• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
blagoispasov - специалист
вт авг 21, 2018 11:31 pmprascho написа:
Благодаря.
А! Това пък какво е?!
В Пазарджик нито го ядем, нито го пием, даже и в магазина не го искат...
:lol: :lol: :lol:
prascho - майстор
Да, трябва да почерпя :). С ваша помощ криво ляво ще го налепя туй стълбище :wink:
k_garchev - специалист
Няма ли вече развитие?
prascho - майстор
Последните две седмици се занимавах с други задачи. Като цяло за тази година остана да нарежа цокъл и фугиране.

П.П. Човек с двете си ръце трябва да прави само деца. За всичко останало е добре да си платиш за да стане бързо и да има напредък. А пък понякога като попаднеш на некадърност може и една псувня да кажеш. А като си го правил ти, не си е работа...
chapara - майстор
Имаше един стар виц от миналия век. Когато дошли японци да разгледат Б-я казали, че на българите само децата им са перфектно хубави, защото не ги правили с ръце :-D
prascho - майстор
привет,

Цокълът ми го направиха на парчета по 50см, които е необходимо да разкроя на две (стъпало и плинт). Планирах да го нарежа и залепя по вариант 1. Но от едната страна има направена фаска и при сглобката между плинт и стъпало ще се получи вдлъбнат триъгълник. Тази вдлъбнатина може да се разположи вертикално (вариант 1) или хоризонтално (вариант 2). Какво бихте ме посъветвали в случая?

П.П. Вдлъбнатината може да се избегне ако се разкроят парчетата под 45 градуса, но е голяма играчка и няма да ми стигнат за плинт и стъпало. Ще има голяма фира.

Прикачен файл

Cokyl 1.JPG
Cokyl 1.JPG (112.88 KиБ) Видяна 1934 пъти

Прикачен файл

cokyl 2.JPG
cokyl 2.JPG (53.92 KиБ) Видяна 1934 пъти
nikolov333 - майстор
По хоризонтала според мен ще е по-добре..
gecata1059 - специалист
Под 45 градуса е най-добре, но като няма възможност направи фаска по късата страна на парчето което ще лежи на стъпалото и виж визуално дали ти харесва.
blagoispasov - специалист
Както и да го направиш - става, но ако ти се занимава, направи фаска на парчето, което няма. Имам предвид само в участъка, където се допира до такова с фаска.

Така фугата ще е минимална.
prascho - майстор
Фаска мога да правя на каквото и да е :). Материалът лесно се пили с флекса. Като цяло ще трябва да правя фаска по късата страна на предния външен ръб след като го срежа. Там трябва и да полирам.

С двойна фаска ще изглежда като сачак :? А иначе дали вариант 1 или вариант 2 казвате няма голямо значение....

П.П. Би трябвало фугата при вариант 1 да не си личи толкова, тъй като идва перпендикулярно на погледа при качване. Но теорията и практиката понякога са две различни неща.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: