• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 35
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Според мен вместо да преработваш системата е по-добре да добавиш един ММ100 модул, който да управлява интелигентно отоплителната помпа, когато работи с газовия котел. Може да превключваш ръчно как да се управлява - дали от сегашния термостат или от ММ100, а може да измислиш и автоматично превключване. По този начин термопомпата ще ти остане като алтернатива, пък и ще можеш да правиш сравнение. Между другото от 2 години не си споделял отзиви за работатат на термопомпата и защо се отказваш от нея. Ясно е, че едната причина е БГВ.
king82 - специалист
Оооо не се отказвам. Напротив "термопомпата" и сега и за в бъдеще мисля да си ми е приоритетното отопление. Но януари, февруари, в големите студове вижда зор. Искам да имам алтернатива. Две поредни зими тока за отопление е по 600 лева (най-голяма сметка общо за ток - януари 270 лв). Това е много по-добре, от колкото ако си продължих на дървата както преди. Имам предположение че на газта няма да има нищо общо с тези 600 лева. Реално цялото вложение няма да е малко, в предвид че го мисля за второстепенно отопление.
Кажи с две думи този ММ100 модул какво точно прави и цената му, че не намирам Българска информация?
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз съм сигурен, че сметките за газ няма да са по-големи от тока за термопомпата, особено в студените месеци, но ще чакаме отзиви. Този ММ100 в комбинация с CR100 ще пуска помпата след буфера, когато има нужда от отопление, а котелът ще си работи само за буфера. Цената му е 379лв.
king82 - специалист
А вариант отоплителната помпа да се включи пералелно на помпата в котела? А, разширителният съд който е в момента, остава ли си при положение че в котела си има?
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, такова кощунство (кабела вързан в клемната кутия на оригиналната помпа или запоен за платката) не може да се направи от оторизиран човек, гаранцията ще отпадне. Разширителния съд нека си остане (ако е затворен).
mimitoni - специалист
Привет колеги. Някои наясно ли е с грешка 56 EA изписана на CR 100 :?
mimitoni - специалист
Привет колеги. Някои наясно ли е с грешка 56 EA изписана на CR 100 :?
naster - майстор
Да ъпна тази тема - бихте ли споменали (дори и очевидните за вас) предимства на едноконтурен пред двуконтурен конд. котел Бош ,например този от заглавието. Обмислям поставянето на такъв или подобен в бъдещия си дом (жилищна площ около 140-150 м2, обем около 390м3).
ydraganov - напреднал
пет сеп 14, 2018 10:54 amnaster написа:
Да ъпна тази тема - бихте ли споменали (дори и очевидните за вас) предимства на едноконтурен пред двуконтурен конд. котел Бош ,например този от заглавието. Обмислям поставянето на такъв или подобен в бъдещия си дом (жилищна площ около 140-150 м2, обем около 390м3).
Икономично производство на БГВ със стабилна температура
По нисък минимум, необходим в преходните сезони
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 35

Тема "Газов котел Bosch Condens 2500W WBC 14-1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: