Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Sabonis - специалист
вт юли 10, 2018 11:51 amandy_forresite написа:
пон юли 09, 2018 8:57 pmSabonis написа:
кажете от къде се активира малкия шнек, може случайно да съм го деактивирал, но нямам идея от къде се деактивира шнека на грейко стар, според мен няма такава опция.
В меню Hardware Setup най-отгоре ти е Supplier. Това е вътрешния шнек. Сложи му отметка че и на мен ми се струва че си я махнал без да искаш.
Това е за по-старият софтуер. Не може да го няма и в новия. Ориентирай се по наименованията. При старата освен съплайър има още две неща и менюто изглежда така:

Hardware Setup
v Supplier - шнекчо
Cleaner Motor - допълнително почистващо у-ство с ел. задвижване (някаква бъркалка, вентилатор ... нещо на ток).
v Tstat No - ако нямаш стаен термостат му слагаш чафка.

п.с. При по-старият контролер поставянето и премахването на отметката става с клавиша за нагоре. Прехвърлянето към следващото нещо пък става с ентер. Ако натиснеш F ще подмине и ще трябва пак да влизаш в сервизното меню и прецъкаш до хардуер сетингс. И кажи на новото упр-е как е.
нямам престава какво е старото, но новото е просто супер, плюс че е и на български, плюс че може да се сложи wi fi, и да си я командвам от телефона
вт юли 10, 2018 8:56 pmSabonis написа:
...
нямам престава какво е старото, но новото е просто супер, плюс че е и на български, плюс че може да се сложи wi fi, и да си я командвам от телефона
Бе ясно, чи тий готяно, ма упрай ли шнека?
.........Ахаааааа, то са изписало доста, докато попътувам.
Натурела упрайли случааааайно сиктирдисания шнек.
Sabonis - специалист
вт юли 10, 2018 9:01 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт юли 10, 2018 8:56 pmSabonis написа:
...
нямам престава какво е старото, но новото е просто супер, плюс че е и на български, плюс че може да се сложи wi fi, и да си я командвам от телефона
Бе ясно, чи тий готяно, ма упрай ли шнека?
.........Ахаааааа, то са изписало доста, докато попътувам.
Натурела упрайли случааааайно сиктирдисания шнек.
проблема е бил май при тях, някакъв бъг в системата за настройки по нета
вт юли 10, 2018 9:08 pmSabonis написа:
........
проблема е бил май при тях, някакъв бъг в системата за настройки по нета
Тъй де, то и аз докат науча къде ко да бъзикам и зех, чи са кротнах, щот нет настройкити мноо нестабилни.
Как я командваш по телефона?
Micho@85 - специалист
вт юли 10, 2018 6:55 pmgnt69 написа:
вт юли 10, 2018 6:17 pmMicho@85 написа:
вт юли 10, 2018 8:41 amgnt69 написа:

Направо си за 50.
Да не ми дойде малка?
Таман по мярка ще ти дойде. :partyman:
Ако искаш адекватен отговор какво ти е необходимо дай информация какво ще топлиш.
От 3 години се отопляваме на пелети с горелка бисолит 25кв монтирана на котел симе повдигнат на кутия. Но от тази зима мисля да сменям горивото защото може би няма да ми излезнат сметките на дървесни пелети. Затова искам да попитам коя ще ми е по добре(някъде из форума бях чел че при пелетно отопление колкото повече толкова по-добре не важи). Да споделя че съм намалил времето за подаване на стария бисолит на 4 сек (заводски е на 6сек) и само като стане много студено го пускам на 5сек. Отоплявам 3 етажа по около 100 кв каменна зидария (дебелина 60см) пвц дограма радиатори с Термо глави стаен термостат. Разход миналия сезон 6 тона.
Sabonis - специалист
вт юли 10, 2018 9:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт юли 10, 2018 9:08 pmSabonis написа:
........
проблема е бил май при тях, някакъв бъг в системата за настройки по нета
Тъй де, то и аз докат науча къде ко да бъзикам и зех, чи са кротнах, щот нет настройкити мноо нестабилни.
Как я командваш по телефона?
чрез платката wi fi в новото управление на натурелата имат платформа за дистанционен мониторинг
МИРАЖ - специалист
Кой колега от форума гореше черупки от орехи ?
Sabonis - специалист
вт юли 10, 2018 9:53 pmМИРАЖ написа:
Кой колега от форума гореше черупки от орехи ?
аз мисля да горя този сезон правих малко проби и е добря но ги дробя допълнително
filmatoplo - майстор
вт юли 10, 2018 9:53 pmМИРАЖ написа:
Кой колега от форума гореше черупки от орехи ?
:wink: търси -пише в синьо
filmatoplo - майстор
:? :wink: Абе тия с тоз вай-фай мониторинг ша на видът по дребни гащи как сме в къщи :lol:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: