Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Прикачен файл:
2E1EDC0E-6BD9-439C-86CB-FF457444FC09.jpeg
Прикачен файл:
2E1EDC0E-6BD9-439C-86CB-FF457444FC09.jpeg
Здравейте, предстои ми покупка на имот за постоянно живеене.Насочил съм се към стара къща и възобновяването и.Не разполагам с чували с пари, така че е ясно, че търся вариант в който ако мога да си спестя едни пари за архитекти, разрешителни, партиди, груби строежи и прочее ще е ок.Днес ходих да гледам една такава къща, ще прикача и снимки, за да я видите и Вие.Къщата е стара, и това което съм замислил да направя ако взема стара къща и започна да я ремонтирам ще е: нови ЕЛ и ВИК инсталации, дограма, изолация - вътрешна и външна, подови замазки.За вътре е ясно, че всичко ще е ново. Нов покрив на по-късен етап, освен ако не е много належащ нов веднага.Та с две думи може ли да се докара до годен вид за живеене тази въпросната къща, или бягай на далече от пукнатините, кирпича и дупките?
Благодаря предварително на всички отделили от времето си, за да изкажат мнение! :?:
Прикачен файл:
69D498AD-72AB-4B7B-838F-73FE2CEEAD3E.jpeg

Прикачен файл

4567937D-AA8F-42AD-A7A9-38E13E705DD8.jpeg

Прикачен файл

B6BAE12C-C227-4DFD-B969-EF1402B81FA4.jpeg

Прикачен файл

1E7640CE-A9E3-4175-9E63-1E2177267D10.jpeg

Прикачен файл

B193097C-06D9-435E-9ED9-A7FE39C54671.jpeg
Прикачен файл:
Прикаченият файл 69D498AD-72AB-4B7B-838F-73FE2CEEAD3E.jpeg вече не е достъпен

Прикачен файл

06309190-80E4-4C45-ACBB-92B98D1D6497.jpeg

Прикачен файл

0F200B8B-7783-49DD-9F1E-68449F615F06.jpeg

Прикачен файл

21E37874-4683-4722-A8D1-882C76F7558F.jpeg
шоп - майстор
съб сеп 29, 2018 6:05 pmmike123 написа:
Нов покрив на по-късен етап, освен ако не е много належащ нов веднага.
Тук много бъркаш :idea:

Нова къща се почва отдолу нагоре, а ремонт на всяка стара от горе надолу.
Успехи!
zz_stefanov - майстор
И аз ще ти кажа - първо покрива.
Добре, значи грешка съм замислил стъпките.Покрива ще е приоритет.А за въпросната къща какво ще кажете?До колкото може да се прецени от снимките.Заслужава ли си да се набиват пари в кирпич, или по-добре ново строителство в случая?
dim_dimov - напреднал
Според мен е голяма грешка да се дават пари да се купи коптор, който е за основен ремонт и след ремонта ще си остане ремонтиран коптор. Ако ти е наследство може да има смисъл, но за това на снимките да се дават пари и да се ремонтира за мен е голяма грешка.
zz_stefanov - майстор
съб сеп 29, 2018 9:09 pmmike123 написа:
Добре, значи грешка съм замислил стъпките.Покрива ще е приоритет.А за въпросната къща какво ще кажете?До колкото може да се прецени от снимките.Заслужава ли си да се набиват пари в кирпич, или по-добре ново строителство в случая?
Много е трудно да се даде финансова оценка. Имота е евтин, но после хвърчат едни пари, на които почва да и им се губи сметката.
Има села в които не можеш да си намериш и майстори.
Само по тея снимки не става оценка.
KingLin - майстор
Аз минах по подобен път. Преди да купим каквото и да било с жена ми имахме спор как да процедираме - дали стара къща с голям двор в някое село около Варна или да търсим парцел из града и да градим нова. По ред причини основно свързани с децата избрахме второто. Сега 2 години след покупката на парцела още не съм изкарал всички документи макар че сме на финалната права. Ако бях малко по-дРЪт и децата не зависеха изцяло от мен щях да бягам на село. Обаче в такъв вариант бутам всичко и градя ново. Ти сам си се ориентирал че пестиш много разправии с бюрокращина. А една малка къщурка 80-100 квадрата на един етаж не струва торби с пари и определено ще ти излезе по-евтино и качествено от колкото да реновираш тази стара кирпичена или поне от снимките толкова мога да преценя. Моя съвет е бутай това. Ако основите са качествени гради ново върху тях ако не махай и тях.
zz_stefanov - майстор
Има места където една такава къща може да се бутне и да се изгради нова със същите параметри без "властите" да забележат и хората го правят, но знам поне две други места където съседите, че и кмета бдят и тоя номер не може да мине :)

Тема "Покупка и ремонт на стара къща или покупка на парцел и строеж на нова такава?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: