Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Симана - помощник
Трябва ми малко помощ. От месеци чувам доста силен брум (разбрах , че така му се казва на този шум) когато съседите ми си пускат вентилатора в банята. Преди да сложат сегашния си не съм имала проблем с шума. Бръмченето е толкова силно и неприятно , че нощно време ме събужда, а те стават няколко пъти на нощ ( спалнята е в непосредствена близост срещу банята) .След няколко разговора с тях слязох у съседите и видях, че имат съвсем нормален вентилатор. Дайте ми идеи къде се крие проблема, това събуждане през нощта ще ме докара до лудост.
muhala - майстор
Имате ли гипскартонени стени или тавани ?
Симана - помощник
Не до колкото знам, живея в панелка от началото на 80те
iliya_i - майстор
А как разбрахте от кои съседи точно идва този брум? Едва ли блока е само на два етажа. И изобщо, ако е вентилатор за баня защо работи цяла нощ? Търсете проблема по-скоро в климатиците. Може дори и от климатик в съседния вход.
Lisko - майстор
Трябва да се изследва на пуснато. Имал съм същия кошмар в хотел. Беше климатик.
Човек като спи и по-малки шумове го изнервят безумно. А ако си на място, примерно някой
станал посред нощ да пикае, не му прави впечатление защото не спи и защото го очаква.
Искам да кажа че може и да е климатик (дори далечен), но може и да е въпросния вентилатор
и ако си отишъл на място и изглежда нормален, това нищо не означава и не отхвърля.
Отиваш с телефон при съседа и се обаждаш на някой у вас - сега е пуснато, сега е спряно.
Колкото е по-малък, толкова по-лесно ще решите проблема, щото той не е в самия вентилатор
а в начина на закрепване, който и определя как вибрациите се придават към сградата.
iliya_i - майстор
чет сеп 27, 2018 7:37 pmLisko написа:
Аз пък исках да кажа, че не е задължително да е от съседен апартамент отготе / отдолу. Може да е и през 3 етажа. Може и климатик от съседен вход да предава вибрациите по конструкцията. Изобщо източника се определя трудно и не може да се каже категорично, че е точно този вентилатор, щото е сменен скоро.
Конструкцията предава лесно нискочестотни трептения и те така....
Климатика е по-вероятен източник от вентилатора поради по-голямата си мощност.
jekasus - майстор
Някои си слагат бустер помпи, и те наистина(личен опит) дънят гадно.
Това, като вариант...
За едно пикаене през ноща никой не пуска вентилатора...
Симана - помощник
Не е климатик , вентилатора е. категорична съм . Баните ни са във вътрешността. така да се каже, аз от месеци слухтене и чудене кво става установих, че е от апартамента под мен. И да, някои хора си пускат вентилатора и като пикаят през нощта, а го правят редовно- в 2.00, в 3.00 , в 4.00 или и в 2.00 и в 3.00 и в 4.00 часа . Аз даже не знам към какъв специалист да се насоча да го заведа у съседите и да каже кво правим.
nikolov333 - майстор
Може изобщо да не е работил тоя вентилатор до сега.. принципно моя в офиса се води безшумен, но това важи само когато е спрян.. :)
Първо разпитайте комшиите правили ли са нещо наскоро свързано с вентилатора в банята.
Може някой електро-умник да им е захранил вентилатора от лампата в тоалетната и да се включва заедно с нея.. :idea:
Симана - помощник
чет сеп 27, 2018 9:44 pmnikolov333 написа:
Може изобщо да не е работил тоя вентилатор до сега.. принципно моя в офиса се води безшумен, но това важи само когато е спрян.. :)
Първо разпитайте комшиите правили ли са нещо наскоро свързано с вентилатора в банята.
Може някой електро-умник да им е захранил вентилатора от лампата в тоалетната и да се включва заедно с нея.. :idea:
Сменили са го с нов горе-долу по времето когато взе да ми бръмчи главата. И не, имали отделен ключ за лампата и вентилатора

Тема "брум от съседки вентилатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: