Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
djendov - специалист
Аз чакам оферта за пвц врата, като търся стилен вариант. 5 пари не давам за сигурност и ключалки. Имам 2 прозореца и около 30 квадрата френски прозорци с 2 вратопрозореца на първия етаж. Който иска да влиза, ще мине от там. Даже може и да не види входната врата, че тя малко отстрани се пада...
Ако ми предложат нещо стилно с цвят антрацид, веднага минавам на пвц варианта.
gnt69 - майстор
djendov написа:
Аз чакам оферта за пвц врата, като търся стилен вариант. 5 пари не давам за сигурност и ключалки. Имам 2 прозореца и около 30 квадрата френски прозорци с 2 вратопрозореца на първия етаж. Който иска да влиза, ще мине от там. Даже може и да не види входната врата, че тя малко отстрани се пада...
Ако ми предложат нещо стилно с цвят антрацид, веднага минавам на пвц варианта.
+1 Щом си в къща значи имаш и прозорци така че направи я да ти харесва пък сигурността по други начини трябва да я решиш я със куче я със СОТ я със лепенка на вратата. Аз съм с куче. :partyman:
kalin72 - майстор
Добре де, колко ще изолира една pvc врата??? Аз на това държа, не толкова на сигурността.
djendov - специалист
5-7 камерна със троен стъклопакет....със сигурност ще изолира повече от металната...
kalin72 - майстор
djendov написа:
5-7 камерна със троен стъклопакет....със сигурност ще изолира повече от металната...
Повече от металната с пяна, на Хьорман? Доколкото съм виждал PVC врати за къщи, не ми изглеждат изобщо изолиращи.
А и как стои въпроса с касата на PVC вратата?
ewgeny - напреднал
Никой не спомена за дървена врата. Аз съм се ориентирал към такава. От няколко места ми казаха, че ако е дъбова, добре обработена, ще изкара много време. Отделно, че навеса ми отпреде е повече от метър, а от север гаража закрива с около метър. Една добричка фирма ми оферираха около 1800 лв, но там с дизайна малко не можем да се разберем, защото искам два отвора за вертикално стъкло около 15см, но те не можели да ги направят по-малко от 25-30.
EDI - майстор
Естествено, че дървена врата от дъб е най-добрия вариант, но си зависи и кой я прави и какво качество материал ти е подбрал.При съвестна работа, вратата ще надживее и внуците ти.А тия дето ти обясняват, че не можели това или онова, просто ги мързи.Аз преди години имах същия проблем, търсех си две дървени врати за вилата.Още първия поглед в нета ми показа, че нищо не ми харесва и накрая седнах и си направих и двете врати.Едната е дъбова еднокрила, другата е двукрила от чам.
djendov - специалист
kalin72 написа:
Повече от металната с пяна, на Хьорман? Доколкото съм виждал PVC врати за къщи, не ми изглеждат изобщо изолиращи.
А и как стои въпроса с касата на PVC вратата?
Не мога да отговоря конкретно, но:
Пвц врата 90/200 ми оферираха 700лв. Това е груба цена, а по обяснение, касата е като на дограма, вратата е с обков, при излизане вдигаш дръжката нагоре и от всички страни се заключват механизмите. Не е само резето. И вратата не е 1 лист пластмаса, дето като се облегнеш и го чупиш. Говорим за различни врати. Аз избрах в крайна сметка метална, прахово боядисана. Намерих цех, в който ще ми я боядисат прахово в антрацид. Скоро снимки...
kalin72 - майстор
Взех Хьорман 46 мм, изглежда много стабилна, нека да дойде зимата, и ще видим на практика как е :)
Christo - майстор
нед юли 15, 2018 5:49 pmkalin72 написа:
Взех Хьорман 46 мм, изглежда много стабилна, нека да дойде зимата, и ще видим на практика как е :)
Би ли споделил точния модел и ценичката?

Тема "Входна врата за къща - каква?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: