• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kalin72 - майстор
Преславе, никой не оспорва качествата на продукта, ами цената му у нас и в чужбина. Има разлика в смисъла и последиците от тези твърдения, нали така?
jabata - специалист
вт юни 26, 2018 4:57 pmpreslav написа:
Темата хич, ама хич не е старичка и ще става все по-актуална. Мен вече не ме касае, но онези, на които им предстои избор на пречиствателна станция огън им гори под краката. Разсъждения на тема какви коли карал и какви офиси имал даден вносител или производител изобщо не касаят избора на пречиствателно съоръжение. Приемам всякакви изказвания и съображения от ползватели на едно или друго съоръжение, не мога да приема приказки кой как щял да се набута купувайки това или онова от хора, които все още си мечтаят за пречиствателна станция. Аз когато избирах питах, не раздавах акъл кое е по-изгодно, питах, ама никой не отговаряше - сега вече не питам, ползвам и не гледам назад, не само, че не гледам, но и не съжалявам за избора си. Когато аз питах никой не ми каза "ела и виж", когато монтирах и ползвам вече 4.5 години поканих всеки един сам да види за какво иде реч, но никой не дойде - вече не каня, не очаквам и някой от набуталите се да ме покани или да си признае, че е заровил едни излишни пари в земята. Яд ме хваща като чета изказвания за някакви си 100 лв. подложен бетон, до там ли опряхме, до стоте лева - смешно е, даваш 3500 и се циганиш за 100 лева, не евро. Все щял някой да се намери да я пусне в експлоатация - вярно е, аз мога да пусна в експлоатация всяка една чешка станция от моя калибър, но няма да го направя защото не мога да дам гаранция, не мога да издам фактура, не мога да се ангажирам с поддръжка.
Дребните селски сметки ще ни загробят Господа Офицери!
Поради ред причини, тази тема ще става все по актуална. Когато преди време бях на тази тема, 2 месеца рових, гледах събирах оферти. И чак тогава направих избора, и не съжалявам.
И най ме подразни на някой това че ми дават оферта за монтаж, ама в нея няма подложен бетон. Даже не е споменато това. Като питам, ами да подложния бетон вие си го купувате. Ок, това е разбираемо, че аз ще си го купя, но имаше фирми, които въобще не упоменават. И точно това ме дразни, не ме е яд за 100-те лева, яд ме е, че много често се скрива. Както винаги се случва в строителството. Дават ти оферта, ама изключват тази или онази подробност, и накрая вместо 600, платиш 800 (та това са си 30% отгоре) Другото което ме дразни, когато за един продукт, някой ти иска 2 пъти повече отколкото струва по другите държави. И точно това е най-дразнещото. Може продукта да е супер качество, но да платиш 2 пъти отгоре....защото дадения търговец е решил, хайде няма нужда. И същото време, по форумите да е пълно с индивиди, които се регистрират, и първия коментар им е, как позлват този продукт, и са супер доволни.... (чиста проба реклама). Това е най-лошото, това че ти дават оферта, и накрая те цакат с това или онова отгоре, и плащаш 30% отгоре. 90% от строителния бранш за съжаление работи точно така. Викаш майстор, дава ти оферта, и накрая хоп 20-30% отгоре. Викаш фирма, прави ти оферта за нещо, идва, доставя, монтира, и накрая хоп 20-30% процента отгоре. То че винаги ще има нещо, това е ясно. Но могат да кажат, тези, тези и тези материали, не са включени в цената, но са необходими и клиента си ги набавя. Викаш, циганиш се за 100 лв, и да и не. Тука 100, тука 200, и накрая като погледнеш, са станали не 100 ами 10000. Ето това е проблема. Чувал ли си вица, с фактурата за крава, е тука е същото. И това е дразнещото, а не дали продукта е качестен или не.... Другото е, защо да плащаме 2 пъти повече за нещо, отколкото реално то струва? Не искам някой да ми каже че има транспорт, защото всеки един официален представител на даден продукт, ползва като такъв отстъпки, които са му достатъчни да си покрие доставката.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Има пари за воден цикъл. Няма работеща местна управа, сменяйте я и да почват канализацията. :axe:
preslav - майстор
ср юни 27, 2018 11:54 amjabata написа:
Поради ред причини, тази тема ще става все по актуална. Когато преди време бях на тази тема, 2 месеца рових, гледах събирах оферти. И чак тогава направих избора, и не съжалявам.
И най ме подразни на някой това че ми дават оферта за монтаж, ама в нея няма подложен бетон. Даже не е споменато това. Като питам, ами да подложния бетон вие си го купувате. Ок, това е разбираемо, че аз ще си го купя, но имаше фирми, които въобще не упоменават. И точно това ме дразни, не ме е яд за 100-те лева, яд ме е, че много често се скрива. Както винаги се случва в строителството. Дават ти оферта, ама изключват тази или онази подробност, и накрая вместо 600, платиш 800 (та това са си 30% отгоре) Другото което ме дразни, когато за един продукт, някой ти иска 2 пъти повече отколкото струва по другите държави. И точно това е най-дразнещото. Може продукта да е супер качество, но да платиш 2 пъти отгоре....защото дадения търговец е решил, хайде няма нужда. И същото време, по форумите да е пълно с индивиди, които се регистрират, и първия коментар им е, как позлват този продукт, и са супер доволни.... (чиста проба реклама). Това е най-лошото, това че ти дават оферта, и накрая те цакат с това или онова отгоре, и плащаш 30% отгоре. 90% от строителния бранш за съжаление работи точно така. Викаш майстор, дава ти оферта, и накрая хоп 20-30% отгоре. Викаш фирма, прави ти оферта за нещо, идва, доставя, монтира, и накрая хоп 20-30% процента отгоре. То че винаги ще има нещо, това е ясно. Но могат да кажат, тези, тези и тези материали, не са включени в цената, но са необходими и клиента си ги набавя. Викаш, циганиш се за 100 лв, и да и не. Тука 100, тука 200, и накрая като погледнеш, са станали не 100 ами 10000. Ето това е проблема. Чувал ли си вица, с фактурата за крава, е тука е същото. И това е дразнещото, а не дали продукта е качестен или не.... Другото е, защо да плащаме 2 пъти повече за нещо, отколкото реално то струва? Не искам някой да ми каже че има транспорт, защото всеки един официален представител на даден продукт, ползва като такъв отстъпки, които са му достатъчни да си покрие доставката.
На 90% съм съгласен с казаното от теб, но остават едни 10%, за които си имам собствено мнение - ти каза своето, аз моето, важното в случая е да сме от полза на тези, които тепърва ще избират. За мен няма нищо шокиращо в двойната цена на едно и също изделие предлагано тук и в Чехия - не съвсем точно, но разлика има и в цената на руския природен газ предлаган на германския и българския пазар. Там е работата, че при нас няма пазар, потреблението е свито, а от там и интересът на търговците е минимален, а тези, които оцеляват са принудени да се презастраховат. Всеки е свободен да започне бизнес с въпросните пречиствателни станции, може да ги продава дори на цена под доставната, но май никой не започва, а само се приказва.
Мен не са ме лъгали за подложния бетон и не са ми го казали в 99-тата минута, предложиха ми дори те да организират изкопа, заливането на бетона и т.н. Никой не ми е слагал чатал на врата, ако бях по-напорист в търсенето, ако имах няколко месеца за разпитване, вероятно и аз щях да знам цените на станциите в Чехия, но пак си остава голямото НО - групаж до БГ за 150-200 Евро, транспорт до Варна още толкова + кахърите по намирането на подходящо возило, товаро-разтоварни и претоварни операции. Да приемем, че всичко това ми е бял кахър - идва моментът, в който ти цопват на улицата едно пластмасово нещо и започваш да се чудиш кое му е горе, кое му е долу, кое е ляво и кое дясно. Намираш си "майсторче", идва и си оставя ръцете, но дава гаранция само за прогонените тръби, а за работата на изделието гаранцията е от Франция. На мен гаранция не са ми отказали, дойдоха и регулираха наново станцията. Когато гръмна една от мембраните на компресора ме насочиха от къде мога да си купя или да изпратя компресора за ремонт. Аз се бъзикам с такива неща, а какво правят онези дето не знаят от коя страна се хваща отвертката.
Хубавото е, че стана приказка и на който му стиска може да си поръча станция директно от производителя, погледнато реално станцията може да излезе и на още по-ниска цена ако някой е достатъчно сръчен и я изкопира - нали сме форум направи си сам, който иска да идва и да си взима размери, да мери, да шири, да крои и да сглобява, ама не би.
Колкото до 20-30% процента оскъпяване на предварителния план, мога да кажа, че на мен покрива ми се оскъпи със 100%, хайде по-малко да е, от 6000 на 10000 - да се тръшкам ли, че всичко под старите керемиди се оказа за смяна, кой можеше да го предвиди?
Казвай вица за фактурата и кравата, рядко могат да ме изненадат с нещо нечувано, но винаги има пръв път.
jabata - специалист
ср юни 27, 2018 12:45 pmpreslav написа:
Казвай вица за фактурата и кравата, рядко могат да ме изненадат с нещо нечувано, но винаги има пръв път.
Ами това че всичко са ти казали, имал си късмет. Аз като правих проучване, преди това се информирах детайлно, за монтаж, начин на монтаж, що е то пречиствателна станция и т.н. и едва тогава започнах да събирам оферти. И понеже попадах много често на такива които въобще не казват за подложен бетон, и т.н. и това ме издразни. Защото тука 100, тука 200, и то става накрая една. И просто искам моя пост да бъде и към хората които са на този етап да внимават. Защото на всеки е ясно, че когато човек се захване с такива неща, си прави сметката за всичко.
Че твоята станция има сервиз, и се отзовават, това е добре...понеже в БГ, много често се случва, да платиш за нещо, дойдат, монтират, заверят гаранцията, и след това сервиз - да направи си сам....Но това е друга тема. А фактурата за крава, понеже е дълго да пиша целия виц, прилагам линк.... http://www.slackpack.net/2007/07/06/%D1 ... %B2%D0%B0/
jabata - специалист
ср юни 27, 2018 12:01 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Има пари за воден цикъл. Няма работеща местна управа, сменяйте я и да почват канализацията. :axe:
Прав си донякъде. Изграждането на пречиствателна станция е скъпо струващо съоражение, и на много малко места има такива, да не кажа почти никъде. А масово по малките населени места, има канализация, но няма пречиствателна станция, и канализацията със всичките подаръци отива, не къде да е, ами в близкото дере. Освен това, никой не едлъжен да ти осигури канализация, или пречиствателна станция.
Lav
Само да споделя, че нещата се движат при мен :)
И не само намерих станцията, но и кой да я монтира, та и да даде гаранция за монтажа, която да важи пред чехите.
Въпроса е, че чешките станции си имат и БГ еквивалент, който не работи по зле от тях, а една идея по-евтин...все пак с питане (в случая и с четене) до Истанбул се стига.
А и още нещо за инфо - въпросния вносител на BioCleaner в момента, не е първия за БГ...а първия също функционира в момента, даже и развива собствена дейност в същата сфера.
Така, че за мен заключението е - който търси намира! :л
nikolov333 - майстор
Ако кажеш и кой е едва ли ще е реклама, но изчакай да видиш, монтажа все пак..
Virtex - майстор
съб авг 11, 2018 10:01 pmLav написа:
Само да споделя, че нещата се движат при мен :)
И не само намерих станцията, но и кой да я монтира, та и да даде гаранция за монтажа, която да важи пред чехите.
Въпроса е, че чешките станции си имат и БГ еквивалент, който не работи по зле от тях, а една идея по-евтин...все пак с питане (в случая и с четене) до Истанбул се стига.
А и още нещо за инфо - въпросния вносител на BioCleaner в момента, не е първия за БГ...а първия също функционира в момента, даже и развива собствена дейност в същата сфера.
Така, че за мен заключението е - който търси намира! :л
Ще споделиш ли информация за тези хора/фирми, които могат да свършат тази работа ?

Изобщо ако споделиш цялата процедура ще е супер полезно, защото и други хора се интересуват от подобни неща :)
Lav
съб авг 11, 2018 10:14 pmVirtex написа:
съб авг 11, 2018 10:01 pmLav написа:
Само да споделя, че нещата се движат при мен :)
И не само намерих станцията, но и кой да я монтира, та и да даде гаранция за монтажа, която да важи пред чехите.
Въпроса е, че чешките станции си имат и БГ еквивалент, който не работи по зле от тях, а една идея по-евтин...все пак с питане (в случая и с четене) до Истанбул се стига.
А и още нещо за инфо - въпросния вносител на BioCleaner в момента, не е първия за БГ...а първия също функционира в момента, даже и развива собствена дейност в същата сфера.
Така, че за мен заключението е - който търси намира! :л
Ще споделиш ли информация за тези хора/фирми, които могат да свършат тази работа ?

Изобщо ако споделиш цялата процедура ще е супер полезно, защото и други хора се интересуват от подобни неща :)

Няма проблем, ще споделя.
Но нека наистина реша, дали ще е БГ еквивалента или ще е чешката. Разликата между двете е около 1500 лв включвайки монтажа, а с тях практически ще си покрия копаенето на дупката, подложката, а и още един бидон с вместимост 3 куб\м, в който ще събирам “пречистената” вода и евентуално ще включа и дъждовната вода от улуците на къщата. Та да поливам лятото.
Все още преценям, мисля и смятам :)
Когато взема решение и тръгна да го правя ще споделя.
Също така бих споделил и как смятам да произвеждам ток за собствени нужди и да се топля едновременно. Всичко това идващо от 25 соларни PVT панела.
Много ми се иска да стане независим, доколкото е възможно от разни монополисти :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Пречиствателна станция за отходни води!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: