Всички имаме коли, нали ?
muhala - майстор
Да използвам темата и аз. Имам мотор от пералня, който е 660W на 2750 1/мин. Дали ще стане за шмиргел ? Мощността мисля, че е повече от достатъчна, но оборотите са ниски.
shotik - майстор
пет сеп 21, 2018 11:27 ammuhala написа:
Да използвам темата и аз. Имам мотор от пералня, който е 660W на 2750 1/мин. Дали ще стане за шмиргел ? Мощността мисля, че е повече от достатъчна, но оборотите са ниски.
Може, моят шмиргел е 150 вата и 2840 об/м и ми върши работа за заточване на инструменти и други неща, а на дърводелската машина моторът е 550 вата и на вала е към 3200 об./м .
Илчо Илиев - майстор
пет сеп 21, 2018 11:27 ammuhala написа:
Да използвам темата и аз. Имам мотор от пералня, който е 660W на 2750 1/мин. Дали ще стане за шмиргел ? Мощността мисля, че е повече от достатъчна, но оборотите са ниски.
Колега, пак погледни ,дали не е 60W , няма пералня с такъв мотор, е поне тези за дом. ползване,а не вярвам да си свалил от някоя професионална....
Тези обороти дори са малко височки за шмиргел,но.....ти си знаеш..
По принцип, асинхронните мотори за автоматични перални са двускоростни реверсни , като ниските обороти са 400-600 и мощността е 60-70 W, високите са 2700-2950,а мощността е 100-120W...
Има писано из форума доста за тези мотори.....
DMN - майстор
Моторът май ще е от центрофуга с тия 2750 оборота :? . Имам един от някаква пералня, но самата пералня беше с отделен мотор за центрофугата и на него пише 2600 оборота 120 вата. И на мен ми се струват много тия 660 вата за мотор от домашна пералня :) .
Иначе имам едно заводско шмиргелче и на него пише - 200 вата и обороти 1950.
:partyman:
muhala - майстор
Грешка няма. Както казва Хидразин-а това са два мотора в едно.
Изображение
В една друга тема му разгадахме пинаута.

Гледах шмиргелчета в Лидъл а и не само... На около 5000 оборота са и са по 200W.
Проблема с този е, че не е защитен от пепеляка, летящ от шмиргела.
kuger - майстор
Момци, не изнасилвайте електротехниката :-D Няма синхронен или асинхронен мотор, който да дава на вала си над 3000 оборота, без използване на специално захранване. Виж, за колекторните това не важи.

пп: Алтернатор, не динамо може да се преработи в синхронен мотор. Как? Ами с доста средства. Трифазна мрежа,траф, трифазен, да намали напрежението до приемлива стойност /макс 3х17V/. Премахване на изправителя от изхода на алтернатора, реле-регулатора, изобщо всички диоди и отделяне на роторната намотка с изводи за захранване отвън с регулируемо напрежение за възбуждане.
Отчитайки всичко това, по-рентабилно ще е да се продадат алтернаторите, а с парите да се купи готов шмиргел.
lov - майстор
Хидра голям си гадняр. :lol:
Сега ще се изсипят една камара диванни академици. Само да по питам ти ли затри 4-та че няма как да проверя дали не е от нета.
Brassmonger - специалист
Слагай магнити в роторите на алтернаторите и стават за ветрогенератор 3 волта 300 мА.
kuger - майстор
пон сеп 24, 2018 11:54 pmhidrazin написа:
:-D

матор.jpg


:partyman:
Нещо честотата от табелката не се "чете" :? ! Щото съм виждал мотори направени за работа с доста над 50 Hz. И с обороти доста над стандартните за 50Hz. Имам едни смътни спомени от казармата с РЛС.

Тема "Използване на Алтернатор от кола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: