Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
georgi_1986 - помощник
Пода ми в банята има нулев наклон, поради което е направен парапет(зъб) около 6.5см висок, който разделя участъка в който се къпя от останалата част от банята. Въпреки това след къпане ми се налага да подсишавам с моп, защото водата не се оттича и ми омръзна. Вариантите според мен са два:
1. Къртене на плочките в участъка в който се къпя и лепене на нови с наклон.
2. Лепене на плочка върху плочка с подходящ наклон пак в участъка само където се къпя.
Имам същите плочки 33х33, от снимките не знам дали е ясно но най-отдалечената част от сифона в участъка в който се къпя е 1.2м. Какво бихте ме посъветвали?

Прикачен файл

IMG_20180916_135430.jpg Баня
chapara - майстор
нед сеп 16, 2018 1:56 pmgeorgi_1986 написа:

2. Лепене на плочка върху плочка с подходящ наклон пак в участъка само където се къпя.
Имам същите плочки 33х33, от снимките не знам дали е ясно но най-отдалечената част от сифона в участъка в който се къпя е 1.2м.
Това е решението :wink:
georgi_1986 - помощник
Благодаря за отговора! За грунд какво да взема, Ceresit CN 94 или бетонконтакт?
EDI - майстор
CN94, аз съм страшно доволен от него.
georgi_1986 - помощник
Ceresit CN 94 да го разреждам ли както пише в информацията или може концентрат, тъй като 1л. ще ми стигне за поне 2 "ръце"?
Димитър Димов - специалист
Прикачен файл:
images.jpeg
images.jpeg (2.58 KиБ) Видяна 1939 пъти
И майстора който ще прави пода да налепи така около сифона,а не както е сега.При сегашният начин винаги остава вода.
Kondor1 - специалист
То е съмнително бил ли е майстор, да сложи сифон по неговия начин.
jekasus - майстор
georgi_1986 написа:
Пода ми в банята има нулев наклон, поради което е направен парапет(зъб) около 6.5см висок, който разделя участъка в който се къпя от останалата част от банята.
Как ми е лесно да мия със душ-слушалката цялата баня...
Сериозно - не харесвам вариант без втори сифон...
Kondor1 написа:
То е съмнително бил ли е майстор, да сложи сифон по неговия начин.
Не го е слагал.
Кара по неговата лична философия за под - цели половинки на подови плочки от по-видимия ъгъл, визуално прехвърляне на другата (суха част) на пода...(но има издънка на стените - куфарче можеше и да по-голямо да няма тая изрезка от плочки).
Така че е бил чист фаянсаджия, който само лепи плочки и нищо друго...

Тема "Съвет за под на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: