Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
brum - майстор
Някой може ли да ми каже размерите на семринга на база на модела от снимката по-долу? Косата е на 1 час път от мен и сравнително рядко ходя там. Иска ми се следващият път като я почна да мога да докарам нещата до край...

Иначе в тубата намерих това - https://www.youtube.com/watch?v=cXttEGucTZs . Вече имам идея как да сваля съединителят. Ама бая разглабяне ще падне...

Прикачен файл

20180708_151436.jpg
20180708_151436.jpg (105.55 KиБ) Видяна 2203 пъти
brum - майстор
Още едно видео намерих, което показва как се сменя точно семеринга :) .

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XRvmAft0Lds[/youtube]

Според един руски сайт размерите на семерингите са:
  • 22х12х7
  • 30х15х7
Та тъй - намирам едни такива и действам.
lov - майстор
нед юли 08, 2018 6:31 pmsian написа:
Колега lov разясни като надуе през отвора на цилиндъра дето е карбуратора и е запушил ауспуха накъде ще е проходимоста?
Пропуснал съм това със запушването към ауспуха. Виноват. :-D
brum - майстор
Аз си взех нова - Stihl FS 94 :) . Но ще се постарая да оправя и старата. Както писах по-горе на Stihl-а мощността малко не му достига при условията в които трябва да работя. За първо косене след дълго време е необходима по-сериозна машина.

P.S. Не съм убеден, че е редно да правите така реклама и предложения в теми които не са за такива цели...
gnt69 - майстор
вт юли 10, 2018 1:49 amхускварна пловдив написа:
Здравейте, ако все пак решите за нова моторна коса може да посетите премахнат линк имаме промоционална кампания и доставяме в цялата страна
Аз на под -30% не се връзвам. Като направите -30 от цената пишете пак ша зема.
iivanov - майстор
вт юли 10, 2018 8:37 ambrum написа:
Аз си взех нова - Stihl FS 94 :) . Но ще се постарая да оправя и старата. Както писах по-горе на Stihl-а мощността малко не му достига при условията в които трябва да работя. За първо косене след дълго време е необходима по-сериозна машина.

За горе-долу същите пари можеше да вземеш почти два пъти по-мощна машина , която не се спира пред нищо . Дълго и безпроблемно бръмчене ! :partyman:
brum - майстор
Водещо беше вибрацията и нивото на шума, не мощността :) . Важно беше да се коси с кеф, а не просто да се свърши работа. Докато работих с Stihl-ката определено се косеше с кеф, та мисля че целта беше постигната. Нямаше изтръпване на ръцете, даже в един момент бях с антифоните на врата, ама с тях на ушите определено си беше по-добре.
iivanov - майстор
Вибрациите са пряко свързани с тегловите характеристики на движещите се части , които на свой ред са свързани с въртящия момент . Няма как по-голям , по-мощен и с по-голям въртящ момент двигател да е с вибрации , като на малкия . Тука някои ще дадат пример с аналогични на Спарта модели , но пък там влияние оказва технологията на цилиндъра . Четириканалната технология е винаги с по-малко вибрации , но при равни други характеристики , винаги с по-малък въртящ момент . Същият пък е решаващ , когато влезеш в "голямата трева".
i486 - специалист
STIHL и ремонтът е успешен.
brum - майстор
вт юли 10, 2018 2:35 pmiivanov написа:
Вибрациите са пряко свързани с тегловите характеристики на движещите се части , които на свой ред са свързани с въртящия момент . Няма как по-голям , по-мощен и с по-голям въртящ момент двигател да е с вибрации , като на малкия . Тука някои ще дадат пример с аналогични на Спарта модели , но пък там влияние оказва технологията на цилиндъра . Четириканалната технология е винаги с по-малко вибрации , но при равни други характеристики , винаги с по-малък въртящ момент . Същият пък е решаващ , когато влезеш в "голямата трева".
Абсолютно съм съгласен :) .

Тема "Ремонт на моторна коса или нова такава..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: