• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
gubarnig - помощник
Здравейте, според Вас кое е по-хубаво да се избере Kommerling 76 за фиксиран прозорец, 44мм троен стъклопакет 4с/б/ка ( няма да се отваря) и до него врата към балкон с КБЕ 70 мм 32 двоен стъклопакет б/ка, всичко с аргон и дистанционер. Насочил съм се и към SCHÜCO Corona 82 за прозореца и SCHÜCO Corona СТ 70 за врата на балкона. Притеснявам се, че дали може да са различни профилите за балконската врата и прозореца, понеже вратата често ще се отваря и ако е 44 мм троен стъклопакет, да не провисне бързичко :D.
iliya_i - майстор
Прави всичко еднакво - еднакви профили и стъклопакети

Всяко различие после ще те дразни


А за провисването - излез от тоя филм!
miliad - майстор
Aко тия елементи се връзвaт един зa друг ще е голямa щуротия. Или ги събери поне КВЕ 76 и КВЕ 70 или съответно Кьомерлинг 76 и 70. И принципно стъклопaкетa държи врaтaтa дa не провисне.
radius - майстор
ср юли 11, 2018 11:12 pmiliya_i написа:
А за провисването - излез от тоя филм!
Да дойдеш да ми оправиш една две позиции, че от МигМаркета идваха 3 пъти и вдигнаха ръце откъм раменете. Троен пакет, на балконска врата около 80/230 и някои други.
iliya_i - майстор
чет юли 12, 2018 9:26 amradius написа:
ср юли 11, 2018 11:12 pmiliya_i написа:
А за провисването - излез от тоя филм!
Да дойдеш да ми оправиш една две позиции, че от МигМаркета идваха 3 пъти и вдигнаха ръце откъм раменете. Троен пакет, на балконска врата около 80/230 и някои други.
Моите ги преградих на 190 за да са по-леки въпреки, че този дето ги преви беше много против. Нагоре - неотваряема. Нямам нужда от врата, дето е 60 см по-висока от мен. Та за олекотяването - в тази посока - ако питащият не е над 2 метра.
radius - майстор
Ама това не е решение на проблема с провисването, а е малко в стил производител на дограма :wink: - прави малки крила, слагай делители и нямаш грижи.
шоп - майстор
ср юли 11, 2018 11:15 pmmiliad написа:
И принципно стъклопaкетa държи врaтaтa дa не провисне.
+1

Много точно казано. Работил съм ПВЦ и Ал дограма 1994-1998 год. Бяхме една от първите( първата) голями фирми в Сф.

При правилно "запъване" и "заклинване" стъколопакета носи всичко.
За не запознатите с технологията: усилващият метален профил е само и единствено за усилване на локални сглобки тип панти, заключване и обков като цяло. Можете да сложите метален профил с дебелина 3 мм и ще имате негативен вместо позитивен резултат.

Той се реже - 2-3см по-къс по ПВЦ профила и изобщо не участва в ъгловата сглобка :idea:

Можете да имате и 100мм ПВЦ профил и 18мм стъклопакет и да имате провисване и обратното 50 мм профил и 32 мм стъклопакет и да нямате провисване.

Всичко е физика и опит. Работи се с триъгълни степенчати клинове с които при правилна работа стъклопакето носи профила, а не обратното!
radius - майстор
То тоя локум остава и да носи 100кг пакети. Въпроса е къде е границата на възможното и дали например не съм я достигнал и който и да заклинва, да няма успех. Защото ми говореха и за лепене.
miliad - майстор
Принципно във всеки работен каталог на системите ПВЦ профили накрая има диаграма с допустимите размери на каси и крила, като се взима предвид съотношение височина/ширина, цвят, точно коя разновидност профил е, както и кой модел и с каква дебелина метален усилител трябва да се сложи.
Въпроса е това да се спазва от производителя на дограмата, и клиента да слуша какво му се говори понякога, а не да вика:Ама аз видях еди къде си, еди кво си, вие ме товарите с профили да ми вземете парите, искам 6м2 панорамен стъклопакет на 7 етаж-къв е тоя кран за 300лв.
iliya_i - майстор
чет юли 12, 2018 2:41 pmradius написа:
Ама това не е решение на проблема с провисването, а е малко в стил производител на дограма :wink: - прави малки крила, слагай делители и нямаш грижи.
А какво е решението? Да пестиш материала -делителите и да правиш огромни и тежки пакети? После що провисват :?

Не съм ги правил всички наведнъж, а един по един, като събера достатъчно парички, но да станат както трябва, защото няма да ги правя на всеки 4-5 години.

Да припомня старата мъдрост "Икономията е майка на мизерията".


При мен там където се съединяваха двете каси слагаха 2 пера във външните канали на профилите. Не виждам как това ще стане с 2 профила с различна ширина.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на профил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: