• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Virtex - майстор
Благодаря за линка.

За Windows надали ще има смисъл да се подкара, защото рядко Windows машина ще остане дълго пусната, за да контролира процеса. Докато един raspbery pi (или подобни платки) са направени кажи-речи затова.

Ще разгледам кода, но главно python-a, защото не съм фен на php :)
SLK - помощник
Докато един raspbery pi (или подобни платки) са направени кажи-речи затова.

Да, наистина този код работи над три години на едно Raspberry pi2 и след това 3-та версия, но не съм очарован от стабилността. Налагаше се след няколко месеца работа да се преинсталира SD картата заради многото натрупани грешки. Сега софтуера е инсталиран на едно безвентилаторно мини компютърче със селерон и SSD хард и всичко лети. Така че, от опит го казвам, Pi-то не е най=добрата опция.
Относно Python- на, съм сигурен че има и по-добри решения, като обектовия модел, но за сега това ми е малко непознато.
nikolov333 - майстор
Да не разводнявам темата, но обектното програмиране не може ли да се направи с Python?
SLK - помощник
чет юли 19, 2018 1:40 amnikolov333 написа:
Да не разводнявам темата, но обектното програмиране не може ли да се направи с Python?
Python може всичко. http://www.tutorialspoint.com/python/py ... bjects.htm
Evgeniy - майстор
чет юни 21, 2018 5:07 pmSLK написа:
3. Възможно ли е да видим сорса на програмата? Програмирането на LUA не е много известно на широката аудитория и ще бъде интересно на запознатите?
Като сме започнали да споделяме, ето и моите сорс кодове на контролера:
https://github.com/gicheve/ESp8266-Max-EQ-3-DS18b20-
SLK - помощник
пон юли 30, 2018 10:48 amEvgeniy написа:
чет юни 21, 2018 5:07 pmSLK написа:
3. Възможно ли е да видим сорса на програмата? Програмирането на LUA не е много известно на широката аудитория и ще бъде интересно на запознатите?
Като сме започнали да споделяме, ето и моите сорс кодове на контролера:
https://github.com/gicheve/ESp8266-Max-EQ-3-DS18b20-
Поздравления!!!!. Ето това е начина всички, които имат дори и малката искра за създаване на нещо, дори и не толкова професионално, да запалят пожара на "Направи сам", да направят нещо със собствените си ръце и глава, да продължат по същия начин и желанието да напредват с тяхната упоритост или с помощта на такива широко скроени хора като Jacket и колегата Evgeniy, последният даващ един нов поглед към много добро техническо решение. Всъщност ако такива споделяния или градивни хора не бяха факт, сега нямаше да има дори глобална мрежа "Интернет", която както знаем е благодарение в огромната си част на споделени кодове.
bulhomes2 - майстор
Бе да ти кажа - трудно ще е за "всички". Аз имам интерес, предполагам и "искра", но последните страници са ми като на суахили. Само ми минава погледа през писаното и нищо не разбирам. Та - за да влеза и аз към "всички" ще трябва да почета доста за програмиране и контролери (поне така си мисля).
Virtex - майстор
Ако разчиташ на софтуера, писан от друг - не е така. Като цяло има толкова много продукти, които се използват без да са лично разработени, така че това в днешно време не е нещо за притеснение, стига да се пробва преди да се сложи на нещо критично :)

Да качиш софтуер на ESP8266 или някоя платка не е елементарно за начинаещ, но не е и трудно. Има достатъчно видео обяснения и указания какво да се прави. Като всяко нещо - първият път може да е трудно, после се учиш :-D

Ако искаш вече да променяш нещо - влизаш в дълбоките води.
SLK - помощник
ср авг 01, 2018 9:11 amVirtex написа:
Ако разчиташ на софтуера, писан от друг - не е така. Като цяло има толкова много продукти, които се използват без да са лично разработени, така че това в днешно време не е нещо за притеснение, стига да се пробва преди да се сложи на нещо критично :)

Да качиш софтуер на ESP8266 или някоя платка не е елементарно за начинаещ, но не е и трудно. Има достатъчно видео обяснения и указания какво да се прави. Като всяко нещо - първият път може да е трудно, после се учиш :-D

Ако искаш вече да променяш нещо - влизаш в дълбоките води.
Прав е Virtex, ако има голямо желание (и малко инат :-D), всичко се получава. А относно чуждите езици като "суахили" мога да предложа да се разясни за тези, които имат интереса на bulhomeс2, "какво е това "суахили" и има ли той почва у нас", като това може да стане само по един наичин - да се задават въпроси във форума за да се получат конкретните разяснения и помощ. От форума виждам, че има достатъно знаещи на високо ниво, готови да помагат на "всички". Мисля че "искрата" не трябва да се самозагасява, само защото имаме страх да не зададем "глупав" въпрос (няма такива, има неясни) за това, за коети ни сърбят ръцете да направим и имаме голямо желание да научим нещо ново, като си мислим, че никога няма да разберем "това" или сме неспособни да направим онова "чудо" за себе си.
bulhomes2 - майстор
Ако някой се интересува от нещо и аз го знам и аз го знам - обяснявам подробно с точки. Примерно за настройване ножовете на абрихт: 1. Двата плота се правят идеално успоредни. 2. Приготвяте си дървена летвичка с размери.... и т.н.

Не упреквам никой, че не мога да Ви разбера. Само уточнявам, че не е толкова лесно за "всички". Би било хубаво да има подробни обяснения от типа на 1. Вземате едикояси платка от едикъдеси.. 2. Закачате я към USB-то и с пускате едикоя си програма... Ясно ми е, че ако сам потърся информация за няколко дена вероятно ще го схвана, но непозната терминология да почнеш да учиш сам си е мъка. Явно трябва да ме "опре" и тогава ще го мисля по-сериозно.
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Тема "Температурен мониторинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: