• 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kuger - майстор
ср авг 08, 2018 10:39 pmAndri01 написа:
И добре де! Тези сушеници за чий ги правите? С ко вървят - ракийка,винце,...боза,айрян / да не изброявам други мЪрсотии /!? :(
С драно!
gnt69 - майстор
ср авг 08, 2018 9:37 pmvlax написа:
Я разкажете за тия сушилни вършат ли работа. Пълно е със плодове в градината а нямам решение за тях раздавам на приятели, падат гният и ме е яд. Вчера набрах 8 кофи с круши към 80-90 кила и ги накиснах с 20 кила захар и 80 литра вода. Ама ме е яд че много хубави бяха. То не остана много да се бере ама има сини сливи, дюли, праскови, мушмули, хинап, смокини, грозде без семе за стафиди. :partyman:
preslav - майстор
ср авг 08, 2018 11:45 pmgnt69 написа:
Вчера набрах 8 кофи с круши към 80-90 кила и ги накиснах с 20 кила захар и 80 литра вода. Ама ме е яд че много хубави бяха. То не остана много да се бере ама има сини сливи, дюли, праскови, мушмули, хинап, смокини, грозде без семе за стафиди. :partyman:
Аз бих добавил на таз чорба още 6 кила захар, пакетче лимонена киселина и равна супена лъжица дрожди за червено вино.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср авг 08, 2018 11:45 pmgnt69 написа:
Я разкажете за тия сушилни вършат ли работа. Пълно е със плодове в градината а нямам решение за тях раздавам на приятели, падат гният и ме е яд. Вчера набрах 8 кофи с круши към 80-90 кила и ги накиснах с 20 кила захар и 80 литра вода. Ама ме е яд че много хубави бяха. То не остана много да се бере ама има сини сливи, дюли, праскови, мушмули, хинап, смокини, грозде без семе за стафиди. :partyman:
Нека да има! :-) Сушилнята върши работа, ако ядеш сушенки :-) Пусни снимка на крушата, та да ме е яд... Казах ли, че имам смокиня... ще я видя мъжка ли е, женска ли е, че и е рано още
ср авг 08, 2018 11:45 pmgnt69 написа:
ср авг 08, 2018 9:37 pmvlax написа:
Я разкажете за тия сушилни вършат ли работа. ....
Вършат. Плодовете стават на ошав през зимата, стафиди си споменал, доматите в пици, спагети, салати......
Успешно са сушат сякакви подправки, люти чушки също.
Мойта я купих по голямка заради ечемика. При малцуването е важно, в определен момент, рязко да се прекрати кълненето с ударно засушаване. Инак.....кофти уиски, душата страда.
Тааааа Преслав е много прав с равната супена лъжица.
Бих добавил ензими, а дрождите да са за вино, с изразен плодов характер.
......повече няма да са препрочитам за грешки, чи ми става смешно.
Поздрави!
vlax - майстор
ср авг 08, 2018 11:45 pmgnt69 написа:
Я разкажете за тия сушилни вършат ли работа.....
Моето мнение е ,че вършат.Това ми е втора година откакто съм я взел.
Ти може и на слънце да ги сушиш,но след това трябва да ги попариш с вряла вода.Тука няма такова нещо.Резултата от сушенето е много добър за мен и за хората на ,които препоръчах и си купиха.Само външния вид и цвят ги различават от тези в магазините ,защото нямат стабилизатори и оцветители.
Препоръчвам ти да си купиш сушилня,но според мен цените им са безумно високи,трябва да следиш за промоции 50/50 или вземи 2 плати 1. :partyman:
jgt - специалист
Моля подскажете каква е тази болест и има ли лек за нея?
(Съвсем незнаещ новобранец съм, а и на 12-те корена, които имам, се сдобих с това почерняване)

Прикачен файл

P11.JPG
lpoik - специалист
чет авг 09, 2018 12:20 pmjgt написа:
Моля подскажете каква е тази болест и има ли лек за нея?
(Съвсем незнаещ новобранец съм, а и на 12-те корена, които имам, се сдобих с това почерняване)
Не са само твоите така,това е мана от дъждовете.Не съм наясно точно с какво се пръскат,но вече е късно :?
kuger - майстор
ср авг 08, 2018 11:45 pmgnt69 написа:
Я разкажете за тия сушилни вършат ли работа. ....
За мен вършат работа, суших кайсии, жената ги слага в кекса. Суших сини сливи, жената прави манджа и слага и от тях. Суших си и люти чушки, смесени със сладки такива, после меля. Идеални за шкембе чорба.
Сега ще залагам домати Рома, нямам представа какво ще се получи, май доста време ще ми бръмчи сушилнята.
gnt69 - майстор
Благодаря за отговорите ще се купува таквоз животно, само такова нямам в къщи. Какво трябва да се гледа при избора. Големина форма, гледам има кръгли , квадратни правоъгълни. Тъщата има РД след 10 дни ще и я купя подарък да се занимава, пък аз ще се включа в дегустацията и консумацията. :partyman:
А на ракията винаги слагам ензим за рандеман, ензим за аромат, и дрожди за ферментация. Преди варенето слагам и грам на литър калциев карбонат за добро Ph.
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: