Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fox_vt - майстор
Именно. Доста често хората се презапасяват напълно ненужно. А реално когато делтата падне е все тая дали с 18 мм или три цола тръба ти е захранването :-D
jabata - специалист
Шопе принципно си прав. Но в случая не съвсем.
Само да уточня, тръбата е Pex ф16, няма никакви фитинки и т.н. по-пътя. Дължината от колекторната кутия е 9м. на парче (на топлата и толкова на студената). Другите радиатори, тръбите са от 8м. нагоре.
Като цяло както казах в началото, може да се смени тръбата с ф18, или 20 да кажеме, но тъй като е вързана към колекторния щранг, тогава рискува човек, да му избият балансите на системата. Системата си е смятана от техник, има с схема, но не е заложен бойлера, защото според техника това е някаква изгъзица на клиентите, нямало смисъл от нея, и по-добре човек да си топли водата на ток. Просто моя приумица беше така и така, ще се прави всичко, да се заложи и една тръба за бойлера. Така и така ще работи камината, поне да топли и бойлера.
Иначе Лазар много точно го каза, ако не згрее за 10, ще загрее за 15мин. и в къщи никой няма да го усети. ако трябва да се прави като хората, трябва да е с отделна помпа, която да се командва, според зависи каква е температурата на котела. Но за домашна система, с камина, какво да говориме повече.
Ако е професионална система за хотел, ресторант и т.н., ок...там ще се усети, но домашна, при мощност на топлоизточника къде около 15 KW. не мисля че има какво да се дискутира. Живот и здраве, ако стигна дотам да навържа нещата до зимуска, ще изровя темата от архива, да пиша практически резултати.
Още веднъж благодаря на отзовалите се :) , и наздраве от мене :drinkers:
vlax - майстор
пет авг 10, 2018 9:29 amjabata написа:
......Живот и здраве, ако стигна дотам да навържа нещата до зимуска, ще изровя темата от архива, да пиша практически резултати.
Още веднъж благодаря на отзовалите се :) , и наздраве от мене :drinkers:
Що не помислиш сега като навързваш и за слънчев колектор евентуално.Лятото има файда. :) :partyman:
filmatoplo - майстор
:) На едно момче му монтирах горелка на пелети и 12 слънчеви панела му седят -дава ги втора ръка ,свалени са от покрива .Панелите са здрави и малко ползвани ,свалиха ги да направят нов покрив със сандвич панели и повече не пожелаха да им надупча аз покрива :wink: и минаха на горелката за бгв на хотела .
vlax - майстор
пет авг 10, 2018 1:25 pmfilmatoplo написа:
:) На едно момче му монтирах горелка на пелети и 12 слънчеви панела му седят -дава ги втора ръка ,свалени са от покрива .Панелите са здрави и малко ползвани ,свалиха ги да направят нов покрив със сандвич панели и повече не пожелаха да им надупча аз покрива :wink: и минаха на горелката за бгв на хотела .
Какви са панелите и на какви пари.Това в кой край на България?
filmatoplo - майстор
Приморско ,панелите са 2 модела -Сънсистем и едни подобни на Висман ,цени не знам -всеки трябва да ги види и пипне :) .
пет авг 10, 2018 2:03 pmvlax написа:
пет авг 10, 2018 1:25 pmfilmatoplo написа:
:) На едно момче му монтирах горелка на пелети и 12 слънчеви панела му седят -дава ги втора ръка ,свалени са от покрива .Панелите са здрави и малко ползвани ,свалиха ги да направят нов покрив със сандвич панели и повече не пожелаха да им надупча аз покрива :wink: и минаха на горелката за бгв на хотела .
Какви са панелите и на какви пари.Това в кой край на България?
"Пелетни котли , пелетни Горелки и пелетни Камини - Грейко ,GP , Фероли ,ЕкоСпар ,Бурнит.0886 205 006 .Бургаска област."
Пояснявам, че поправям се, с тия кавички и в знак на смирение, се извинявам на filmatoplo.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет авг 10, 2018 9:19 pm, променено общо 1 път.
vlax - майстор
пет авг 10, 2018 2:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет авг 10, 2018 2:03 pmvlax написа:
пет авг 10, 2018 1:25 pmfilmatoplo написа:
:) На едно момче му монтирах горелка на пелети и 12 слънчеви панела му седят -дава ги втора ръка ,свалени са от покрива .Панелите са здрави и малко ползвани ,свалиха ги да направят нов покрив със сандвич панели и повече не пожелаха да им надупча аз покрива :wink: и минаха на горелката за бгв на хотела .
Какви са панелите и на какви пари.Това в кой край на България?
Пелетни котли , пелетни Горелки и пелетни Камини - Грейко ,GP , Фероли ,ЕкоСпар ,Бурнит.0886 205 006 .Бургаска област.
Трифоне да не си се почерпил рано сабахлем :-D
пет авг 10, 2018 3:20 pmvlax написа:
...
Трифоне да не си се почерпил рано сабахлем :-D
Погледнах, за секи случай, коги си го писал.
В грешка си, ма простено ти е.
Питаш на отговореното, брате. Просто цитирах на Филматори подписа.
Няма та питам ко пушиш, оти си на години и мъдър си.
filmatoplo - майстор
:lol: И аз първия момент гледам Трифон се подписва като мен -аз му разрешавам де :wink: ма то било цитат .

Тема "Диаметър на тръба за серпентина на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: