Най - вълнуващия въпрос зимно време.
uho - специалист
пет авг 24, 2018 10:33 amTimoti написа:
Привет съфорумци,може ли някой да ми каже на каква височина от пода е изхода за изгорелите газове на който се включва коминното тяло на бижуто ,на схемата която са дали не е отбелязано.Благодаря !
Здравей, при мен долният край на тръбата е на 15 см от пода. Но имай предвид, че от крачетата може да се регулира поне 1 см нагоре/надолу.
Timoti - специалист
uho благодаря ти за навременният отговор :wink:
filmatoplo - майстор
Директно става но е трудно за изваждане ако се наложи за почистване .
Ndp007 - специалист
Какъв коминен вентилатор ще препоръчате за Бижуто
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, то Бижуто си е с коминен вентилатор, за какво е нужен друг?
Ndp007 - специалист
чет сеп 20, 2018 10:59 amLazarGanev написа:
Е, то Бижуто си е с коминен вентилатор, за какво е нужен друг?

Много са ми дълги тръбите (3 метра хоризонтални ф80 и 2метра вертикални и 4-5 колена и ми пада тягата и като пали и изпушва а вече съм с бебе и ме е страх дане напълня къщата с дим.Комина е висок 10 метра тръба ф 125 вкарана в общия комин
filmatoplo - майстор
Свързан на запалката с реле би станало :) нали ще ти трябва при запалване -въпреки че това би повишило общия въздух :? това няма ли да се компенсира само от повишаване на оборотите на съществуващия вентилатор на камината :? :wink: .
Ndp007 - специалист
чет сеп 20, 2018 4:58 pmfilmatoplo написа:
Свързан на запалката с реле би станало :) нали ще ти трябва при запалване -въпреки че това би повишило общия въздух :? това няма ли да се компенсира само от повишаване на оборотите на съществуващия вентилатор на камината :? :wink: .
Издиша след него и от капака и оста на вентилатора. Не е болка за умиране но е неприятно и то с малко дете
filmatoplo - майстор
:) Някой гори ли пелети Швайгхофер в Бижуто -да обменяме настройки :wink: интересува ме особено -първоначалното зареждане при палене и режим поддържане :)
m.eit - специалист
съб сеп 29, 2018 9:30 pmfilmatoplo написа:
:) Някой гори ли пелети Швайгхофер в Бижуто -да обменяме настройки :wink: интересува ме особено -първоначалното зареждане при палене и режим поддържане :)
Не съм ползвал въпросните пелети ,но относно първоначлното зареждане лесно можеш да го засечеш чрез функцията ръчно пълнене на шнека,има таймер и щом стигне горното ниво на тръбичката на запалката спираш.това е времето за първоначално зареждане.Досега не ми се е налагало да променям фабричната настройка която е 70 секунди и е доста точна.А за подържането трябва да си поиграеш ,и да изгубиш известно време.Вчера правих настройки на някакви украински пелети ,но въобще не помня стойностите. Ако утре не ти е късно към обяд мога да мина и да си запиша стойностите ,човека с камината ми е от квартала.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: