• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mutibg - напреднал
нед юли 08, 2018 1:00 pmgnt69 написа:
нед юли 08, 2018 12:48 pmrg123 написа:
Никога не е демоде да ти е топло :)
Но на вярно имаш предвид пелети, по груби сметки ми излиза един сезон на пелети колкото три на дърва.
Може ама сигурно ти ги подаряват дървата. И аз бях допреди 3 сезона на дърва с пиролизен атмос 25кв. Ама за сезон трябваха по 7-8 тона дърва по 150 лева тона, после една година съхнене и един сезон топло. Сега ми трябват 3 тона пелети по 200 лева и топло и безгрижно. Така че ако не ти ги подаряват дървата се огледай за едно Грейко котел + горелка и ще се родиш.
От 7-8 Тона дърва на 3 тона пелети по 200лв. странна разлика ми се струва това.
нед юли 08, 2018 2:33 pmmutibg написа:
нед юли 08, 2018 1:00 pmgnt69 написа:
нед юли 08, 2018 12:48 pmrg123 написа:
Никога не е демоде да ти е топло :)
Но на вярно имаш предвид пелети, по груби сметки ми излиза един сезон на пелети колкото три на дърва.
Може ама сигурно ти ги подаряват дървата. И аз бях допреди 3 сезона на дърва с пиролизен атмос 25кв. Ама за сезон трябваха по 7-8 тона дърва по 150 лева тона, после една година съхнене и един сезон топло. Сега ми трябват 3 тона пелети по 200 лева и топло и безгрижно. Така че ако не ти ги подаряват дървата се огледай за едно Грейко котел + горелка и ще се родиш.
От 7-8 Тона дърва на 3 тона пелети по 200лв. странна разлика ми се струва това.
И аз да попитам 7-8 тона сухи дърва не отива ли на 7-8 тона пелети
LazarGanev - "Велик майстор"
Може би, ако дървата са с влажност под 10% (невъзможно), КПД на Виадруса е 93% и има буфер за да можеш да контролираш отоплението с термоглави или стаен термостат, а не с отваряне на прозорците :)
Боша го погледнах като вариант но малко ме отказа това че работи 3 часа с едно зареждане, докато при другите дават 6-7 часа, разбира се лабораторните тестове едва ли имат много общо с реалноста
нед юли 08, 2018 2:18 pmvrangelov написа:
rg123 написа:
Имам намерение да го вържа както си трябва този път(е почти без буферен съд).
Дървата не ми ги подаряват но 15тина кубика ми излизат към 400 лв . 200 лв за тон пелети не мога да намеря
То това си е почти подарък. Опитай се да предвидиш поне малък буфер. Поне 25 литра на киловат. При малък буфер е добре да избереш малък котел.
Не зная дали ти се побира в бюджета, но ако аз търсех малък котел, бих сложил в класацията вместо Burnit Bosch. >>>ЦЪК<<< Задължително най-малкият.

Поздрави

П.П. Той @Трифон П.Трифонов докато пиша е написал горе долу същото като мен, ама пише по-бързо.
За два етажа по 80 квадрата колко малък да е котела та дори и буферен съд
vrangelov - специалист
нед юли 08, 2018 3:27 pmrg123 написа:
Боша го погледнах като вариант но малко ме отказа това че работи 3 часа с едно зареждане, докато при другите дават 6-7 часа, разбира се лабораторните тестове едва ли имат много общо с реалноста
От Bosch нещо бъркат. Няма как два котела с еднакъв обем камери да имат различна мощност и да изгарят за едно и също време. Става въпрос за 22 и 30 kW. Същото е и при 40 и 50 киловатовите.

rg123 написа:
За два етажа по 80 квадрата колко малък да е котела та дори и буферен съд
Не зная ти как си го представяш без буферен съд. Ако няма да има, защо ти е пиролизен котел...
fbr - майстор
Въобще не съм убеден в качествата, които се приписват на пиролизните котли. Малка топлообменна площ, като добавим и цикличната работа, което налага буфер. Единствения плюс сякаш е, че гори ефектно. Цената на вторичния пазар, говори красноречиво за качествата им.
filmatoplo - майстор
Под 500 литра не си заслужава буфер .
вт юли 10, 2018 7:41 amfbr написа:
Въобще не съм убеден в качествата, които се приписват на пиролизните котли. Малка топлообменна площ, като добавим и цикличната работа, което налага буфер. Единствения плюс сякаш е, че гори ефектно. Цената на вторичния пазар, говори красноречиво за качествата им.
Не зная дали са по добри от нормалните и дали са по икономични(тъй като наблюденията ми са с неправилно свързан котел) но зарежданията не са прекалено чести което е основен критерий за мен, а и перегяването не е голям проблем като спре вентилатора не се качва температурата. А втора ръка и аз имам които ще е на безценица, не съм сигурен дали това говори за качествата им.
Човеко, насочи мислите си в друга посока, относно отоплението!
Обосновавам се в краткосрочен план- йофтини са ти дървата, ама имаш ли от миналата година достатъчно, че да изкараш бъдещата зима? Нье, нямаш. Колко годин че отимваш от тия дръве, ефтините.......??? Некой че затръшне портата.
Ако нямаш възможност, да ти се налива, просто бъди щастлив!
  • 1
  • 2

Тема "Избор на пиролизен котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: