• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
i486 - специалист
Едно уплътнение на вратата на колата искам да залепя, защото има 10-тина см скъсано. Проблемът е, че вратата го блъска при затваряне и ме съмнява колко може да издържи залепването. Дали има нещо като тънка гумена лента, която да залепя върху скъсаното, но трябва да е максимално тънка и гъвкава. Уплътнението е кухо, т.е. ако се лепи с лепило има контакт между две ленти с дебелина около 1.5мм.
hidrazin - майстор
Че то кога се свършиха по магазините новите уплътнения за врати, багажници... ???
:partyman:
shotik - майстор
На моята кола също има уплътнение на врата на шофьора със скъсано от притриване в долната хоризонтална част .
Свалих целия уплътнител и го поставих така, че тази част сега е вертикална , между пантите.
С гумен чук хубаво очуках другите места и вече не се различава , че е завъртян.
Не съм си правил труда да лепя, мисля ,че няма да издържи и ще се разлепи.
i486 - специалист
съб юни 23, 2018 8:47 pmhidrazin написа:
Че то кога се свършиха по магазините новите уплътнения за врати, багажници... ???
:partyman:
Ново струва 60лв. Намерих втора ръка, но се оказа скъсано на същото място - по-леко, но пак не е изцяло здраво. Ако всичко по колата беше здраво, с удоволствие щях да дам 60лв за ново уплътнение. Но по тоя път и 2000лв няма да стигнат до никъде.
hidrazin - майстор
Не си писал за каква кола става дума.
Нов уплътнител струва някъде около 3 кинта на линеен метър...
ПРИМЕРНО
:partyman:
i486 - специалист
Колата е Пежо 406. Уплътнението върви долу по прага и е закачено с едни щипки. Така че това конкретно няма как да стане.
lov - майстор
И това е със щипки да не говорим че има още една камара с различни профили що годе на същата цена за линеен метър. Това че си отишъл във фирмения магазин и си поискал цена е съвсем друго. То и на моето пежо моторчрето за чистачките му искат 1200 лева. :shock:
:lol:
i486 - специалист
Има ли ги някъде на снимки всичките видове профили? Колкото и да са универсални, би трябвало да имат списък със съвместими модели за улеснение.
i486 - специалист
Не хапе и не намира току така. 99% са втора ръка, универсално има само едно и не е каквото ми трябва.
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на гумено уплътнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: