• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
gogyto - специалист
И кой беше твоя? :)

ПС: Видях го :)
lyubohar - майстор
Нека и аз дам своя коментар.
За домашно ползване-никакви мастилено-струйни.
Имал съм 4 бр.И всички са отивали на боклука.
Без последния-2 в 1,или 3 в 1 незнам-има скенер и принтер.
И неговия принтер замина в небитието.
Пазя го заради скенера.
Почти всички изкарват до оригиналните касети и да речем един комплект нови.
Запичат,заради рядко ползване.Особено цветните глави.
А главите са на цена почти колкото нов принтер.
Сега имам един лазерен черно-бял.Подарък.
Месечно 2-3 пъти нещо отпечатвам и винаги си работи.
kozl - майстор
Е аз вече писах за HP Deskjet 5525 и съм сменил поне 5 комплекта мастилници, без да ми засъхне, а има и по 2 и по 3 седмици е стоял в престой, но включен в мрежата.
В офиса има HP LaserJet Pro MFP M127fw 3в1, но не е цветен. 2 пъти по-скъп от МС, но пък има и автоматично подаване за сканиране и копиране. Касетата я зареждат за 31 лв. (рециклирана). Вече е изял над 20 такива касети. Лично мен този службен не ме устройва за домашен, само за това, че няма цветно, а ми се налага да разпечатвам цветно за лични цели.
Като четох от тази тема, мога да съжалявам, че не съм се ориентирал към МС Брадърите, но.....
Chefo77 - майстор
Това, че някой не знае как да си ползва техниката не е проблем на самата техника, а на ползвателя!
Да не говорим, че по-скъпите са по-дуракоустойчиви и си имат ежедневно самопочистване.
kozl - майстор
Да така е. Сетих се, че след като се сдобих с HP-то 3 в 1 и занесох предишната конфигурация скенер и принтер, пак мастилено струен при майка ми - и там от време на време печатам по нещо. Та там, след години употреба стана белята, спчече се мастилото. С парцал и спирт няколко пъти го накарах да печата, обаче консуматива скъп, че пак беше HP и опа МС принтера в боклука, като преди това свалих некои джажджи от него (моторче, рапидки, ламаринки и оси) и купих некакъв лазерен за към 100 лв.
За печат от дъжд на ветър - оле, ма нема цветно :sad: и не мое да копира без да е пуснат скенера и компа :sad:
lyubohar - майстор
чет юли 26, 2018 7:23 pmChefo77 написа:
Това, че някой не знае как да си ползва техниката не е проблем на самата техника, а на ползвателя!
Да не говорим, че по-скъпите са по-дуракоустойчиви и си имат ежедневно самопочистване.
Хайде сега.
Колко висши се искат да боравиш с принтер-2-3?
Не мисля,че на всеки 2-3 дни трябва да го пускаш,за да са влажни главите.
Нали за да се ползва вкъщи непрофесионално купуваме по евтини.
Просто,ако не се ползва често не си струва вложението.
Chefo77 - майстор
чет юли 26, 2018 8:21 pmlyubohar написа:
чет юли 26, 2018 7:23 pmChefo77 написа:
Това, че някой не знае как да си ползва техниката не е проблем на самата техника, а на ползвателя!
Да не говорим, че по-скъпите са по-дуракоустойчиви и си имат ежедневно самопочистване.
Хайде сега.
Колко висши се искат да боравиш с принтер-2-3?
Не мисля,че на всеки 2-3 дни трябва да го пускаш,за да са влажни главите.
Нали за да се ползва вкъщи непрофесионално купуваме по евтини.
Просто,ако не се ползва често не си струва вложението.
Нее, извини ме ако съм те засегнал!!!
В упътването би трябвало да пише на какъв период е преоръчително да се пуска страничка, за да не засъхнат главите. На стария (НР 1515) по спомен беше поне веднъж на седмица. Макар, че съм пропускал срока, не ми е засъхвало мастило - късмет. Но не можеш да очакваш, че ще принтираш страница на месец и технологията е виновна за засъхването. То за такъв срок пак добре, че не ръждясва вътре :) :)
shotik - майстор
Аз показах моя, постоянно включен в мрежата , той сам си се почиства ,вероятно има датчици за маслата или главата , не ги разбирам, често го чувам ,че работи, но не печати и на дисплея изписва "Изчистване ".

Не вярвам и другите фирми да не са направили такава опция.
gogyto - специалист
Така, за да не оставям темата да виси така, днес вземах ето този модел на Брадър https://www.pazaruvaj.com/printeri-c313 ... 29987743/#
На пръв поглед машинката е 6, по-нататък ще има отзиви като опра до поддръжка ;)
kozl - майстор
С пожелания за безпроблемно ползване.
Колко ти излиза консуматива?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Препоръчайте мастилено-струен принтер 3 в 1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: