Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
plamen6703 - майстор
чет юли 19, 2018 9:05 pmmoimoimoi написа:
и топлообменика е чист,няма прахоляци

а дали е възможно да е от температурния сензор във вътрешното тяло и при достигане на зададената температура да не спира компресора ?
Щом си сигурен, че топлообменник и филтри са чисти, търси сервизен техник да го окачи за точна диагностика, може да се окаже, че е намалял фреона. При всички положения ти желая бързо решаване на проблема, че лятото е в разгара си :)
moimoimoi - майстор
и температурния сензор работи, като му задам висока температура при охлаждане компресора спира,като му задам ниска температура и компресора тръгва.засега е сложен на 27 градуса за тест............и пак замръзна и се разтече вода.
EDI - майстор
Липса на фреон, викай някой да го провери.
fbr - майстор
чет юли 19, 2018 9:23 pmmoimoimoi написа:
и аз четох че може да е от намалял фреон
И аз така предположих.
vlax - майстор
moimoimoi ти си доста наясно с техниката и за да попиташ значи си на зор.Учудва ме че стари кучета от форума ти се нахвърлиха,и DMN трябва да те защитава.Здраве да е. :)
Не съм специалист в тази област,но да попитам ,казваш 50 на 50, хоризонтално или вертикално на вътрешното тяло? :partyman:
валкиса - специалист
Ако не е правено нещо по климатика скоро,може би има гайка или тапа сцепена.
vlax - майстор
чет юли 19, 2018 10:24 pmvlax написа:
Не съм специалист в тази област,но да попитам ,казваш 50 на 50, хоризонтално или вертикално на вътрешното тяло? :partyman:
пет юли 20, 2018 5:44 ammoimoimoi написа:
хоризонтално
Така и предположих,не знам дали е възможно,да имаш запушване на единия клон на вътрешното тяло,тъй като входната/по-дебелата тръба/ на вътрешното тяло се разделя на два клона с по-тънки тръби хоризонтално,започващи от средата към върха и дъното на тялото и после се събират.
Пак казвам,не съм специалист,само предполагам. :partyman:
Последна промяна от vlax на пет юли 20, 2018 8:27 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
пет юли 20, 2018 6:55 amвалкиса написа:
Ако не е правено нещо по климатика скоро,може би има гайка или тапа сцепена.
Това, че си прочел в интернет за един такъв случай не значи, че навсякъде се пукат гайки и тапи :lol:
валкиса - специалист
А според теб фреона откъде е дал фира.

Тема "замръзващо вътрешно тяло на климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: