Нека намерим най-тънките цени.
cat - специалист
Колеги вчера развивах джанта с багера 3/4 върток на него нанизана тръба и натисках с багера понеже малоумника във вулканизатора я затегнал с гайковерта . Запишете си някъде джанта се затяга или с гайковерт които има регулиране на усилието на затягане а най добре на ръка че ако я стегнеш на 10 кг ще ти се наложи на 15 да развиваш болтовете задължително се смазват . Иначе за развиване на джанти аз ползвам ето това
Изображение

По добро е от винтоверт .
Та на въпроса някой вземали си винтоверт с кабел как се представя машинката ?
cholev - майстор
Одеве подкъсявах алуминиева врата (с ОСБ + масив паркет дигнах нивото). Рязах с аку сабята. Без проблеми. И след това пилене с аку шлайфа- първо с шлайф диск и завършващо с ветрилообразен диск. 4ач свършиха и шлайфа се нагря стабилно. Работа свърших, но в края леко ме притесни да не го опаля. Е всичко точно, но това му беше максимума.
miliad - майстор
ср авг 22, 2018 9:22 pmcholev написа:
Одеве подкъсявах алуминиева врата (с ОСБ + масив паркет дигнах нивото). Рязах с аку сабята. Без проблеми. И след това пилене с аку шлайфа- първо с шлайф диск и завършващо с ветрилообразен диск. 4ач свършиха и шлайфа се нагря стабилно. Работа свърших, но в края леко ме притесни да не го опаля. Е всичко точно, но това му беше максимума.
Да си беше ползвал ръчния циркуляр, да не тормозиш аку-тата.
cholev - майстор
чет авг 23, 2018 3:29 pmmiliad написа:
ср авг 22, 2018 9:22 pmcholev написа:
Одеве подкъсявах алуминиева врата (с ОСБ + масив паркет дигнах нивото). Рязах с аку сабята. Без проблеми. И след това пилене с аку шлайфа- първо с шлайф диск и завършващо с ветрилообразен диск. 4ач свършиха и шлайфа се нагря стабилно. Работа свърших, но в края леко ме притесни да не го опаля. Е всичко точно, но това му беше максимума.
Да си беше ползвал ръчния циркуляр, да не тормозиш аку-тата.
Ръчния с потапяне и водеща дъска щеше да стане (диск 165мм), но имах диск само за дърво. Вчера си купих от 160мм диск 42зъба HW. И за алиминий. Но не съм го пробвал още. Вратата доста дебела- ще премеря, но на око 3-4санта
EDI - майстор
Чолев, кво и ряза на тая врата, бре.Параход ли прави от нея с толкоз инструмент.С ръчна ножовка и разглобяване щеше да си готов за 30 минути. :lol:
cholev - майстор
чет авг 23, 2018 3:54 pmEDI написа:
Чолев, кво и ряза на тая врата, бре.Параход ли прави от нея с толкоз инструмент.С ръчна ножовка и разглобяване щеше да си готов за 30 минути. :lol:
:-D . Рязането за 5 мин (и по малко) на един ход без спиране. (на ход и половина де, че тръгна криво :-D ). А пиленето 15мин - общо 20. Друго си е с инструмент :-D
Virtex - майстор
cholev се оказа калпав перничанин - да има алуминий в дома си вместо винкел ... срамота за града ! :-D

Иначе относително слаба предстояща седмица, нищо интересно не се очертава.
cholev - майстор
чет авг 23, 2018 8:17 pmVirtex написа:
cholev се оказа калпав перничанин - да има алуминий в дома си вместо винкел ... срамота за града ! :-D ...
Virtex-e винкело е у багажнико- гледай да не ме срещнеш :-D

Издънка одеве.
Казах, че взех 160мм 42 зъба дърво/ лек метал и 48 зъба дърво за потапящия циркуляр.
Тръгвам да отвъртам, с малкото рамо на шестограма кофти, не става и взех импакта. Смазах шестограма на болта. Заварих ключа към болта и напънах, скъса се ключа. Изпилих отгоре, оказа се, при заварката се е заварило 2-3мм от болта към шайбата.
От както го имам този циркуляр не съм свалял диска.
Сега с дремела (парксайд де :-D )ще прорежа тези 2-3мм и ще заваря нов шестогранен ключ от следващия размер. Друг начин не виждам. Ако некой има по добра идея да каже
nikolson - майстор
чет авг 23, 2018 9:21 pmcholev написа:
Сега с дремела (парксайд де :-D )ще прорежа тези 2-3мм и ще заваря нов шестогранен ключ от следващия размер. Друг начин не виждам. Ако некой има по добра идея да каже
Върни го.
Virtex - майстор
чет авг 23, 2018 9:21 pmcholev написа:
Virtex-e винкело е у багажнико- гледай да не ме срещнеш :-D
От хора в напреднала възраст не ме е страх :-D

----

Някои виждал ли е 'датска' бира по 1 литър в кен скоро из магазините ? Не че е нещо особено, но ме кефи опаковката,а като гледах наскоро не я видях, може да е била на 'промоция' за 1 седмица само.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: