Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
Между другото да вметна, за по-любознателните, че ей тия слушалки на снимката по-долу, са консуматив от самолетен полет(останаха ми от някакъв полет и ги взех за изследване :-D ).
Та те са по 290 ома на слушалка, да си знаете, ако ви се налага да летите и търсите високоомни слушалки, и за други неща, в някои самолети ги предлагат :) .
Качеството на звука на тези слушалки няма да го коментирам :-D .
Прикачен файл:
09.jpg
09.jpg (63.54 KиБ) Видяна 1096 пъти
hidrazin - майстор
пон юли 16, 2018 6:12 pmDMN написа:
... те са по 290 ома на слушалка, да си знаете, ако ви се налага да летите и търсите високоомни слушалки, и за други неща, в някои самолети ги предлагат ...
Цъ. Не е правило. На снимката по-долу са по 32 ома на слушалка.
Само дето ме прецака да ровя по куфарите... :-D
Така че в самолета с уредчето и измерваме слушалките.
Прикачен файл:
BOEING777.jpg
:partyman:
DMN - майстор
hidrazin написа:
Цъ. Не е правило. На снимката по-долу са по 32 ома на слушалка.
Само дето ме прецака да ровя по куфарите...
Така че в самолета с уредчето и измерваме слушалките.
:-D :-D :-D :-D
Ей, опасен си :-D :-D .
Моите са от едно последно пътуване, в което сменихме 2-3 самолета. Не помня какъв беше самолета със слушалките - с реактивен двигател, с витлов :?, щото летяхме с всичките :-D , може да има значение :-D .
Пък може и от класата на билета да зависят и омовете на слушалките :-D .
:partyman:
hidrazin - майстор
пон юли 16, 2018 8:05 pmDMN написа:
Пък може и от класата на билета да зависят и омовете на слушалките
Да бе, да. В първа класа дават Bang & Olufsen BeoPlay H8 от 900 кинта бройката. После мое да си ги вземеш в къщи.
На снимката пише от какъв самолет са - Boeing 777-300ER Москва-Шанхай. Там не търсете високоомни. :-D
:partyman:
DMN - майстор
hidrazin написа:
Да бе, да. В първа класа дават Bang & Olufsen BeoPlay H8 от 900 кинта бройката. После мое да си ги вземеш в къщи.
На снимката пише от какъв самолет са - Boeing 777-300ER Москва-Шанхай. Там не търсете високоомни.
Моята работа е в сферата на култура/изкуство, така че ние също не пътуваме във високата класа, а обикновено ни слагат в багажното отделение, но тоя път имахме късмет, даже и високоомни слушалки ни дадоха :-D .
:partyman:
ben84 - специалист
А колко ома бяха слушалките от старите ТА с шайба?
hidrazin - майстор
Не само по спомен - толкова са, по 260 ома.
:partyman:

Тема "Направи си сам щоц генератор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: