Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dido uzunov - специалист
Да не би да е такъв? Гледам ги вече ги има и в БГ. Колега, дай актуална снимка на твоя, от къде, каква цена? Може ли да споделиш нещо за този модел?

http://svarka-ua.com/svarochnyij-poluav ... -mig-360gd
burzan - напреднал
Колега, dido uzunov, няма никаква нужда да поствам актуална снимка на моя- това което си линквал е мо-та-мо същото и цената е същата с 80- 100лв. доставка отгоре, ДДС е включено, без да се прилага данъчна фактура. Моделът съм го харесал от алибаба, алидядо или алиекспрес и е на Shanghai Sanyu Industry Co., Ltd, този е украинска поръчка, руснаците го знаят като w-master mig 280 profi.
Комплектация:
• Сварочный полуавтомат -1 шт;
• Горелка MIG 15 3 метра - 1 шт;
• Кабель с держателем электрода для ММА сварки 2,5 метра - 1 шт;
• Кабель с клеммой массы 2,5 метра - 1 шт.
На твоята молба да споделя нещо за този модел, бих се въздържал засега, защото нямам опит с миг-тиг, а имам и уплах от високото академично ниво и лежерната аристократичност на модераторите и менторите на форума носещ заблуждаващото на пръв поглед име "Направи сам » Металообработване". Примерно за чий ми беше да нарека една ролка с тъпото име "фрикционен водач", та рецензентите ме направиха на трътка. Иначе ще дам мои тестове на апарата, късаещи мощност и термични режими. Другото е, че с удоволствие аз и моят апарат може да посетим разбиращ колега, който да натовари, разцъка и помирише какво се крие в него. Третото е, продължавам да си търся мастер да ми каже, как се работи с него. Четвъртото е, че като се рових в украинските "Направи сам » Металообработване" намерих страхотни запалени по темата инжинери, заварчици и търговци, които не бяха толкова академични, ама всичко знаеха и отговаряха коректно и без задръжки на мене мазния и надменен европеец. Доста загадъчно за толкова изостанала, бедна, обсадена, неевропейска с неконвертируема валута страна, където много добре обмислени и изработени добре заваръчни апарати се продават на по- ниски цени...Господ да ги пази, много са готини, едно време и в БГ имаше такива...
Virtex - майстор
пет юли 06, 2018 4:52 pmburzan написа:
високото академично ниво и лежерната аристократичност на модераторите
Затова конкретно нещо си в огромна заблуда. Останалите писаници няма да ги коментирам, защото всеки има право да приема както иска нещата, пък било то и тънкообидно :)
plamen6703 - майстор
Има и друга голяма заблуда, че да купиш от Украйна заваръчен апарат е "по-евтино" в сравнение с България. Тази заблуда лъсва веднага и на момента, когато апарата покаже дефект и се наложи да се ремонтира малко след покупката!
Във Варна се е появил един "магьосник", който предлага такива "евтини" техники от Украйна и Русия като обещава една година гаранция, но гаранцията ще е гаранция-франция! :partyman:
iivanov - майстор
То винаги може да се посети магьосника и да му се направи магия против уроки . Поне месец ще се изхожда накриво . :-D
agj - майстор
пет юли 06, 2018 4:52 pmburzan написа:
....няма никаква нужда да поствам актуална снимка на моя- това което си линквал е мо-та-мо същото и цената е същата с 80- 100лв. доставка отгоре, ДДС е включено, без да се прилага данъчна фактура. Моделът съм го харесал от алибаба, алидядо или алиекспрес и е на Shanghai Sanyu Industry Co., Ltd, този е украинска поръчка, руснаците го знаят като w-master mig 280 profi.
Комплектация:
• Сварочный полуавтомат -1 шт;
• Горелка MIG 15 3 метра - 1 шт;
• Кабель с держателем электрода для ММА сварки 2,5 метра - 1 шт;
• Кабель с клеммой массы 2,5 метра - 1 шт.
На твоята молба да споделя нещо за този модел, бих се въздържал засега, защото нямам опит с миг-тиг, а имам и уплах от високото академично ниво и лежерната аристократичност на модераторите и менторите на форума носещ заблуждаващото на пръв поглед име "Направи сам » Металообработване". Примерно за чий ми беше да нарека една ролка с тъпото име "фрикционен водач", та рецензентите ме направиха на трътка. Иначе ще дам мои тестове на апарата, късаещи мощност и термични режими. Другото е, че с удоволствие аз и моят апарат може да посетим разбиращ колега, който да натовари, разцъка и помирише какво се крие в него. Третото е, продължавам да си търся мастер да ми каже, как се работи с него. Четвъртото е, че като се рових в украинските "Направи сам » Металообработване" намерих страхотни запалени по темата инжинери, заварчици и търговци, които не бяха толкова академични, ама всичко знаеха и отговаряха коректно и без задръжки на мене мазния и надменен европеец. Доста загадъчно за толкова изостанала, бедна, обсадена, неевропейска с неконвертируема валута страна, където много добре обмислени и изработени добре заваръчни апарати се продават на по- ниски цени...Господ да ги пази, много са готини, едно време и в БГ имаше такива...
Първо-изобщо не разбрах какви са прозрачните причини да не си закупиш Арго апрата?
При обсъждането на тоя апарат ,разбрах че не си наясно с тая техника, та затова ,не за мен, а специално за теб измолих от Драгозов инструкция на машината!За да я прочетеш и се запознаеш с нея!Което според мен бе напълно достатъчно като информация!А ти за благодарност ръсиш обиди!
Второ -с това поведение едва ли ще си намериш мастер ,да ти каже как се работи с това което си си купил!Пък и как да ти каже?!Като си сложил само една размазана снимка на великолепната руска машина!!
Лежерните аристократи може да имат високо академично ниво ,но нямат гадателски способности!!! [-X
Последна промяна от agj на съб юли 07, 2018 12:15 am, променено общо 1 път.
burzan - напреднал
agj, колега, нямал съм желание да те обидя, напротив, гаранция ти давам, че като ме видиш ще сме вече приятели!
Академик, аристократ и рецензент са звания и от трите лично аз и сега след 38 години имам академична длъжност, бил съм и сега съм рецензент- не боли, плащат ти и не е обидно- спокойно. Кой е лежерен аристократ и коя е една от жените му ще уточня в последствие- също не е обидно.
Това дето го каза с лошото поведение абсолютно вярно е- намалиха ми го в 12А клас бях, на другарката Попова.
Прозаичните, а не прозрачните причини да не закупя Арго апарата са, че не е наличен и е по-скъп- иначе съм стар клиент на Арго и съм купувал голям 6in1 WIG от него преди години.
dido uzunov публикува линк с пълни характеристики и снимки на апарата ми за разлика от размазаната ми снимка- четете внимателно постовете, не е нужно да си гадател.
Не е нужно да се гадае също дали разбирам или не- във всеки мой пост пиша изрично че не разбирам и искам да разбера и науча. Сега прилагам и други снимки от апарата пряко в поста ми.

Прикачен файл

2018-07-06_22-40-56.png

Прикачен файл

2018-07-06_22-42-14.png

Прикачен файл

2018-07-06_22-43-14.png

Прикачен файл

2.jpg
Последна промяна от burzan на съб юли 07, 2018 12:11 am, променено общо 5 пъти.
gogo7777 - майстор
Поредния търгаш .....без ценз :lol:
agj - майстор
пет юли 06, 2018 10:35 pmburzan написа:
Това дето го каза с лошото поведение абсолютно вярно е- намалиха ми го в 12А клас бях, на другарката Попова.
Не,не е вярно!Другарката Попова нещо се е объркала,както и ти също!Не съм казвал че имаш лошо поведение.А даже напротив!За в бъдеще ще те помоля да слушаш по добре какво казвам! :-D
Поведението ти е меко казано странно и ненормално!Но всеки си има характер....
Мога само да ти пожелая здраве и успешно разучаване на новата техника.Между впрочем ти чувал ли си, че за невежите се провеждат курсове по заваряване :?:
essenov - специалист
Някой да има впечатления от инвертора на Hecht (1820)?

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: