• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
valentino_g - специалист
Колега Иванов,говоря само за SOLO by AL-KO 142 SB.Другата модификация не я коментираме.Моля погледни и ми кажи виждаш ли някаква разлика освен в цената.
тук
тук
тук
В полски сайт е 930лв,в чешки е 940лв.Май пак ни правят на маймуни :)
Колеги,ако някой притежава въпросния модел,нека сподели мнение.
iivanov - майстор
Тия от Коледжиков жестоко са се объркАли , ако смятат , че някой ще вземе тази машина на тази цена . Обаче пък те са единствените с правилната снимка . Другите са снимали модела 142 , а го анонсират , като 142 sb . Апропо , в германския сайт на Соло цените са около тези на Коледжиков - 629 евро .
valentino_g - специалист
Той 142 модела е по-скъп но...Утре ще взема да поръчам SOLO by AL-KO 142 SB.Как мога да проверя какво ще ми пратят,да не е някоя китайска пръчка?
iivanov - майстор
Бе не е китайска пръчка , ама де ще му дириш сервиза . След няколко години , като изпищи нещо , кво ще правиш ? Пък и нещо друго има . За това чудо не се предвижда храсторезен диск . Или поне аз не видях да се предлага предпазител .
Що не ги погледнеш Олео мак ? Имат си сервиз у Варна , а и е нещо , което съм пробвал . Добри са !
valentino_g - специалист
Според теб кой от двата ако реша за Олео
този
или
този
Къде във Варна мога да ги видя на живо,гледам имат 2ма дистрибутора.
Относно сервиза надявам се да не ползвам такъв :)Просто употребата няма да е като при теб :)
iivanov - майстор
Обръщача на авт. 13 е единия , при другия не съм ходил . Сервиз винаги ще ти се наложи . Я одървена мембрана , я спекан семеринг - такива неща . И това ще е след , като ти изтече гаранцията . Колкото до посочените модели , ако можеш да вземеш храстореза , вземай . По-мощен , по-малко вибрации ...
Здравейте колеги, имам следната коса - https://bauhaus.bg/benzinov-trimer-PowerJet-1-8kW, проблема ми е, че след като я запаля, след 15-20 секунди гасне. Ако подавам постоянно газ не гасне, смених свеща с нов, но пак нищо, защо така. Иначе съм доволен от нея, на втора година е и е на около 100-на часа работа, веднъж съм сменял фабричната кордова глава, скъсана пружина на съединителя (преди 10-на часа работа). Спазвам си съотношението бензин-масло по инструкция 1:40 и гресирам ъгловата предавка, когато трябва. P.S. Забравих да спомена, че когато кося за сено, слагам и циркулярен диск.
krasko_ood - специалист
Здравейте, при мене изникна един проблем с моята коса.
Имам MTD 1043 закупена през 2016 година. Преди две седмици при работа след като я спрях повече не можа да запали. Буталото затегна. Някой работи ли с такава коса и евентуално знае ли цена на ремонт на двигателя на модела. Двигателя е 43 кубиков. Иначе за мене този модел е нещо компромисно качество на поносима цена. Проблема при мене е че използвах масло ORLEN закупено от Практикер което го дават за двутактови машини. При смесването му с бензина не се получава наситения цвят както е при маслата на щил или хускварна.
пон авг 13, 2018 11:57 amkrasko_ood написа:
Здравейте, при мене изникна един проблем с моята коса.
Имам MTD 1043 закупена през 2016 година. Преди две седмици при работа след като я спрях повече не можа да запали. Буталото затегна. Някой работи ли с такава коса и евентуално знае ли цена на ремонт на двигателя на модела. Двигателя е 43 кубиков. Иначе за мене този модел е нещо компромисно качество на поносима цена. Проблема при мене е че използвах масло ORLEN закупено от Практикер което го дават за двутактови машини. При смесването му с бензина не се получава наситения цвят както е при маслата на щил или хускварна.
Проблема не е от цветът. Може да е от доста неща- некачествено масло, недостатъчно масло, старо масло, стар бензин, стара смес, настройка карбуратор........
На бачкането машините са само табела, ползваното масло е .....не го знам, но много слабо променя цветът на бензина към розово. Въпреки това, машините бачкат безпроблемно.
dragozow - майстор
Аз съм продал няколко тона Orlen, не би трябвало да е това. Звънкай в MTD, но сервиза им е зле и не е в София.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: