• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 35
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет сеп 14, 2018 10:54 amnaster написа:
... бихте ли споменали (дори и очевидните за вас) предимства на едноконтурен пред двуконтурен конд. котел .....
Горе има една специална тема. Чети и ще ти се даде!
naster - майстор
Аз питам за конкретния модел, споменат в темата - предлага се във двата варианта. И благодаря за пояснението.
пет сеп 14, 2018 5:11 pmnaster написа:
Аз питам за конкретния модел, споменат в темата - предлага се във двата варианта. И благодаря за пояснението.
Едноконтурен.
Имах време да чета, но нямам нерви да...
Едноконтурен с голям бойлер, освен ако не си ерген бекярин.
Не виждам два варианта.
Чети и решавай сам!
mimitoni - специалист
Ехооо господа, нещо за грешка 56 ЕА :? :prayer: :prayer:
LazarGanev - "Велик майстор"
съб сеп 15, 2018 1:08 ammimitoni написа:
Ехооо господа, нещо за грешка 56 ЕА :? :prayer: :prayer:
Дай някоя снимка :?
mimitoni - специалист
Лазаре извинявай вече е невьзможно. Благодаря все пак. Започвам да звьня на фирмата.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб сеп 15, 2018 8:36 ammimitoni написа:
Започвам да звьня на фирмата.
Правилно!
naster - майстор
пет сеп 14, 2018 10:14 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет сеп 14, 2018 5:11 pmnaster написа:
Аз питам за конкретния модел, споменат в темата - предлага се във двата варианта. И благодаря за пояснението.
Едноконтурен.
Имах време да чета, но нямам нерви да...
Едноконтурен с голям бойлер, освен ако не си ерген бекярин.
Не виждам два варианта.
Чети и решавай сам!
Изчетох темата успокой се. Наистина е полезна. Ще наема проектант да изчисли мощността според обемите и нуждите. Мисля да сложа конвектори, но искам да се командват и от котела по някакъв начин. Например обдухването им да работи, само когато помпата работи. Този модел има ли такава функция?
LazarGanev - "Велик майстор"
Вентилатора се командва от контролера на самия конвектор по температура на водата, само трябва да вземеш контролер с такава функция (контролерите на конвекторите се поръчват и избират отделно). Има контролери с 2 датчика (на питата и за стайната температура), има с един датчик, а най-евтините нямат нито един датчик, само ръчен избор обороти на вентилатора
naster - майстор
Ахаа... моя е била заблудата, че управлението се случва само по Т на въздуха. Обмислям и спалните да са с конвектори над вратите на стаите (подобно на хотелите) и не искам да изключвам ръчно всички термостати, за да не вият вентилатори напразно. В този ред на мисли търся някакви тихи за вграждане (стаите ми са между 14 и 21 м2), ако някой има идеи.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 35

Тема "Газов котел Bosch Condens 2500W WBC 14-1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: