Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ndp007 - специалист
Ще слагам коминен вентилатор къде е добре да е монтиран на входа на розетката или на върха на комина. Със самостоятелен комин съм метален ф125 10м.вкаран в общия комин. Да розетката имам тяга след тода драстично намаля поради дългите бурии. Как е наи-добре да се свърже вентилатора директно от контакт да работи с постоянни обороти на мах., или от управлението и да се регулират по скоростите заедно с този от камината?
Тягата се осигурява от сечението, височината, температурата и плътността на комина.
Няма как до розетката да имаш тяга, а нагоре не.
Коминът ти е равен на височината между пода на помещението и ръбът на изходното отверстие.
Ако от розетката нагоре е със сигурност плътно, бих поставил вентилатора при розетката.
Имам спомен, че ти пропушва от кюнците и вратичката на камината.
Замисли се къде е заводският вентилатор и защо "не върши работа"!
Лазар намекна, а ти си похарчил пари за да поставиш вентилатор след вентилатора и не се постара да си изпипаш нещата.
Ndp007 - специалист
нед сеп 30, 2018 11:22 amТрифон П.Трифонов написа:
Тягата се осигурява от сечението, височината, температурата и плътността на комина.
Няма как до розетката да имаш тяга, а нагоре не.
Коминът ти е равен на височината между пода на помещението и ръбът на изходното отверстие.
Ако от розетката нагоре е със сигурност плътно, бих поставил вентилатора при розетката.
Имам спомен, че ти пропушва от кюнците и вратичката на камината.
Замисли се къде е заводският вентилатор и защо "не върши работа"!
Лазар намекна, а ти си похарчил пари за да поставиш вентилатор след вентилатора и не се постара да си изпипаш нещата.
В главния комин имам тяга за това казвам че до розетката имам. Проблема е след вентилатора на камината до розетката. Когатп работи на 1 или поддържане не се усеща на 2 и3 засмърдява. Прпблема е тук в стаята имам 3 метра хоризонтални 2метра вертикални триби и 5 колена 45 градусови сега ще сложа и снимка. С вентилатора искам да накарам дима от первия вентилатор да се задвижи по берзо и да си има ваким не този на камината да се мъчи да го бута
нед сеп 30, 2018 11:34 amNdp007 написа:
...
Ок, туряй го на розетката!
Ако тока на двата вентилатора се поема от изхода на платката, свързвай успоредно с другия!
Ndp007 - специалист
нед сеп 30, 2018 11:35 amТрифон П.Трифонов написа:
нед сеп 30, 2018 11:34 amNdp007 написа:
...
Ок, туряй го на розетката!
Ако тока на двата вентилатора се поема от изхода на платката, свързвай успоредно с другия!
Защо успоредно то си има изход за такъв и си има настроика и за него.
нед сеп 30, 2018 11:48 amNdp007 написа:
нед сеп 30, 2018 11:35 amТрифон П.Трифонов написа:
нед сеп 30, 2018 11:34 amNdp007 написа:
...
Ок, туряй го на розетката!
Ако тока на двата вентилатора се поема от изхода на платката, свързвай успоредно с другия!
Защо успоредно то си има изход за такъв и си има настроика и за него.
Перфектно, това не го знаех. Моя пелетарник е различен.
Ndp007 - специалист
нед сеп 30, 2018 11:50 amТрифон П.Трифонов написа:
нед сеп 30, 2018 11:48 amNdp007 написа:
нед сеп 30, 2018 11:35 amТрифон П.Трифонов написа:

Ок, туряй го на розетката!
Ако тока на двата вентилатора се поема от изхода на платката, свързвай успоредно с другия!
Защо успоредно то си има изход за такъв и си има настроика и за него.
Перфектно, това не го знаех. Моя пелетарник е различен.
То даже има и друг аналогов изход за мощен вентилатор 0-10 волта с честотно регулиране
нед сеп 30, 2018 11:54 amNdp007 написа:
...То даже има и друг аналогов изход за мощен вентилатор 0-10 волта с честотно регулиране
Оправдава си именцето тая каминка.
Купил си го, монтирай смело, но опитай и да уплътниш малко кюнците!
Със здраве!
шоп - майстор
@Ndp007

според мен правите опасни за живота неща :idea:

При жив огън в жилище вие слагате два вентилатора последователно. Като пожарникар съм виждал много хора заспали завинаги :|

Представете си втория ( допълнително монтиран) вентилатор блокира. Тогава той се явява пневматична спирачка на фабричния вентилатор и тягата на комина ще намалее в пъти.

В помещенията ще се нагнети смъртоносна концентрация на димни, отровни, вредни и т.н. газове, които действат приспивно и смъртоносно.

Съвет от мен: оправете си комина и тягата.
filmatoplo - майстор
:) Бижуто заблестя с пълна пара ,и с тез пелети Швайгхофер дозата за палене е 70 секунди :) запали си бързо ,на степен 3 и на 63 гр на водата -температурата на димохода е 74-75 гр.Баси на моята не Грейко -ходи и до 160 гр понякога :-D Колко човека ги качвате камините по стълбите нагоре по ятажите -ние двама :lol: .

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: