Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Руди - майстор
Може би нещо такова:
Изображение

Ако искаш да нямаш колони, бих те посъветвал
да широчината (напред) на 1,00 - 1,20 м, дължината
може да е каквато си пожелаеш.

Прикачен файл

BLK1.jpg
BLK1.jpg (61.05 KиБ) Видяна 2312 пъти
cat - специалист
Колегата Руди го е начертал добре ,само една вметка може да се спестят металните колони ако има съществуващи бетонни колони сградата може да се анкерира към тях конструкцията под някакъв ъгъл не е задължително да е 45 градуса .
Руди - майстор
ср сеп 26, 2018 5:38 pmcat написа:
Колегата Руди го е начертал добре ,само една вметка може да се спестят металните колони ако има съществуващи бетонни колони сградата може да се анкерира към тях конструкцията под някакъв ъгъл не е задължително да е 45 градуса .
Прав си, но едва ли ще има колони точно там,
а може и изобщо да няма колони.

Виждал съм метални подкоси - тръби, циментирани в
тухлен зид от плътни тухли. В комбинация с армировка,
набита на сухо в пояса над прозореца и плоча.
Според собственика 10 години "не е мръднало".
А въпросът беше - плочата се отлепи 1 см от стената,
с какво да залепя пукнатината?
Аз не посмях да стъпя на тая тераса - не препоръчвам!
Не бих препоръчал и изпълнението на nikolov333.
шоп - майстор
ср сеп 26, 2018 6:02 pmРуди написа:
но едва ли ще има колони точно там,
а може и изобщо да няма колони.
Много важно е да се уточно дали има ст. бетонни колони в двата края на терасата.

Ако има, то един метален парапет с височина 90 см облицован със сачак може да играе важната роля на обтяжка и като краен резултат общите вложени килограми метал да се редуцират значително.
nikolov333 - майстор
+1 за обтяжката.. при мен парапета стабилизира доста предната греда от провисване..
ср сеп 26, 2018 6:02 pmРуди написа:
..Не бих препоръчал и изпълнението на nikolov333.
Руди дай едно мнение какво може да се поправи при мен.. макар, че е доста стабилно в монента, като изключим леките вибрации при ходене. Принципно имам два варианта.. да стъпя в средата на две места или ъглово запъване отдолу, пак в две точки към гредите, които излизат напред.. За сега избягвам да стъпвам на земята умишлено, понеже в двора паркираме, а и да не се блъсне в колоните, някой завеян съсед.. Иначе имам подготвени стъпки в земята за железобетонни Г-образни подпорни колони, изчислени за железобетонна тераса, която отпадна, понеже докато я направим, ще мрънкат много съседите..

Прикачен файл

IMG_20180608_181928.jpg

Прикачен файл

IMG_20180123_153403.jpg
Последна промяна от nikolov333 на ср сеп 26, 2018 7:12 pm, променено общо 2 пъти.
gogo7777 - майстор
Шопе, да не си правил "Висящите градини на Семирамида" :lol:
Нямаме инфо още....
шоп - майстор
ср сеп 26, 2018 7:01 pmgogo7777 написа:
Шопе, да не си правил "Висящите градини на Семирамида" :lol:
Нямаме инфо още....
Тц...

Иках да направя нещо подобно, но след като жената каза, че иска тераса с дължина 8м с изнасяне от 4 метра и отгоре навес 50 м2 и джакузи 3000 литра реших, че най-разумно е стоманобетон подпрян на 6 ст.бет. колони.
gogo7777 - майстор
Аз яко бях щях да подпра "ваната" на жената само на един 10 метров пилон и щях само да го точковам към планка в земята :-D
Руди - майстор
ср сеп 26, 2018 6:44 pmnikolov333 написа:
+1 за обтяжката.. при мен парапета стабилизира доста предната греда от провисване..

Руди дай едно мнение какво може да се поправи при мен...
Важно е да се знае дали някъде има колона. Там детайлът
ще работи много по-добре. И може да се намали вертикалът.
Нещо такова си мисля, като на картинката.
И не жали материала за червените планки!
Дебели 12 мм най-малко. И здрави заварки отвсякъде.
Прикачен файл:
blk33.jpg
blk33.jpg (33.32 KиБ) Видяна 2214 пъти
nikolov333 - майстор
Под конструкцията на терасата до основите на блока е отливан бетон, широк около 30-40см от някаква рехава марка и без армировка .. май само отгоре има железобетонен пояс. Ще работи ли добре, ако се сложат само вертикалния профил и ъгловоте планки към междинните хоризонтални греди, които отиват напред, за да "икономисам" късото горно парче или няма да е добре.. Въпроса е по-скоро дизайнерски, за да не загрозявам гредите, но реално не е голям проблем.

Тема "направа на балкон от метални профили" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: