• 1
  • 2
Монтаж, топло и звукоизолации.
a.iliev - специалист
Здравейте,
Моля за съвет относно изграждане на "декоративна" преградна стена за монтиране на тв. Идеята е да изградя стена, която да бъде висока около метър и широка около 1.4 м. На нея искам да окача OLED телевизор 65 inch, който тежи около 25-28 кг. Има една колона, на която да се придържа преградата. Та въпроса ми е ще издържи ли подобно решение телевизора? Смятам да е двуслоен. Задължително ли трябва да се закачи и за пода, тъй като ще имам подово и да знам дали трябва да споделя с майсторите на подовото, да не слагат тръби на мястото, на което смятам да е стената. Друга идея за играждане на такава стена?
Димитър Димов - специалист
Прикачен файл:
volume.jpg
volume.jpg (5.45 KиБ) Видяна 5368 пъти
Нали под "широка" не разбираш общоприетото определение?
a.iliev - специалист
Дължина 1.4м :D Широка предполагам 15-20 см.
Димитър Димов - специалист
По написаното от теб излиза че споменатата стая е "гола".Поразрови се из нет-а за дек.стена,може и да ти дойде друга идея за изпълнение на дувара,все пак не е нещо което днес го правиш,а утре го сменяш с ново понеже вече не ти харесва.
a.iliev - специалист
Гледал съм много снимки в интернет и съм се спрял на това, тъй като с помощта на стената ще успея да разгранича дневната с трапезарията. Не желая да бъде стената до горе, за да не затварям помещението. Целта ми е да разгранича двете зони. За нещо подобно говоря: https://goo.gl/images/tM3MwY

Прикачен файл

construction-23245.jpg
construction-23245.jpg (108 KиБ) Видяна 5351 пъти

Прикачен файл

construction-23245.jpg
construction-23245.jpg (108 KиБ) Видяна 5351 пъти
turbocharged - специалист
Защо не го направиш стойката като мебел от фурнирован или боядисан MDF ще изглежда много по-добре.
nikolov333 - майстор
Тази височина не е удобна за гледане..
a.iliev - специалист
съб юли 07, 2018 12:13 pmturbocharged написа:
Защо не го направиш стойката като мебел от фурнирован или боядисан MDF ще изглежда много по-добре.
Защото ми искат 4000 лв...
turbocharged - специалист
Струва си да потърсиш оферти и от други места. От ламинирано ПДЧ ще е доста по-евтино и пак ще е по-добре от гипсокартон.

За издържането даже елементарна кутия от единичен гипсокартон ще го носи без проблем. Подовото няма какво да го съобразяваш с тази стена и мебелите. То си върви навсякъде.

Намерил ли си стойка за закрепване за стена? Тези телевизори са 4-5 мм дебели и се понасят обикновенно само с оригиналната стойка на производителя. Която хич не е 50-60 лв.

Прочети в нета на каква височина се монтира телевизор. При 65” ще трябва да го монтираш на около 60 см от пода.
a.iliev - специалист
съб юли 07, 2018 2:09 pmturbocharged написа:
Струва си да потърсиш оферти и от други места. От ламинирано ПДЧ ще е доста по-евтино и пак ще е по-добре от гипсокартон.

За издържането даже елементарна кутия от единичен гипсокартон ще го носи без проблем. Подовото няма какво да го съобразяваш с тази стена и мебелите. То си върви навсякъде.
Не трябва ли профилите да се закачат за пода? Мен това ме притеснява да не пробият тръбите..
Намерил ли си стойка за закрепване за стена? Тези телевизори са 4-5 мм дебели и се понасят обикновенно само с оригиналната стойка на производителя. Която хич не е 50-60 лв.
Стойката си е стандартна. Естествено, че няма да купя възможно най-евтината :)
Прочети в нета на каква височина се монтира телевизор. При 65” ще трябва да го монтираш на около 60 см от пода.
Не мога да намеря информация за монтиране на определена височина, може ли линк?
Клоня повече към гипсокартона, тъй като искам да направя продължение на стената. По този начин, преградната стена ще бъде с по-малка дължина, понеже идеята ми е да бъде едните болтове да бъдат закачени за стената, а другата за гипсокартона. Дали ме разбрахте :D
  • 1
  • 2

Тема "Преградна стена за тв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: