Всички имаме коли, нали ?
Имам 2бр. динамо от кола. Какво трябва да си купя, за да ги подкарам на 220V с цел да ги използвам примерно за шмиргел? :roll: Благодаря
Andri01 - майстор
Двигател на 220в!!!! Е,освен ако колата е била на 220 VDC :?
чет сеп 20, 2018 4:55 pmAndri01 написа:
Двигател на 220в!!!! Е,освен ако колата е била на 220 VDC :?
Не четеш както трябва!
lpoik - специалист
чет сеп 20, 2018 7:06 pmsupervizor написа:
чет сеп 20, 2018 4:55 pmAndri01 написа:
Двигател на 220в!!!! Е,освен ако колата е била на 220 VDC :?
Не четеш както трябва!
А ти не знаеш какво пишеш! Просто тая където си я замислил няма да стане. :? :?
ben84 - специалист
чет сеп 20, 2018 4:37 pmsupervizor написа:
Имам 2бр. динамо от кола. Какво трябва да си купя, за да ги подкарам на 220V с цел да ги използвам примерно за шмиргел? :roll: Благодаря
Пусни ги в ОЛХ например и ги продай на хора, които ще ги ползват по предназначение. После пак от там си избери истински шмиргел примерно и си го купи.
А и така ще се развъртят едни пари и ще си полезен за икономиката. :partyman:
Andri01 - майстор
"...Какво трябва да си купя..." !!! Това е отговорът на въпросът ти:"Какво трябва да си купя"!! А,сега ти чети!! И не задавай тъпи въпроси!!!
Колеги,много съжалявам,че исках нещо да направя от тези алтернатори! Захвърлихте многото идеи,които видях в youtube. :"Какво трябва да си купя"!! беше за вид регулатор на напрежение и ток...Да мога да включа двигателите в домашната електромрежа! И пак стигаме до извода:

Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Много Благодаря на всички и се извинявам,че попитах! Моля темата ми да се ИЗТРИЕ !!!
DMN - майстор
supervizor написа:
Какво трябва да си купя
Учебници :) .
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
чет сеп 20, 2018 11:57 pmDMN написа:
Учебници :) .
:partyman:
Ай ся - прекаляваш, в Тубата има всичко! В тия времена човек и ракета може да си направи, само да има нет за да може да пита по форумите!

supervizor, никви регулатори на ток и напрежение не ти трябват - оставяш си го на 12В, в Алито има фотоволтаици, няма кво да харчиш ток даже. Можеш да си направиш не само шмиргел, ами косачка, копачка, даже и циркуляр да си бичиш дръвца за камината :wink:
kozl - майстор
Утрепахте ентусизма на направи си сам.
Купи си та купи си. :shock:
Е и аз купих си нова кола, и сервиз та у сервиз, а там ме преметат като палачинка във тиган. А на дъртата и бех фен с направи си сам в стил масквич и лада га имаше от вол теле за соц автомобиле..... :wink:
Що па да не може генератора двигател да се преобрази и на 220 волта да се завърти :? Шъ потребва некаква си електронна схема. Първо 220 става на 12, после с тройка драйвери към намотките закачени, развърта се магнитното поле, а на ротора през четките прав ток требе да му се даде и алтернатора се развърте :roll:
Ай ся лепайте препратка ко съ запоява и схемата да завъртява на некои главите :-D
Ма тъй се стаа направи си сам, га балтон към копчето пришиеш.

П.П всъщност автора е писал динамо. Е имаше нявга в колите и таквиз, ама сметам е сбъркал наименованието, че за динамото по-лесно шъ да е в двигател от 220 да се завърти.

Тема "Използване на Алтернатор от кола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: