• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Tanasii - помощник
Здравейте на всички. Пратиха ми от Англия проточно бойлерче Triton Enrich 8,5kW, обаче входящата тръбичка няма резба. Търсих по разни сайтове, питах в кварталната железария и ВиК магазин - хората вдигат рамене и викат - не знам.
Та въпроса ми е - как се връзва това чудо към водопроводната мрежа. Пускам клипче, където показват как ингилизите си го връзват, но не знам как се казва тази част(намирам подобни pe нипели, ама не знам стават ли. Та някой може ли даде акъл или да си викам майстори?


На 23-тата секунда показват коляното.
crez - майстор
Като гледам ще е някой от тези.
Прикачен файл:
mesing_cat.jpg
mesing_cat.jpg (20.11 KиБ) Видяна 4037 пъти
Прикачен файл:
schema.lnk.png
Прикачен файл:
products_316_959890133koliano-majko.jpg
products_316_959890133koliano-majko.jpg (53.12 KиБ) Видяна 4037 пъти
kozl - майстор
Вероятно с фитинг за полиетиленов водопровод ще стане, но е добре фитинга да е месингов като на клипа и да прилича на последната от горните снимки.
То ще стане и с полипропиленов фитинг, но е по-голям, а види ми се мястото в бойлера е ограничено.
krasi92 - майстор
Помоли да ти пратят и фотоапарат и шублер и дай снимки и размери.Повече коментари след снимките.
Димитър Димов - специалист
А нещото на това чудо което се връзва към водопроводната мрежа метално ли е или ''разновидност'' на полинещо си :? .
Tanasii - помощник
Довечера ще го наснимам, ще снимам и размера на входящата тръба.. Входящата е поли-нещо си, като я гледам е полипропилен, ама дявол го знае... В случая, не е като на клипа, ляв/десен, а е неподвижно, право надолу. Интересно ми е има ли да как да му сложа някакъв прав преходник и да го вържа с мека връзка и спирателен кран към водопровода... Щото този бойлер е само за аварийни случаи, не за постоянна употреба.
Поздрави.
Димитър Димов - специалист
Последна промяна от Димитър Димов на ср авг 01, 2018 1:14 am, променено общо 1 път.
lov - майстор
компресионни фитинги
Намират се и по нашите магазини и не са някаква кой знае каква екзотика. :-D
Само трябва да се внимава че има метрични и инчови размери.

https://www.google.com/search?q=%D0%BA% ... 16&bih=571
Тука по лесно ще се оправиш че в гуглето са каша.
http://lakal-bg.com/Compression%20fitti ... er%20pipes
ESPACE - майстор
Обаче не всеки тип компресионен фитинг. Тия от Lakal са за мед с деформираща се втулка, те не са подходящи в неговия случай. Трябва да търси такива с О-пръстен. Най-добре първо да каже размера на тръбата.
lov - майстор
Ей дадох му сламката да има за какво да се захване. Има и с О пръстени с гумени лещи конуси и с каквото се сетиш още. Предупредих го че са по два стандарта. А пък като покаже де го сърби може и някой да го почеше. :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Проточен бойлер - английска му работа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: