Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
yangi - специалист
За какви токове я дават?
АБВ потребител - специалист
Транзисторите са 75А 600V. Предполагам че 200 ампера могат да се изкарат от нея,зависи какви елементи се сложат.Случайно ми попадна като разглеждах руските форуми.Не пише много от подробностите за нея,какви трафове и други неща но могат да се сметнат. :)
АБВ потребител - специалист
Ето тази схема е работеща, 200ампера .Има и клип как заварява. :)
Прикачен файл:
пълен мост 2.jpg
АБВ потребител - специалист
Един поздрав за Колегите от Руските и Украинските форуми :)

АБВ потребител - специалист
И може би това е най-неприятната част от това начинание. Вижте :)



yangi - специалист
Здр. Как ги качваш клиповете?
yangi - специалист
Втората схемичка ми се вижда по-реална. За първата имам някои съмнения. На пръв поглед. Няма снубери. Няма транзистори, които да укъсят гейта на силовите транзистори при изключване. По управлението не знам не съм вадил интегралните схеми.
АБВ потребител - специалист
Здравей. То снубери се слагат.Аз на моя китаец не съм сложил снубери на транзисторите,но съм ги защитил по друг начин.И нямам никакви проблеми до сега.Напъвал съм го по 30 електрода 3,25 един след друг и не даде фира.Мога да работя и 24 часа без прекъсване с него, с малки паузи разбира се.Получи се доста сполучлива преработка на машината и не съжалявам за похарчините средства.Пълен мост е схемата.Сега ползвам основно него за работа.Имам и един правен ,не от мен,трансформатор 40кг, но така и неуспях да намеря начин за регулирането на тока.Там е доста сложно.Пък сега и не ми се занимава с него,явно не е добре навит и ще го махна.Клиповете се качват като натиснеш десен бутон на мишката върху клипа и копиране, и след това десен бутон и поставяне в полето. :)
emsy - специалист
Като стана дума за снубери, как се изчисляват?
Говорим за подобна схема :
R-C снубер паралелно на първичната страна на силовия траф, по схема пълен мост.
Работна честотата : 30 Кхз

Сега съм сложил 100 Oм ( 5 W) и 2,2 nf,
ама грее та не може да се пипне, дори и на празен ход на трафа.
Как да подбера стойностите ?
Прикачен файл:
ScreenHunter_136.jpg
ScreenHunter_136.jpg (24.36 KиБ) Видяна 2544 пъти
АБВ потребител - специалист
Колега ,откажи се от този снубер там няма да стане ,пробвал съм ,винаги ще грее,защото окъсява първичната намотка. Тока на празен ход ще скочи от този снубер там и няма смисъл от него . :) А за изчисляването Yangi е силен там.По думите на мой приятел,електроинженер, най добър вариант за електрожен е резонансника на Негуляев с широчинна модулация не честотна.

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: