Най - вълнуващия въпрос зимно време.
N.Petkov - специалист
Построих къща на село и дойде време да направя парната инсталация.Чета форума от както започнах строежа и имам представа какво трябва да се получи, но не мога сам да направя проекта затова моля знаещите тук да ударят едно(голямо)рамо за да може накрая да заработи без проблеми. Бих си платил за проект, но не мога да намеря свестни хора, които да не са със закостеняло мислене и знаят за какво служи буфера/изпратиха ми такъв човек/
къщата-
Изображение
Последна промяна от N.Petkov на пет сеп 14, 2018 12:11 am, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Значи са ти дали копче и сега му търсиш балтон? А ако копчето е за риза? Дали ти трябва буфер?
N.Petkov - специалист
Увод-
Къща два ет.по 90кв.м. железо бетон, тухла 4ка варова мазилка и шпакловка вътре6см. Стиропор изолация залепена с пяна, шпакловка и силиконова мазилка 2мм.Догама ПВЦ Века двоен Кстъклопакет. Пода на първия етаж върху плочата има 4см. Фибран,4см. Замазка и гранитогрес и ламинат. Северната стена цялата е на калкан към съседа и стиропор между двете стени. Имам алумениеви радиатори(не са монтирани) h50 за стаите и h35 за хола ще се види на скиците който ще приложа. Положил съм под замазката тръби с алуминиева влжка отделно за всеки радиатор от мястото на колекторните кутии, които ги няма. До втория ет. Медни тръби ф.28 и за връзка на слънчеви колектори медни тръби ф.22 от котелното под замазката до източната страна 12м. Изложение югозапад надморска височина 900м. Зимата има много слънчеви дни и слънцегеенето е много силно. Вътре температурата не е падала под 7гр. независимо от външната. Идеята е да се монтира котел на дърва 25кв. Буфер1000л. С една серпентина и бойлер 150/200л. С две серпентини. Слъчеви вакумни колектори монтирани вертикално на стената над навеса за барбекю в източната част. Котелът на дърва защото съм в гората засега са евтини дървата и правя дърводелска работилница от където ще има доста отпадъци който да влизат в котела.
Мога да монтирам всичкото това но незнам със кави точно части, датчици,вентили,задвижки и т-н. Моля за помощ и съвети за тоз колайдер

Прикачен файл

ЕТАЖ 1.zip
разпределение на етажи
(178.11 KиБ) Свален 60 пъти
N.Petkov - специалист
пет сеп 14, 2018 12:08 amLazarGanev написа:
Значи са ти дали копче и сега му търсиш балтон? А ако копчето е за риза? Дали ти трябва буфер?
Извинявам се! поправих се човека каза че няма буфер със серпентина и приключихме
LazarGanev - "Велик майстор"
А защо ти е буфер със серпентина? Какво ще връзваш на серпентината?
N.Petkov - специалист
Прикачвам една схема която намерих на сайта на интерметал според мен е нещо като това което ми трябва.Моля да коментирате дали е грамотно направена
http://intermetal.bg/wp-content/uploads ... solar2.pdf

серпентината да подгрява буфера от слънцето
LazarGanev - "Велик майстор"
:-D Предлагам ти да почетеш още доста, а не да си хвърлиш парите лекомислено! Имал съм доста клиенти с пари, коиро са идвали при мен да им изпълня подобна схема и съм ги отказвал. Иначе спомената фирма ще ти продаде с голямо удоволствие повечето от компонентите - на търговците това им е работата. :wink:
N.Petkov - специалист
Нали затова пиша тук, кучето с гледане не е станало месар и аз с четене няма да стана топло инженер. За този проект не може да се работи на принципа проба грешка, че грешките са много солени.
Gadnyara - специалист
К@рапетр0в. Този проектант досега не е подвеждал мен и познатите ми. Предпочита големи офисни и индустриални площи, но и за жилища прави проекти. :wink:
filmatoplo - майстор
Тази схема не ти трябва ,ако искаш буфер си го свържи към котела по класическия начин .

Тема "Проект отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: