Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
пон авг 27, 2018 9:48 pmplamen6703 написа:
... но се иска поне малко да разбираш от електротехника...
Я пробвай пак...
:partyman:
valentino76bs - майстор
пет авг 24, 2018 11:53 amDundyTheCroc написа:
Е то тук търговеца не ти ли съдере кожата поне с двойна цена, не мое живее...
Двойна бива я виж за какво иде реч.Към 10Х го виждам аз...:)

Прикачен файл

P_20180828_132247.jpg
DMN - майстор
lov написа:
А на въпроса ти дали ще бръкна с ръка в кофа с такъв бързовар. Да ще го направя и съм го правил.
Аз пък се чудя на хората, които имат големите претенции да разбират много от електротехника, как не обръщат внимание на детайлите в подобни спорове, а заемат генерална позиция по дадения въпрос. Ми ако става дума, аз съм хващал "чист" фазов проводник и не съм усещал абсолютно никакъв ток да преминава през мен, с много важното условие обаче, че съм седнал на земята в стая върху дебел килим и дървен паркет отдолу. Ама, ако бях се хванал с едната ръката за металната водопроводна тръба на радиатора в блока в този момент, дали щеше да бъде същото, а? Пък вие си вярвайте на най-знаещия тук Пламен 0000, който дава съвети за заземената кофа, ми да се хване той за заземената кофа с едната ръка, а с другата да бръкне по-близо до открития нагревател потопен във водата от към "фазовата му страна", тогава не ръченица ще заиграе, щото ръченицата е в неравноделен тактов размер 7/8 с трето удължено време, а ще удари едно шопско натрисане с 50 херца, та ще му завидят всички от Шопският ансамбъл(ако още го има)...А какво ли ще стане със заземената кофа, ако в нея се опре "фазичката" на открития нагревател, бе Пламене? Късметлии ще бъдат тези, които използват пластмасова кофа, то като гледам, някои тук сигурно и тях заземяват, но късмета си е късмет :-D .
lov - майстор
И ти ще ревнеш като убодена мечка но нали темата се превърна в лаладжийница та ще те попитам направо каква е проводимоста на чиста дестилирана вода. И нали сме по уловките с разни такива задачки да попитам някъде в условието задължително ли е единия проводник от трафа да е заземен. Щото може да е разделителен и да си хващам което от жилата искам и без да съм си изолирал задника. :lol: Всъщност когато ремонтирам нещо с мрежово напрежеиние предпочитам да си ползвам разделителен траф. Та много е лесно да плювнеш някъде без да се замислиш че някои може да се връщат от там на където ти отиваш с твоя пример.
И понеже ме включи веднага в графата на разбирачите ще ти кажа че точно такива опитни постановки се правеха на времето за обучение на тези дето не могат да вдянат че водата е проводима заради солите разтворени в нея. И какво представлява крачковото напрежение или потенциал при аварии с високо напрежение.нагледен лабораторен пример все пак и за това го казвам. Защо се ползват разделителни трафове в управлението на много машини а не се ползва направо мрежово за комутациите. Апропо и в условието на пламен със заземената кофа има уловка ама явно не схващаш.
Ма по лесното беше да се чешем пръстите по клавиатурата щото не имало кой да се занивава и да показва елементарната забавна физика в училище.. Па може да е имало ама сме бягали от час да пушим в тоалетната щот по мъжкарско.

Анадънму.
ben84 - специалист
вт авг 28, 2018 8:52 pmlov написа:
И нали сме по уловките с разни такива задачки...
A ако греем с прав ток може и да се взривим :finga: :partyman:
DMN - майстор
lov написа:
Анадънму.
Айде, ако обичаш, да не ме анадънмосваш, точно мене, съгласен? Точно с тези чуждици се обръщай към някой друг :) .
lov написа:
ще те попитам направо каква е проводимоста на чиста дестилирана вода.
Едва ли ще ми повярваш, но очаквах някой да се включи с този въпрос. Сега, ако ако ми кажеш, колко от обикновените хора знаят за ниската или никаквата проводимост на дестилираната вода и за разделителните трансформатори. И съм запознат с проводимостта на водата в зависимост от разтворените в нея соли. Не съм бягал от часовете за да пуша, защото не съм пушач.
Никого не плюя преди да съм избърсал плюнката от лицето си на някой друг, в реалният живот никой не ме заплювал в лицето, тъй че и аз не съм плюл никого, сега вече кой какво разбира от плюнка и от разтворените в нея соли, а от там и нейната проводимост, остава само да гадая :) .
За разделителните трансформатори - използвам такъв за осцилоскопа, за бързовари не ми се налага, защото не използвам такива нагреватели от въпросния тип.
:partyman:
plamen6703 - майстор
вт авг 28, 2018 8:52 pmlov написа:
Всъщност когато ремонтирам нещо с мрежово напрежеиние предпочитам да си ползвам разделителен траф. Та много е лесно да плювнеш някъде без да се замислиш че някои може да се връщат от там на където ти отиваш с твоя пример.
И понеже ме включи веднага в графата на разбирачите ще ти кажа че точно такива опитни постановки се правеха на времето за обучение на тези дето не могат да вдянат че водата е проводима заради солите разтворени в нея. И какво представлява крачковото напрежение или потенциал при аварии с високо напрежение.нагледен лабораторен пример все пак и за това го казвам. Защо се ползват разделителни трафове в управлението на много машини а не се ползва направо мрежово за комутациите. Апропо и в условието на пламен със заземената кофа има уловка ама явно не схващаш.
Това се казва рутина и опит, простичко казано - старата школа :2thumbs: !
Винаги е удоволствие човек да комуникира с такива хора! :partyman:
DMN - майстор
lov написа:
Апропо и в условието на пламен със заземената кофа има уловка ама явно не схващаш.
Не схващам, колко е явно, не знам. Обясни за да схвана :) .
jekasus - майстор
Имам един бракуван проточен трифазен бойлер Сименс, трябва да погледна на какъв принцип загрява водата...
lov - майстор
Мен няма да ме учуди ако е дори с открит спирален нагревател. В къщи имахме дори такъв но не се сещам дали не го изринах в някое от почистванията. Пак беше немски но не помня марката. След това на мода бяха едни бакелитови пак с открити нагреватели. А от пишещите тука малцина може би са виждали промишлени бойлери по тон и нещо си с открит графитни нагреватели. Три графитни електрода и нищо повече. Бойлера на високо отворен тип и топлата вода на самотек към баните. Аз всъщност съм виждал само един работещ по някаква случайност и всичките други само някакви остатъци от тях. Та много се съмнявам да сме много по тази причина.
Сега дори си направих труда да ровна за котлоните в нета и се оказа че в сандъците са му направили страничка. Е те това беше модата в моите детски години върха на домакинската техника.Че даже и гордост за Българската промишленост.
https://www.sandacite.bg/%D0%BF%D1%8A%D ... %BE%D0%BC/
Показали и един пържолник .
https://www.sandacite.bg/1955-%D0%B3-%D ... %82%D0%B5/
Но нещо са омазали май окоплеттовката. Та той и една друга електрическа тенджера бяха най цененото нещо за подаръци.
И доста по късно почнаха да се появяват разни други подобни като конструкция уреди от бившото ГДР и много малко руски.
[/quote]
Не схващам, колко е явно, не знам. Обясни за да схвана :) .
[/quote]
Ми вземи една кофа и си направи експеримент. Мултицет със сигурно имаш. Една ламаринка за електрод и мери.
А като помислиш по получените резултати може би ще се сетиш защо се получава така.

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: