• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
k_garchev - специалист
Точно с цокъл се занимава и аз в момента.Аз реших да ги правя под 45 градуса.Играчка е,но става по-хубаво.
prascho - майстор
Ако се прави под 45 градуса, то трябва и двете сглобки (вътрешен и външен ъгъл на стъпало) да се правят така. При мен материала не стига. Ще го карам по един от двата варианта. Ама кой :) :roll:

П.П. 10лв на метър цокъл си е живо кощунство, при положение, че се прави от фирата на материала и труда се свежда до една фаска....
gecata1059 - специалист
[quotе

П.П. 10лв на метър цокъл си е живо кощунство, при положение, че се прави от фирата на материала и труда се свежда до една фаска....
[/quote]

В фирмата в която работя цената за направата на фаска или закръгление е 3 евро на метър. Така че смятай натам. :-D
prascho - майстор
Мда извинявам се. Себестойността не е уместно да я коментираме.
nikolov333 - майстор
А не можеш ли, поне ъгловия ряз да е на 45гр.са..? Верно, че е и голяма играчка, но аз бих опитал да го направя така..
prascho - майстор
Не става. Парчетата са ми на 49см, а за ъглова сглобка ми трябва 53см.
nikolov333 - майстор
Начертай го с размери да видим..
prascho - майстор
Става ако се правят от три парчета, вместо две...стъпало 25м на плинт 20см+7см надстърчане, какво има да му чертая :).
nikolov333 - майстор
За тебе е ясно, ама за мен не.. както и да е, все някак ще стане. Нали не е сикстинската капела все пак . :-D
Lisko - майстор
Аз гласувам за хоризонтала, защото смятам, че по-малко ще се вижда. Благодарение на неизрязания ръб.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: