• 1
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
Нека намерим най-тънките цени.
cholev - майстор
Чешкия маестик тази седмица е 0.87лв брой - за чий ти е тази датска бира. По 2 кашончета на ден взимам- до сега 8 :-D . Ще си взема и 1-2 за Златните от неделя- някой ако го има в района да свирка
Chefo77 - майстор
чет авг 23, 2018 9:21 pmcholev написа:
чет авг 23, 2018 8:17 pmVirtex написа:
cholev се оказа калпав перничанин - да има алуминий в дома си вместо винкел ... срамота за града ! :-D ...
Virtex-e винкело е у багажнико- гледай да не ме срещнеш :-D

Издънка одеве.
Казах, че взех 160мм 42 зъба дърво/ лек метал и 48 зъба дърво за потапящия циркуляр.
Тръгвам да отвъртам, с малкото рамо на шестограма кофти, не става и взех импакта. Смазах шестограма на болта. Заварих ключа към болта и напънах, скъса се ключа. Изпилих отгоре, оказа се, при заварката се е заварило 2-3мм от болта към шайбата.
От както го имам този циркуляр не съм свалял диска.
Сега с дремела (парксайд де :-D )ще прорежа тези 2-3мм и ще заваря нов шестогранен ключ от следващия размер. Друг начин не виждам. Ако некой има по добра идея да каже
Чолееев, а да си се сещал, че може съвсем случайно да е с обратна резба тоя ми ти винт?
cholev - майстор
чет авг 23, 2018 10:25 pmChefo77 написа:

Чолееев, а да си се сещал, че може съвсем случайно да е с обратна резба тоя ми ти винт?
Хм. :? Правилото не е ли- отвъртаме по посока въртене на диска?
Chefo77 - майстор
Не знам какво е правилото, просто подхвърлям. Всичките ми пендули са с обратна резба, за ръчните нямам спомен.
Ама като се замислиш, ако е такова правилото ... той дискът се върти назад на ръчния.
Гост - специалист
чет авг 23, 2018 9:33 pmcholev написа:
Чешкия маестик тази седмица е 0.87лв брой - за чий ти е тази датска бира. По 2 кашончета на ден взимам- до сега 8 :-D . Ще си взема и 1-2 за Златните от неделя- някой ако го има в района да свирка
Стана ясно, че тия от Уидъу ги е страх от пернишкио винкел и само жеуезни машинки пускат там. Ама за бирата- не знаех, че първото качество пак у Перник го карат... Щом човек да си вози бира от пернишкия Уидъу до Зуатните...
cholev - майстор
Ха ха. Мани друго ама съм и олинклузив :-D . Но да не стане грешка си взимам и кашонче от маестика. Епа С5 комби ще събере целия склад (бири) на лидъло :-D . Нема на гръб да я нося я
offvt - специалист
Моят С8 е с по-голям багажник и заобикалям този магазин.
Гост - специалист
чет авг 23, 2018 11:29 pmcholev написа:
Епа С5 комби ще събере целия склад (бири) на лидъло :-D . Нема на гръб да я нося я
Амбициозен борец казва на книгопродавачката: - Дайте ми нещо за четене! - Да бъде по-леко или...? - Няма значение, аз съм с джипа!

Ол- инклузива си е ол инклузив, ама така и така си с Ц-5... сложи и някой уидъуски винтоверт, че може да ти се развали я брава на вратата, я закачалка в банята да се откачи...
(Да не забравиш и акумулаторния ъглошлайф, че по морето не мож да паркираш навсякъде- и там слагат скоби и сноват паяците да вдигат коли...)
jekasus - майстор
На Златни няма скоби и аку-шлайф не му трябва.
Резервен чифт джапанки по ще му трябва, че паркинга на спайдърмените е наврян в единия край на курорта...
cholev - майстор
Хотел Темида до плаж Кабакум
С циркуляра. Пробвах с гайка м8- запълва се вътре с метал, но не държи.
Върнах се към шестограмите. Заварих (8-мица май) отрязах с малкия шлайф 12в на около 3 сантима. изпилих по края с мултишлайфа (как се казва правилно- тип дремел). След това с аку тресчотката (по меко отвива от импакта) с подходящ бит се отви. Слава богу нормална резба м8. Срязах един болт по дължината на оригинала, изпилих главата по височина (примерно на половина) за да не опира в предпазителя и стана по добре от оригинала :-D
Новите два диска обаче, стават само чрез преходници, а без преходник диска пропада зад гайката. тоест пи работа да не пропадне назад. Е ще видим
диска отвор 30, отзад гайката ф28. Преходника към ф22.
  • 1
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: