• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
gardenER-- - специалист
Колеги, взехме преди година една мини печка, но е твърде слаба и бих искал да заменя долния и горния нагревател с по-силни, възможно ли е?
iliya_i - майстор
ср юли 18, 2018 9:12 pmgardenER-- написа:
Колеги, взехме преди година една мини печка, но е твърде слаба и бих искал да заменя долния и горния нагревател с по-силни, възможно ли е?
Ами от де да знаем? Сбъркал си форума - врачките са другаде.
Ако искаш конкретен отговор - дай конкретни данни - обем, мощности, снимки на нагревателите и т.н.
gardenER-- - специалист
Печката е gamalux, натревателите са по 650W, като нагревателя е
http://prntscr.com/k8436e (снимката е твърде голяма и не ми позволява да я прикача) така поставен, както е в/у снимката. Интересувам се, ако сложа примерно нагреватели между 1100 и 1300W, дали ще трябва да преправям нещо.
plamen6703 - майстор
Ще трябва да преправяш и ламарините на печката :wink: Купил си нещо, което струва колкото струва :-D !
gardenER-- - специалист
Бих купил някаква друга, нова, но като знам, че тази е буквално новя, на две-три готвения е, бих предпочел да заменя само нагревателите, разбираш ли. :) Иначе ми е ясно, че ще има преправка. Да попитам, примерно този (https://shop.sbubg.com/3849-large_defau ... 60ms01.jpg) нагревател е с три "букси", а моя е с две, проблем ли ще е ако взема такъв и средната не я вържа?
LazarGanev - "Велик майстор"
ср юли 18, 2018 11:12 pmgardenER-- написа:
Бих купил някаква друга, нова, но като знам, че тази е буквално новя, на две-три готвения е, бих предпочел да заменя само нагревателите, разбираш ли. :) Иначе ми е ясно, че ще има преправка. Да попитам, примерно този (https://shop.sbubg.com/3849-large_defau ... 60ms01.jpg) нагревател е с три "букси", а моя е с две, проблем ли ще е ако взема такъв и средната не я вържа?
Да използвам темата и да попитам - купих си чисто нова Тойота Ярис, ма нещо не ме кефят нейните 62 коня. Ако и сложа двигател от Лексус, дали ще има проблеми? Ако е много мощен съм съгласен на двата цилиндъра да им извадя свещите, а?
gardenER-- - специалист
Попитай във форума на тойота, не съм сигурен, но може и да стане.
Не виждам какъв би могъл да е проблема, за това и ви питам дали ще е нужно и нещо по кабелите да преправя
LazarGanev - "Велик майстор"
Благодаря, нямам повече въпроси!
Andri01 - майстор
Можеш да извадиш две от свещите,но запуши дупките-има опастност осите да си направят гнездо вътре. :? :partyman:
tysonlkr - специалист
чет юли 19, 2018 7:39 amgardenER-- написа:
Попитай във форума на тойота, не съм сигурен, но може и да стане.
Не виждам какъв би могъл да е проблема, за това и ви питам дали ще е нужно и нещо по кабелите да преправя
Ще е необходимо само поправка на противопожарната система, трябва да се задейства автоматично.

И кабелите и ламарините трябва да смениш на печката и всичко ще е ОК
  • 1
  • 2

Тема "Мини печка - замяна на нагреванели с по-силни?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: