Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
джудже - помощник
Предварително се извинявам, че ви занимавам с това, защото най-вероятно има такава тема някъде, но не се ориентирам добре в сайта, а и искам информацията да е актуална. Интересува ме цената на вътрешна груба мазилка на квадратен метър, да уточня за Пловдив, защото винаги има значение къде е обекта. Отдавна следя съветите тук и много от тях са ми били изключително полезни, за което благодаря. В общи линии...захванах се с ремонт, който както някои от работниците ми казват - тук е по-зле от Бейрут, камо ли сама жена да се справи. Да не говорим, че и средствата са ми нищожни, но до година трябва да се нанеса в Бейрут.Става въпрос за строена преди 60 години къща..., а и достроявана по-късно. Скапан каратаван, пълен с миризлива сгурия и множество гнезда на мишки, пъплещи хлебарки и мухъл. Като допълнителни екстри, има-няма 3-4 камиона багаж и мебели, които изхвърлих почти сама. Споменах липсата на финанси, нали? И като запретнах ръкави, цялата груба мазилка свалена, дюшемето и сгурията също, говорим за два етажа, вече налях и плочите, но на етапи, което мнооого оскъпява и усложнява нещата, защото жилищата са обитаеми и хамалогията е ...да си е.е м.й.а.а...ВиК сменено, електриката тепърва предстои, щото стария кабел се чупи като солетка. Другото ми колебание е какво да правя с вече оголените стени...дали пвц облицовка или гипсокартон-първото съм го виждала и не е зле, второто не ми харесва. И двете са на кантар като крайна цена, но имайки предвид, че Бейрут ще се обитава от пушачи, ми се струва по-лесно да тегля един парцал на пвцто, отколкото през 2 години да наслагвам латекс. Всеки съвет и мнение ще са ми от полза, не се въздържайте от критики. А груба мазилка не предвиждам, питах, защото брат ми се интересува, а той хал-хабер си няма от нищо. =P~
lov - майстор
Малко снимки ще кажат повече от написаното по горе.
shotik - майстор
Дали ще го приемеш на истина или не , това е твой проблем.
Преди около 15 години , мой приятел купи къща в село Петърч. С доста проблеми по нея, но и не си беше направил сметката добре и не му стигнаха парите.
Беше свалил всичката мазилка, до тухла, направи електрическо отопление, тръбите не ги е вкопавал , за кабелите не си спомням.
Беше изчистил прахоляка и беше лакирал стените!
Като отидох, първо си помислих ,че е тапети, но после се убедих , че е гола стена и лакирана.
И двама с жена си бяха пушачи, , сега само жена му е там , разделиха се и той не живее там , но съм сигурен , че вътре е все още така .
Беше нещо различно на вид, беше интересно , но за гостите, за тях не знам .
Ами това е !
джудже - помощник
ср юли 04, 2018 1:01 amlov написа:
Малко снимки ще кажат повече от написаното по горе.
Да, но кофража ще се маха след 10ина дни и през него нищо няма да се види.
джудже - помощник
ср юли 04, 2018 6:59 amshotik написа:
Дали ще го приемеш на истина или не , това е твой проблем.
Преди около 15 години , мой приятел купи къща в село Петърч. С доста проблеми по нея, но и не си беше направил сметката добре и не му стигнаха парите.
Беше свалил всичката мазилка, до тухла, направи електрическо отопление, тръбите не ги е вкопавал , за кабелите не си спомням.
Беше изчистил прахоляка и беше лакирал стените!
Като отидох, първо си помислих ,че е тапети, но после се убедих , че е гола стена и лакирана.
И двама с жена си бяха пушачи, , сега само жена му е там , разделиха се и той не живее там , но съм сигурен , че вътре е все още така .
Беше нещо различно на вид, беше интересно , но за гостите, за тях не знам .
Ами това е !
И това съм мислила, предвид минималните средства, но зидарията на места е, все едно съм я правила аз със затворени очи, та едва ли ще изглежда добре.
КИМИ - специалист
За оголените стени:
1. гипсокартон
2. откажете пушенето!
Дали т.2 не трябваше да е т.1? :mrgreen:

Поне не си причинявайте тази цигания в стаите, където се храните и спите, а на терасата.
miliad - майстор
В моментa в Пловдив нa всякa улицa имa строеж. Спирaш, пaлиш цигaрa ,
черпиш някой от строежa и питaш от първa ръкa. Добaвяш после 5-7 куб. хоросaн, поне 100лв дa го докaрaт, още 2-300лв ей тaкa зa всеки случaй и ще имaш хипотетичнa офертa.
шоп - майстор
вт юли 03, 2018 11:42 pmджудже написа:
Интересува ме цената на вътрешна груба мазилка на квадратен метър
Какво означава груба мазилка?
вт юли 03, 2018 11:42 pmджудже написа:
И като запретнах ръкави, цялата груба мазилка свалена


И защо беше нужна тази хамалогия? Една гипсова мазилка или шпакловка върху мазилката и си готова.
вт юли 03, 2018 11:42 pmджудже написа:
вече налях и плочите



Колко етажна е къщата та пишете в множествено число? Плочи?!
Сигурно имате впредвид подова замазка:-)

вт юли 03, 2018 11:42 pmджудже написа:
Другото ми колебание е какво да правя с вече оголените стени...дали пвц облицовка или гипсокартон


Още веднъж виждам излишно къртене на мазилка. Гипскартон или ПВЦ или МДФ ламперия се монтират перфектно и с лепене върху стара ( здрава или заздравена ) основа.
вт юли 03, 2018 11:42 pmджудже написа:
второто не ми харесва.


Несериозно!
Мога да залепа гипскартон върху тухлена гола или измазана стена и да не разберете, че има ГК :-D
джудже - помощник
Груба мазилка значи само хоросан. Говоря в множествено число, защото става въпрос за два етажа, но ще трябва да докарам в приличен за живеене вид само единия. И как става номера със "залепването" ? Не се ли прави скара?...
джудже - помощник
Хамалогията се наложи, защото старата направо се ронеше, а и на някои стени беше 8 см дебела.За толкова години какви ли не миризми и мазнини имаше в нея, а и искам нова ел инсталация, но не да наслагвам новите кабели, а да ликвидирам всичко старо преди това.Да не мислите, че правя всичко това просто от нямане на работа или за кеф? Ако можеше да се мине метър, щях да си свиркам, но компромиса щеше да е огромен, а не искам.Все пак ще остане за децата ми и предпочетох аз да се натоваря.

Тема "Здравейте, имам среднощно питане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: