Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте, искам да засея тревна смеска на село на ливадта, позаинтересувах се малко и в интернет четох една статия от която до колкото разбрах че трябва да премахна всички бурени и плевели. Така въпросът ми е как най лесно става това защото мястото може и да минава 1 декар?
gnt69 - майстор
вт сеп 25, 2018 4:10 amgenatatdi написа:
до колкото разбрах че трябва да премахна всички бурени и плевели. Така въпросът ми е как най лесно става това защото мястото може и да минава 1 декар?
С пръскачка и хербицид.
вт сеп 25, 2018 7:55 amgnt69 написа:
вт сеп 25, 2018 4:10 amgenatatdi написа:
до колкото разбрах че трябва да премахна всички бурени и плевели. Така въпросът ми е как най лесно става това защото мястото може и да минава 1 декар?
С пръскачка и хербицид.
Благодаря н пролет живот и здраве започвам?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 26, 2018 4:31 amgenatatdi написа:
вт сеп 25, 2018 7:55 amgnt69 написа:
вт сеп 25, 2018 4:10 amgenatatdi написа:
до колкото разбрах че трябва да премахна всички бурени и плевели. Така въпросът ми е как най лесно става това защото мястото може и да минава 1 декар?
С пръскачка и хербицид.
Благодаря н пролет живот и здраве започвам?
Сее се на есен. С песен. Сега напръскай. Като изсъхне почисти, после ори, фрезовай и като се скрият мравките насей
ср сеп 26, 2018 5:26 amn_a написа:
ср сеп 26, 2018 4:31 amgenatatdi написа:
вт сеп 25, 2018 7:55 amgnt69 написа:

С пръскачка и хербицид.
Благодаря н пролет живот и здраве започвам?
Сее се на есен. С песен. Сега напръскай. Като изсъхне почисти, после ори, фрезовай и като се скрият мравките насей
Колко време приблизително е нужно да изсъхме след напръскването? И друго да попитам сега както времето е малко колебливо сутрешните температури са ниски няма ли опасност да не покълне семето?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 26, 2018 6:40 amgenatatdi написа:
Колко време приблизително е нужно да изсъхме след напръскването? И друго да попитам сега както времето е малко колебливо сутрешните температури са ниски няма ли опасност да не покълне семето?
Не знам колко време. Ще да си пише на опаковката. Не ползвам.
Семената си никнат, нали по това време се сее и пшеницата и тн. Проблем ще е , че на плевелите ти семената вече са узрели и и те ще поникнат. Но ако не почнеш някога, няма ка да стане, нали. Другият вариант е от догодина да преореш и да фрезоваш до припадък, докато се изчисти и да сееш и да поливаш, че инак мравките ще отнесат семето... при всички случаи си е работа :-)
А какви са ти плевелите? Да не се окаже, че са същите треви, които искаш да посееш :-) Ама неподдържани.
При мен Плевел е люцерната...
EDI - майстор
Не си играй, ще си вкараш колче..Удари няколко косенета през сезона на наличната трева и след половин година ще стане идеална.Няма нищо по-добро от местната дива трева, която си расте, просто иска косене и нищо повече.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 26, 2018 9:10 amEDI написа:
Не си играй, ще си вкараш колче..Удари няколко косенета през сезона на наличната трева и след половин година ще стане идеална.Няма нищо по-добро от местната дива трева, която си расте, просто иска косене и нищо повече.
+1
naster - майстор
Опитваме се със съседите да "култивираме" пред кооперацията. Сенчестите части са с паркова смеска, и лятно време си искат поливане да не съхне. В слънчевата част царува пирей,троскот или както се казват някакви диви треви - стои свежо и зелено в жегите, само се коси. И колкото повече се коси, като че ли му харесва.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 26, 2018 10:47 amnaster написа:
... царува пирей,троскот или както се казват някакви диви треви - стои свежо и зелено в жегите, само се коси. И колкото повече се коси, като че ли му харесва.
Много уважавам и пирай и троскот

Тема "Засяване на тревна смеска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: