Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Между ПВЦ дограмата и плочките имам фуга, от която влиза влага. Квадратурата е малка, но етажа е 10-ти и трудно може да се нанася хидроизолация. Мислех да намажа стабилно с течна гума, като изложението е западно, но дали ще издържи жегите? Каква течна гума можете да ми препоръчате? Проблема е по-скоро с нанасянето (което би струвало повече от самата изолация) и затова ми трябва решение ще което да издържи максимално дълго. Цената в този случай не е решаваща, защото количеството на изолацията е минимално, но за да се нанесе трябва да наема алпинисти...

Прикачен файл

C1B0EE49-E6DB-4EC3-A24C-ACC17AA07858.jpeg
marian1 - майстор
Ми не ми идва идея с какво да запълниш фугите, обаче се чудя, защо ще викаш алпинист? Ми не можеш ли да си демонтираш стъклото?
За фугите- все си мисля от тия "саламите" на сика, че биха свършили идеална работа, ама тр да поровиш, че нямам готов продукт в главата си.
EDI - майстор
Теглиш две лепенки и полиуретаново салам, както казва колегата.Другия вариант две лайсни, обилно силикон или лепило и застъпваш плочките и дограмата.
Да, възможно е да се действа отвътре, но някак си да се виси от прозорец 30 метра надолу, не ми харесва като идея. Това няма как да се види отдолу, т.е. 30м. нагоре, както и отвътре, затова се замислих за течна гума, която да се нанесе с четка. Дори и да се размаже повече не е фатално, важното е да издържи по-дълго.
gnt69 - майстор
И аз имах подобен проблем ама с каменен перваз на френски прозорец. Купувах силикони специални на сика с UV защита ама не стана. Имах малко разстояние между прозореца и камъка само 1-2 мм. За да работят силиконите им трябва фуга 6-8 мм. Накрая разреших проблема пак със Сика ама лента. ТЕ ТАКАВА. Отрязах парче с ширина 3см и запечатах фугата половината залепено за дограмата другата половина за камъка и така вече 4-5 години няма теч. :partyman:
пет юли 20, 2018 12:28 amgnt69 написа:
И аз имах подобен проблем ама с каменен перваз на френски прозорец. Купувах силикони специални на сика с UV защита ама не стана. Имах малко разстояние между прозореца и камъка само 1-2 мм. За да работят силиконите им трябва фуга 6-8 мм. Накрая разреших проблема пак със Сика ама лента. ТЕ ТАКАВА. Отрязах парче с ширина 3см и запечатах фугата половината залепено за дограмата другата половина за камъка и така вече 4-5 години няма теч. :partyman:
А не се ли разлепят от дъжда? Западно изложение, при всеки дъжд набива по прозорците и се стича по фасадата. И аз го мислех с някое здраво залепващо нещо като скоч или нещо подобно, но ме притеснява разлепянето. Дори обмислях да вкарам дограмата навъре и да сложа водокап, но ще излезе прекалено скъпо според мен.
gnt69 - майстор
пет юли 20, 2018 9:02 pmdmandrov написа:
А не се ли разлепят от дъжда? Западно изложение, при всеки дъжд набива по прозорците и се стича по фасадата. И аз го мислех с някое здраво залепващо нещо като скоч или нещо подобно, но ме притеснява разлепянето. Дори обмислях да вкарам дограмата навъре и да сложа водокап, но ще излезе прекалено скъпо според мен.
Нямаш грижи. Трябва да е сухо и добре почистено. Това е на основата на някакъв битум и залепва здраво. :partyman:

Тема "Изолация между ПВЦ дограма и плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: