KиБ) Видяна 3347 пъти
crez - майстор
чет юни 21, 2018 12:21 pmшоп написа:

Обаче едно наум от мен. :idea: Панела да е пълен с каменна вата. Особено за помещения и производства с повишена пожароопасност.
При пожар (да не дава господ) няма значение с какво е панела,виждал съм стопена ламарина и висят парцали от ватата;
Руди - майстор
чет юни 21, 2018 2:51 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Тъй като, иде реч за най-евтиното решение, пропускам дебата, зидария срещу термопанели и
преминавам към най-евтиното конструктивно решение за хале. Ст. бет. колони без ст. бет греди,
към които са прикрепени стоманени ферми...
Не съм съгласен с подобно обобщение, особено като виждам на картинките, събрани някъде
от нета сглобяем стоманобетон за колоните, което предполага и сглобяеми фундаменти.
Заводите за стоманобетонни елементи се броят на пръсти, държат високи цени, монтажът
е с тежки кранове и подготвени монтажници.
Ако пък конструкцията на сградата трябва да се защити от пожар, най-трудно се
защитава стоманена ферма - тънки елементи и голяма площ.

Ако пресметнем цената на проста незащитена конструкция - стоманената няма конкуренция.

Ако намесим дълготрайност, разходи за текуща поддръжка, устойчивост на агресивна среда
или пожар, сметката става по-сложна и конкретна за всеки тип сграда.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Това, че сглобяемите ст. бет. елементи в БГ са по-скъпи от бетонираните на място, води до следното тълкуване на снимките- замяна на сглобяемите колони с изливани на място- хем поведението при земетръс ще е по-добро. === Когато иде реч за пожар, бет. колона с мин. 5 см. бет. покритие на биглата няма конкуренция.

Тема "Сграда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: