Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
PetyrVeliki - специалист
Привет,

За едната седмица през годината, когато ТЕЦ-ът е в ремонт или профилактика - взех ей това малко бойлерче:

Изображение

Върши перфектна работа. малко място заема, лесно се слага и прибира после, когато пуснат топлата вода.

Въпросът ми е - когато го прибирам в неговата си кутия до другата година лятото - да го оставям ли пълно с вода? ... Тъй като ако има железни елементи по него и като са на сухо - нали ръждясват?

(Миналата година като го прибрах - го източих от всичката вода в него и до преди седмица стоя празно. Сега пак трябва да го прибера за една година, но не знам дали няма да се амортизира повече така.)
DundyTheCroc - майстор
Щом е от година на година по-добре го изпразни и го остави няколко дена да поизсъхне колкото може.
kozl - майстор
Не е редно да има железни елементи или поне може би да са поцинковани, но за да е евтино най-вероятно има. Вече всичко се произвежда с трайност ако мое да избута гаранционния период.
А железните елементи ръждясват и под вода и на влага, най-малко на сухо. Но аз не се сещам как може да го изсушиш отвътре.
Може би пълно с вода е най-подходящо да престои, но аз щях да го източа до следващата употреба, поради тва, че най-лесно :-D
Duke_BG - специалист
Ти инструкциите му прочете ли ги ?
Двата диска отстрани са на резба - единия е за кабелите ( ще се ориентираш кой по това че кабела влиза там ) а другия е за нагревателя. Развиваш, почистваш със стара четка за зъби, оставяш да изсъхне, прибираш в кутията и на рафта до догодина.
PetyrVeliki - специалист
вт юли 31, 2018 3:39 pmDuke_BG написа:
Ти инструкциите му прочете ли ги ?
Двата диска отстрани са на резба - единия е за кабелите ( ще се ориентираш кой по това че кабела влиза там ) а другия е за нагревателя. Развиваш, почистваш със стара четка за зъби, оставяш да изсъхне, прибираш в кутията и на рафта до догодина.
Ето затова харесвам този форум - кратко, точно и ясно :) ... дори да е тъп въпроса :D

Отворих бойлерчето и сега ще го оставя да изсъхне хубаво и след това ще го прибера :)

Тема "Когато не ползвам малък проточен бойлер - да го оставям ли пълен с вода." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: