• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,
Предстои ми подмяната на старият ми котел Atmos combi c 40 s от който съм доста доволен по принцип (макар до сега да беше вързан като печка с водна риза), причината за смяната е, че керамиката и чугунените сегменти се поразпаднаха а подняната им ще ми излезе колкото нов котел.
Ако може някой да ме насочи към марка и модел с 30 кв мощност ще съм много благодарен.
За сега съм се спрял на BURNIT PYROBURN ALPHA но никъде не намирам отзиви за него, другите в класацията са Atmos DC 32, Attack Dp, и разбира се всеки препоръчан стига да не струва малко състояние.
Тая мода не остаря ли?
Ако влиза в икономиката, бих са съгласил.
Щом си инат, здрав, млад и упорит- Атмос.
LazarGanev - "Велик майстор"
Оглеждай се в ОЛХ, има много хора,м които искат да се отърват на безценица. Някои са почти нови.
нед юли 08, 2018 12:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
Тая мода не остаря ли?
Ако влиза в икономиката, бих са съгласил.
Щом си инат, здрав, млад и упорит- Атмос.
Никога не е демоде да ти е топло :)
Но на вярно имаш предвид пелети, по груби сметки ми излиза един сезон на пелети колкото три на дърва.
Christo - майстор
Ако пак ще го караш като камина с водна риза, защо просто не си купиш камина с водна риза? Има смисъл от пиролизен котел, ако работи в пиролизен режим. Иначе е пари на вятъра.
gnt69 - майстор
нед юли 08, 2018 12:48 pmrg123 написа:
Никога не е демоде да ти е топло :)
Но на вярно имаш предвид пелети, по груби сметки ми излиза един сезон на пелети колкото три на дърва.
Може ама сигурно ти ги подаряват дървата. И аз бях допреди 3 сезона на дърва с пиролизен атмос 25кв. Ама за сезон трябваха по 7-8 тона дърва по 150 лева тона, после една година съхнене и един сезон топло. Сега ми трябват 3 тона пелети по 200 лева и топло и безгрижно. Така че ако не ти ги подаряват дървата се огледай за едно Грейко котел + горелка и ще се родиш.
Имам намерение да го вържа както си трябва този път(е почти без буферен съд).
Дървата не ми ги подаряват но 15тина кубика ми излизат към 400 лв . 200 лв за тон пелети не мога да намеря
filmatoplo - майстор
В момента подменям един котел Атмос 32 ес , слагаме пелетен на негово место котел Грейко .
нед юли 08, 2018 12:33 pmLazarGanev написа:
Оглеждай се в ОЛХ, има много хора,м които искат да се отърват на безценица. Някои са почти нови.
Май познах, за модата, ма щом си млад, здрав и щастлив, поне го вържи като ората и са напъни с тия евтини дърва, че да земе да пиролизи котела.
vrangelov - специалист
rg123 написа:
Имам намерение да го вържа както си трябва този път(е почти без буферен съд).
Дървата не ми ги подаряват но 15тина кубика ми излизат към 400 лв . 200 лв за тон пелети не мога да намеря
То това си е почти подарък. Опитай се да предвидиш поне малък буфер. Поне 25 литра на киловат. При малък буфер е добре да избереш малък котел.
Не зная дали ти се побира в бюджета, но ако аз търсех малък котел, бих сложил в класацията вместо Burnit Bosch. >>>ЦЪК<<< Задължително най-малкият.

Поздрави

П.П. Той @Трифон П.Трифонов докато пиша е написал горе долу същото като мен, ама пише по-бързо.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на пиролизен котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: