Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Virtex - майстор
batmbce като за начало този, който ти е казал да пишеш тези рекламни мнения да те научи, че не се пишат толкова мнения едно след друго като отделни :-D Бутона "цитирай" явно не са ти обяснили как се ползва, та може да понамалиш спама :) Ако имаш въпроси питаи, ще ти се обясни, както са направили и за "твоето мнение" за иза-та.
plamen6703 - майстор
пон авг 06, 2018 12:26 ambatmbce написа:
Не само, че го купих, даже го подарих, след като поработих с новия. А на теб щом ти харесва, лошо няма. Относно търговеца и сервиза, не съм си имал работа с тях, затова и не съм ги коментирал.
По македонско сте все момчета паралийчета и обичате "истинските" неща като тази истинска реклама :wink:
Произвеждате истински електрожени, не ви харесват китайските "бокллуци", но пък сте го закъсали откъм продажби на истински електрожени и се чудите как да избиете кола да ви потръгнат и на вас продажбите като на АргоМаркет и АИГ :)
Варианта с оплюването на техниката на АргоМаркет е кофти вариант и само изпаднал германец като "Панчо Владигеров" може да го измисли. Не само, че няма да си вдигнете продажбите, но след време може да има потребители, които да пускат теми, че няма кой да им поеме гаранциите на истинските електрожени! :partyman:
fore - майстор
batmbce Браво, ти си Човекът, Индивидът и заварчикът !
Ако пак купиш някой гаден ел.жен и не ти харесва аз с радост ще го приема като подарък.
Е такива Индивиди трябват на тия форуми. Да купуват гадни инвертори и да ги даряват. :lol:
пон авг 06, 2018 9:44 amplamen6703 написа:
пон авг 06, 2018 12:26 ambatmbce написа:
Не само, че го купих, даже го подарих, след като поработих с новия. А на теб щом ти харесва, лошо няма. Относно търговеца и сервиза, не съм си имал работа с тях, затова и не съм ги коментирал.
По македонско сте все момчета паралийчета и обичате "истинските" неща като тази истинска реклама :wink:
Произвеждате истински електрожени, не ви харесват китайските "бокллуци", но пък сте го закъсали откъм продажби на истински електрожени и се чудите как да избиете кола да ви потръгнат и на вас продажбите като на АргоМаркет и АИГ :)
Варианта с оплюването на техниката на АргоМаркет е кофти вариант и само изпаднал германец като "Панчо Владигеров" може да го измисли. Не само, че няма да си вдигнете продажбите, но след време може да има потребители, които да пускат теми, че няма кой да им поеме гаранциите на истинските електрожени! :partyman:
Пламене, отговарям ти на теб, но това важи за всички, които ми се нахвърлихте! Аз не съм професионален заварчик, като повечето от вас. Аз съм прост програмист. Аматьор съм в заваряванено. Завяряването и обработка на метали ми е нещо като хоби, харесва ми. Работил съм с променливотоков електрожен КраКра и заваръчните ми умения са да си направя ограда, врата ... и ей такива неща из къщи. Преди няколко месаца си купих Argo Arc mini 140, защото много ги хвалихте. Започнах да правя ограда от профили 15x15x1.5 и не ми хареса как работи електрожена. С КраКра се справях много по-добре, а би трябвало да е обратното. От чужд форум научих за Fronius TransPocket 1500, че е маркова техника. Реших да си го купя. Искам само да отбележа, че да си купувам машинки за по 2000(две хиляди) лева да си играя вкъщи не е проблем за мен. Преди да го купя се чух с мой приятел също програмист, на който са му интересни такива неща. Звъннах му така да се чуем, кой как е.... Споделих му, че правя ограда, че съм си купил Argo Arc 140, не съм доволен и че искам да си купя Fronius TransPocket 1500 и да не се занимавам с глупости. Тогава той сподели , че има ИЗА 190 тествана от професионален заварчик и отзивите са, че машинката работи много добре. Купих си ИЗА 150 и щом аматьор в заваряването, като мен установява голяма разлика в полза на ИЗА 150, не виждам, какво повече има да се коментира. Кой, каквото иска да си купува и да си го ползва със здраве. Просто коментирах какво съм купил, какво видях, какво ми харесва и какво не ми харесва. Изобщо не ме интересува, кой, какво рекламира, какво хвали и какво плюе. За мен важното е, че си купих каквото ми трябваше. Пиша за последен път и никого не искам да обидя и ако някой се е почувствал засегнат, извинявам се.
plamen6703 - майстор
Обръщаш се към мен, но аз не съм ти се нахвърлил за нищо, признавам, че успя да ме разсмееш с покупката на "истински електрожен" и то написано с големи букви :-D Правят ремонт и на инвертори и съм виждал от "истински" по "истински" инвертори и твоя истински не прави изключение от видяното :wink:
Искам и аз да отбележа, че това:
Искам само да отбележа, че да си купувам машинки за по 2000(две хиляди) лева да си играя вкъщи не е проблем за мен.
Е присъщо за хора с голяма уста и отново навежда на мисълта за "Панчо Владигеров", който е човек с голяма уста и няколко "ник"-а във форума :cool:
Това също е "интересно"
има ИЗА 190 тествана от професионален заварчик и отзивите са, че машинката работи много добре.
Ако е почнал да произвежда и други модели, сега е момента да включиш нов приятел с препоръки и за тях :-D
Мен лично изобщо не ме интересува какво рекламираш, но ми стана забавен начина, по който го правиш и за това се получи този диалог.
Понеже парите за теб не са проблем разгледай какво произвеждат и други производители http://www.aigwelding.com/ Даже виж, че фирма АИГ са Оторизиран Дистрибутор и Сервиз на ESAB. Официален вносител на EWO Stuttgart и WELDAS USA , предлагат и маски за заваряване http://www.aigwelding.com/Price%20List% ... HELMET.pdf
Добри оферти за хора като теб, които си играят с пари има и АргоМаркет https://www.argo-market.com/Products/Category/5#
Желая ти да изравниш успехите от програмирането с успехите в заваряването :wink: ! :partyman:
cat - специалист
Колега batmbce какво не ти хареса във въпросният китайски електрожен ? Тук във форума има една тенденция профили които принципно са мекица се заваряват с базични електроди ако и ти си се пробвал може да останеш недоволен аз такива неща че и други си ги заварявам с рутилови където неможе с телоподаващото , иначе без да ми се сърди Панайот на мен лично 160 амперовия електрожен на АиГ ми харесва повече от ИЗА 150 но това е лично мнение .
Pansim1 - специалист
Много ниско сте паднали, драги ми съфорумци. Много ниско...

Един човек да изрази собствено мнение, и го нагазихте...ЗАЩО?
И за невярващите ще кажа...човека е доста далеч от мен като местоживеене, и до преди десетина дена въобще не сме се познавали. Просто е поредния доволен клиент от скромната ми, но качествена продукция!
Останете си със здраве.
Какво виждате, не горя от желание да събеседвам по толкова долен начин. Преди всичко човек трябва да има чест и достойнство!
kuger - майстор
пон авг 06, 2018 3:34 pmPansim1 написа:
Много ниско сте паднали, драги ми съфорумци. Много ниско...

Един човек да изрази собствено мнение, и го нагазихте...ЗАЩО?
И за невярващите ще кажа...човека е доста далеч от мен като местоживеене, и до преди десетина дена въобще не сме се познавали. Просто е поредния доволен клиент от скромната ми, но качествена продукция!
Останете си със здраве.
Какво виждате, не горя от желание да събеседвам по толкова долен начин. Преди всичко човек трябва да има чест и достойнство!
Що им се обясняваш??
Плювачи винаги ще има!
Принципа е - не си мой човек, значи не ставаш :shock:
Да им обяснявам ли, че живея на 400 км от теб, и дори не съм ти виждал физиономията, нито чувал гласа ти?
Има да вземат!!

пп: Машините ти не са красиви, но аз не съм взел такава за да се целувам с нея. Важното е да работи както трябва, а тя го прави това!
Толкова!!
И, хич не ми пука какво ще пишат мишките, дето се крият зад клавиатурите си! Ще взема да си го преместя в другия крачол!

пп2: Последно, хваща ме бяс, когато някой вземе да плюе нещо за сметка на друго! Най-малкото, не е честно.
agj - майстор
пон авг 06, 2018 11:16 ambatmbce написа:
Започнах да правя ограда от профили 15x15x1.5 и не ми хареса как работи електрожена. С КраКра се справях много по-добре, а би трябвало да е обратното.
Профил с дебелина 1.5 е доста голямо предизвикателство за заваряване с електрожен от непрофесионалист, още повече пък за прост програмист :)
Рутилов електрод определено върви по добре с КраКра.От там идва и заблудата че с инвертора ще е по лесно ,да, ама не! :) Особено пък и ако не си турил електрода на нужната полярност заварянето на тънко става още по голяма мъка ....!Естествено че с по добър електрожен заварката на тънко ще става малко по добре ,но чак голяма разлика не вярвам да има!Не съм работил с нито един от споменаваните електрожени ,затова няма как да съдя и да знам дали наистина това което си написал е така, или просто липсата на опит те кара да правиш изводи за това, какво ти харесва и какво не ти харесва. Пък и материали с дебелина под 2 мм., аз изобщо не си играя да заварявам с електрожен, за малки дебелини си има други методи на заваряване!Освен това ,тук не веднъж е писано и обяснявано как се избира и купува електрожен или заваръчен апарат,...и че основното нещо при избора, е око да види ,и ръка да пипне.Особено пък и ако машинката се търси за конкретна или по специфична работа!
koveslav - майстор
И един друг колега си взе малкия 150А електрожен на Пансим и го пробвахме при мен.И на мен ми пасна много и като поведение на дъгата се припокрива доста добре с представите ми за добър електрожен.В интерес на истината това са впечатления само от кратки проби с няколко вида електроди,но работи много добре и с базични.Сравнявам го неволно с повечето обсъждани тук машини,защото така се случи през годините,че повечето сме ги пробвали.Машината наистина е една от най-добре работещите.
Иначе относно надеждността на които и да са машини,каквото и да си говорим,само времето и най-вече стажа им може да покаже.Бездействащите и само стоящи по шкафовете и рафтовете ще изкарат безпроблемно доста години,със сигурност.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: