DKosev - специалист
Здравейте,

предстои ми цялостна шпакловка на апартамент ново строителство. Имам няколко въпроса..
В момента правя таван от гипсокартон с лунички и ниша за лед лента и ниша за корниз. Всичко е почти готово и скоро ще трябва да го шпакловам.
1. Взел съм три вида лента за фугите: стъклофазерна, мрежеста и за ъглите хартиена
Мрежестата ще бъде за фабричните снадки, стъклофазерната ще е за работните снадки.. нали така?
Видях, че има и хартиена лента, неперфорирана посредата - това означава ли, че може да се ползва хартиена за всички видове фуги?
Ще фугирам с фюгенфюлер.
2. След като фугирам, съм взел от зеления шитрок..
Мога ли направо да шпакловам със шитрока или трябва да грундирам с грунд за шпакловки?
3. Стените са от гипсова машинна мазилка, също ще се минават с шитрок. Апартамента е обезщетение и ще го дадат боядисан с латекс, трябва ли грунд за шпакловки преди шитрока?

Поздрави!
jabata - специалист
По-добре мини всички фуги с хартиена. По-здрава е.
Фугите, оригиналните не се грундират, но работните се грундират. След това се шпакловат фугите слага се лентата, и отгоре се минава с шпаклата, да се втрие лентата в шпакловката, и да се обере излишното. След като шпакловаш фугите, минаваш към цялостна шпакловка.
Винаги преди шпакловка е желателно да грундираш, да не ти се отлети после при боядисване шпакловката.
Ако шпакловката не е хванала здраво, после се люпи на юфка.
DKosev - специалист
Хартиена лента само перфорирана намирам..
Има ли друг вид хартиена за фугите или да си ползвам перфорираната за работните и фабрични фуги?

Поздрави!
engineer - специалист
Я виж ти...
интересна тема, пък без мнения. И аз чух, че хартиената била по-здрава. Мисля да метна всички фуги и ъгли с такава. По-трудно се работи обаче. Опитах да потренирам с изрезките.

Тема "Шпакловка на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: