Мечтата на всяка домакиня
Chefo77 - майстор
Привет!
Имам една питанка към запознатите - с какво мога да запълня пробиви в муфел на готварска печка?
Имаме си едно 12 годишно Горенье, на което вчера забелязах, че има пробиви в муфела. Малки, но от сърце. На 4 места са, двете са в ъглите, двете са дупчици в пода. Ясно е, че са от ръжда :)
Въпросът е - има ли начин да се покрие временно с нещо, или да вземам нова?
И мерси :)
jekasus - майстор
Не съм чувал тази дума(муфел)...
Ама акъл няма да давам, щото така и така ще отидеш да купиш нова печка...
Andri01 - майстор
Дъното на фурната ли е това?
Chefo77 - майстор
Муфел е вътрешната част на фурната на готварската печка. Метален паралелепипед с отворена предна част, в който слагаш каквото искаш да изпечеш :)

ср сеп 05, 2018 7:05 pmjekasus написа:
Не съм чувал тази дума(муфел)...
Ама акъл няма да давам, щото така и така ще отидеш да купиш нова печка...
Гена, аз печка че ще взема - ще взема. Тъй като предстои ремонт на кухнята обаче и при този ремонт ще вграждаме плот и фурна, единият вариант е да взема нова печка (не ми се иска жената да готви в тази, ще вземе да протече, нещо мазно да попадне върхуреотана и да стане мазало), която нова печка при ремонта да иде на вилата. Вторият вариант е да си вземем фурна и плот сега, които да сложим в някакъв евтин корпус (най-евтините материали), а при ремонта да ги прехвърлим в нормалния им корпус. Третият вариант е АКО МОГА да закърпя тази печка за някакъв период и при ремонта да си вземем плота с фурната. Защото всичко друго си и работи (без лампата във фурната, при дупенето да развия капачката И установих пробивите). Не успях да я развия, деба... :-D
Затова е питанката.
Andri01 - майстор
слагаш една тавичка отдолу и готово или с температурен силикон запушваш дупките. аз така изкарах към 4г. и наскоро смених печката а и имаше доста големи дупки-от ръжда
ben84 - специалист
Сещам се за алуминиеви самозалепващи ленти.
Само не знам дали цената на високо температурните такива ще те устрои.
turbocharged - специалист
Вземи много тънка ламарина която се огъва на ръка (неръждаема ще е идеална) и си направи кръпки огънати за да паснат. После ги залепи с високотемпературен силикон.
jekasus - майстор
Chefo77 написа:
Тъй като предстои ремонт на кухнята обаче
Взимаш за временно това - http://www.kamini-germant.com/bg/alumin ... p1452.html
Ще се залепи, ще издържи - не важно...
А излишните пари- да си поговорим за ел.инсталация на къщата и там да ги похарчим... Тя със сигурност остаряла за новото...
Chefo77 - майстор
ср сеп 05, 2018 8:57 pmjekasus написа:
Chefo77 написа:
Тъй като предстои ремонт на кухнята обаче
Взимаш за временно това - http://www.kamini-germant.com/bg/alumin ... p1452.html
Ще се залепи, ще издържи - не важно...
А излишните пари- да си поговорим за ел.инсталация на къщата и там да ги похарчим... Тя със сигурност остаряла за новото...
Цитат: Издържа на температура от -35°C до +135°C градуса по Целзий.
Фурната е разграфена до 250 или 275 градуса. Хич не става.
"ben84" - търсих, всички са на 130 градуса. Подът на муфела е директно върху нагревателите, предполагам те се нагряват над максималната задаваемата.
А инсталацията е по-добра от на половината нови апартаменти :wink: До печката например идва самостоятелен 3х4 мм2 кабел.
Марто, на каква температура издържа високотемпературния силикон?
plamen6703 - майстор
Стефко, с това https://markita.net/bizon-kit-toplousto ... -1250.html съм си залепил дъното на казана за варене на ракия... да не го разкулачвам да го запоявам с оксижена... 4-та година не е мръднало и сигурно ще кара докато не прогори на друго място и не се наложи да търся друг казан! :partyman:

Тема "Пробит муфел - закърпване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: